Грунтові обстеження при землевпорядкуванні. Польові та лабораторні обстеження
Картограму агровиробничих груп грунтів виготовляється на контурній копії ґрунтової карти, шляхом оконтурення і далі ілюміновки однойменних груп грунтів. В легенді до картограми вказують площу групи.
Картограму еродованих земель — складають для господарства в якому поширені змиті грунти або є потенційна небезпека прояву ерозії.
Картограму складають на копії ґрунтової карти на якій виділяють контури змитих грунтів, об'єднаних в категорії (групи) в залежності від ступеня змитості, крутизни і характеру схилів, протиерозійної стійкості грунтів і видів угідь.
На картограмі відмічається прояв лінійної (яружної") ерозії.
Легенда — площа змитих, протиерозійного міроприємства.
Картограма перезволожених грунтів — складається для господарств, які мають більше 25% земель, як. потребують міроприємств по боротьбі з перезволоженням.
На картограмі виділяють такі групи грунтів:
- постійний надлишок вологи, раціональне сільськогосподарське використання яких без осушення неможливе;
- довготривале (на протязі більшої частини вегетаційного періоду) надлишкове переззоложеиня. Використання під ріллю неможливе;
- тиммчасове (на протязі меншої частини вегетаційного періоду) надлишкове зволоження;
- проведения гідромеліоративних міроприємтсв підвищить продуктивність ріллі;
- короткочасне (на протязі двох-трьох тижнів) надлишкове перезволоження; проведення агротехнічних заходів і підбір культур підвищують продуктивність ріллі.
Виходячи із об'єктивних властивостей грунтів, встановлюють передбачувану ефективність меліорації, яка фіксується на картограмі шляхом поділу контурів перерахованих груп на підгрупи в залежності від очікуваного підвищення продуктивності грунтів (різкого, значного і помітного).
Крім того, на контурах значками показують джерела перезволожений (атмосферні води, делювіально-натічні, паводкові, ґрунтова, грунтово-напірні).
На картограмі приводять площі груп і підгруп, а також основні пропозиції по покращенню грунтів.
Картограму кам’янистості грунтів — складають для господарств, в яких поширені кам'янисті ґрунти, підвищення продуктивності яких можна досягнута шляхом проведення збору каміння. На картограмі графічно відтворюють ділянки з різною ступанню кам'янистості, а також ділянки, виділені в залежності від розмірів і положення каміння.
Ступінь кам'янистості грунтів встановлюють по проценту вкриття ґрунту камінням '(при менше 10% — слабокам'янисті; і 0-20% — сєредньокам'янисті; 20-40% — сильнокам’янисті; більше 40% — дуже сильно кам'янисті).
В легенді до картограми відмічають площу виділених градацій грунтів і рекомендації по їх використанню і поліпшенню.
При необхідності, крім перерахованих картограм, складають також картограми глибини залягання і мінералізації ґрунтових вод, картограму механічного складу грунтів і інші .
Матеріали крупномасштабных ґрунтових обстежень періодично (в середньому раз в 15 роив) обновлюють шляхом проведення робіт по коректурі, зміст і об'єм яких встановлюють в результаті аналізу старих матеріалів. При цьому приймають до уваги характер і якість використаних раніше топооснов, масштаб попередніх обстежень і точність картування забезпечуючих їм, відповідність їм попередньої номенклатури грунтів до нині діючої, повноту лабораторних аналізів грунтів, а також набір і зміст картограм.
Інші цікаві матеріали
Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів.
Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній
та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...
Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються
масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів,
а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...
Дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу як одного з елементів знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка
Однією з базових складових частин географічної освіти є
знання про найближче географічне оточення – природу рідного краю. Найбільш
ефективному і поглибленому засвоєнню краєзнавчого матеріалу сприяє активне
самостійне до ...