Ресурси та фактори виробництва в малих сільськогосподарських
Дотримуватися належної щільності посадки
Виміряйте, яку кількість насіння видає ваша сіялка, а потім підрахуйте, яка кількість насіння припадає на один квадратний метр або гектар. Ви можете отримати результати, котрі вас здивують. Варто також пам’ятати, що думка про те, що посіви з високою густотою рослин краще захищені від заморозків або хвороб, не відповідають дійсності. Навпаки: висока густота посівів призводить до того, що окремі рослини виростають слабкими і є більш схильними до захворювань та зазнають пошкоджень взимку.
Заздалегідь удобрювати грунт
Здається, що внесення азотних добрив навіть під час сівби є загальноприйнятою практикою. Проте це призводить до майже повної втрати ефекту від цього заходу, оскільки азот ще неінтегрований в структуру ґрунту, і тому його кількість значною мірою зменшується до наступної весни. Азот потрібно вносити в березні та квітні безпосередньо напередодні та під час швидкого проростання коріння, коли воно може зразу його засвоювати; конкретний час внесення залежить від клімату.
Економити воду завдяки внесенню добрив
Для східних та південних областей України влітку характерні посухи. Вода являє собою, безумовно, обмежувальний фактор у вирощуванні рослин. Одним із способів, завдяки якому можна водночас економити воду та збільшувати врожайність, є внесення добрив під час фази росту рослин. З фізіологічних причин потреба рослин у воді, якщо їх достатньо удобрювали, є меншою в розрахунку на одиницю біомаси.
Враховувати амортизацію
З усіх показників роботи господарства в цілому найбільша роль у виникненні нерентабельних ферм належить неправильному підходу до амортизації техніки та обладнання. Ретельно підрахуйте всі амортизаційні відрахування та не припускайтеся помилки: не вважайте весь валовий дохід, отриманий на кінець року, прибутком! Для того, щоб підтримувати на належному рівні свій виробничий потенціал, потрібно відкладати багато коштів. Роблячи великі амортизаційні відрахування можна зменшити податкову базу.
Подумати про залучення техніки зі сторони для виконання робіт
Для малих господарств укладання угод на виконання польових чи інших робіт іншою стороною може бути економічно доцільнішим у порівнянні з придбанням власної техніки й обладнання для здійснення усього циклу необхіних робіт. Як правило, контракти укладаються на виконання таких робіт, як посів кукурудзи та соняшника, внесення добрив, обприскування та збирання врожаю. Найважливішим критерієм у виборі підрядника є його репутація: вчасність виконання ним польових робіт та врахування потреб клієнта. Другим важливим моментом, який слід враховувати при виборі підрядника, є те, якою технікою і обладнанням він виконує роботи та якість їх виконання. Якщо зекономлені амортизаційні відрахування є вищими, ніж вартість послуг, тоді має сенс серйозно розглянути цей варіант.
Збільшувати розміри господарства, обсяги виробництва та диверсифікувати його
Як свідчить досвід, загроза стати нерентабельними актуальніша для малих господарств, ніж для великих. В основному це справедливо для малих господарств, які займаються виробництвом високозатратних культур (зернові та соняшник). Такі господарства повинні подумати або про те, як розширити господарство, щоб раціональніше використовувати свою техніку та людські ресурси, або ж про диверсифікацію свого виробництва та відведення частини своїх угідь для виробництва менш капіталомістких та трудомістких культур, зокрема овочів. Наприклад, для вирощування кавунів потрібно менше капіталовкладень у техніку на одну гривню грошових надходжень, ніж для пшениці. Для цього процесу потрібно більше людської праці (яку можна наймати сезонно), і одночасно забезпечується вища доходність з одиниці площі.
Інші цікаві матеріали
Геодезія
Геодезична мережа — це
сукупність пунктів на земній поверхні, закріплених
спеціальними центрами, координати та висоти яких визначено геодезичними методами.
Геодезичні
мережі поділяються на: державні, спеціального ...
Русловий алювій Черемошу Вступ Черемош, права та найбільша притока (довжина 80 км, площа
Черемош, права та
найбільша притока (довжина 80 км, площа басейну 2650 км2) Пруту,
утворюється злиттям Чорного і Білого Черемошу в гірському селі Устеріки в
Покутсько-Буковинських Карпатах. Витоки Чорного Черемошу (89 к ...
Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є
той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення
конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках.
Потрібно відзначити:
якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...