Грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення
Диференціальний рентний дохід на ріллі, землях під багаторічними насадженнями та природними сіножатями і пасовищами окремих сільськогосподарських підприємств дорівнює:
Рдн(п) = Рдн(р) X Рд(п) : Рд(р). (2.16)
де Рдн(р) - диференціальний рентний дохід з певного виду угідь в адміністративному районі (р) виражений у центнерах ;
Рд(п), Рд(р) - відповідно, диференціальний рентний дохід за економічною оцінкою по виробництву зернових на даних видах угідь, відповідно за оцінкою цих угідь у сільськогосподарському підприємстві та адміністративному районі, виражений у гривнях.
При відсутності економічної оцінки орних земель по виробництву зернових культур у регіоні чи сільськогосподарському підприємстві використовують показники економічної оцінки ріллі в цілому. Якщо не ведуть окремої економічної оцінки меліорованих і немеліорованих земель, то в розрахунках використовують узагальнені показники оцінки земель під зерновими культурами.
Після уточнення площ і меж сільськогосподарських підприємств диференціальний дохід обчислюють з врахуванням нової експлікації агровиробничих груп ґрунтів підприємства. В цьому випадку маємо:
(2.17)
де Рд агр - диференціальний рентний дохід за шкалами економічної оцінки по виробництву зернових культур на орних землях, землях під багаторічними насадженнями, природними сіножатями та пасовищами по агровиробничих групах грунтів у гривнях.
Пагр. - площа агровкробничих груп ґрунтів (га).
Грошова оцінка окремої земельної ділянки, незалежно від форми власності, може бути визначена на основі шкал грошової оцінки агровиробників груп ґрунтів.
Шкалу грошової оцінки окремої агровиробничої групи ґрунтів розраховують за формулою:
Гагр. = Г х Багр.:Б (2.18)
де Г - грошова оцінка у гривнях одного гектара відповідних сільськогосподарських угідь даного підприємства;
Багр - бал бонітету ґрунтів агровиробничої групи;
Б - бал бонітету гектара відповідних угідь сільськогосподарського підприємства.
Грошову оцінку всієї земельної ділянки визначають як суму добутків площ агровиробничих груп ґрунтів на їх грошову ціну.
2.6.2 Грошова оцінка земель запасу
В основу розрахунку грошової оцінки земель запасу покладається рентний дохід, який визначається відповідно до положень "Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення і населених пунктів" [12,27].
Грошова оцінка окремої земельної ділянки сільськогосподарських угідь визначається на основі шкал грошової оціни агровиробничих груп ґрунтів.
Розрахунок шкал грошової оцінки агрогруп ґрунтів орних земель, земель під багаторічними насадженнями, сіножатями та пасовищами здійснюється за формулою (2.18).
Бал бонітету гектара сільськогосподарських угідь сільськогосподарського підприємства обчислюється на підставі експлікації агровиробничих груп ґрунтів і шкал бонітетів ґрунтів за формулою:
(2.19.)
де БП - бал бонітету гектара відповідних угідь сільськогосподарського підприємства;
Багр - бал бонітету агровиробничої груп ґрунтів відповідних угідь;
Пагр - площа агровиробничих груп ґрунтів відповідних угідь (у гектарах).
Сума грошової оцінки орних земель, земель під багаторічними насадженнями, сіножатями та пасовищами становитиме грошову оцінку сільськогосподарських угідь, які входять до земель запасу.
Якщо ґрунтове обстеження сільськогосподарських угідь земель запасу не проведено, його слід провести перед грошовою оцінкою.
Грошова оцінка земель запасу, які знаходяться під дорогами, спорудами, лісосмугами, водоймами, болотами, чагарниками, ярами та іншими непридатними для сільськогосподарського виробництва земельними ділянками визначається за їх фактичним використанням.
Землі під чагарниками оцінюються в розмірі 25 відсотків від середньої оцінки земель під лісовими насадженнями відповідного адміністративного району.
Грошова оцінка земель запасу під дорогами і спорудами визначається за методикою, викладеною в § 2.7.5. Грошова оцінка земель гад лісосмугами та захисними насадженнями здійснюється за методикою, викладеною в § 2.7.6. Грошова оцінка всієї площі земель запасу дорівнює сумі грошових оцінок земельних ділянок окремих угідь.
Інші цікаві матеріали
Складання проекту внутрігосподарського
Землевпорядне проектування —
складова частина землевпорядної діяльності та землевпорядного процесу, що
обґрунтовує методи проектування і закономірності функціонування землі, як
головного засобу виробництва та прост ...
Місце та значення металургійного комплексу в економіці країни
Обрана тема є актуальною і важливою складовою економічної діяльності будь
якої держави світу, звісно Україна не є виключенням. Продукція металургійного
комплексу є основою індустріалізації національної економічної систем ...
Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту
як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції
головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах;
просторового базису для р ...