Рослинний і тваринний світ
Одне з найбільших багатств національного парку «Гуцульщина» — ліси. У його низинній частині переважають листяні ліси, переважно дубові. Крім дубів у нижньому деревному ярусі ростуть бук і граб, а у більш вологих місцезростаннях — ясен, береза, в’яз, в підліску — звичайні ліщина, глід, крушина, бузина та інші види.
Гуцульські ліси
Низькогірні пасма, що оточують передгір’я, вкриті буково-грабовими лісами з домішками ялиці, смереки, явора, берези. Вищі пасма вкриті смереково-буковими та смерековими лісами, а схили найвищих пасом — вторинними смерековими лісами, які починаються з висоти 450-650 м н. р. м. Під горою Грегот збереглися смерекові праліси, а на хребтах Сокільський та Кам’янистий — природні букові ліси з домішкою ялиці й явора.
Загалом на території парку зростає понад тисячу видів рослин, серед яких багато рідкісних, зникаючих та ендемічних. До Червоної книги України занесено 65 видів рослин, зокрема, арніка гірська, баранець звичайний, шафран Гейфелів, пізньоцвіт осінній, 19 видів зозулинцевих та інші.
Тваринний світ парку також різноманітний. Однак через нераціональне природокористування в минулі часи багато видів тварин стали рідкісними. Це, передусім, ведмідь бурий, олень карпатський, козуля європейська та інші види. З тварин парку до Червоної книги України занесено 16 видів хребетних та 4 види комах.
Інші цікаві матеріали
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...
Торгівля
До соціальної сфери належать також торгівля (державна, кооперативна,
приватна) і підприємства масового харчування. На їх розміщення впливають
особливості розселення в районі [8].
Торгівля і масове харчування тісно пов'язані з ...
Історія досліджень печер в Україні
Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією
географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих
досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою
пі ...