Ресурси та фактори виробництва в малих сільськогосподарських
Записувати проведені вами заходи та результати
Багато із запропонованих рішень можна прийняти лише в тому разі, якщо керівник сільськогосподарського підприємства докладно знає ситуацію в ньому впродовж попереднього періоду. Це можливо тільки тоді, якщо було належним чином зафіксовано усі проведені заходи. Особливо документація необхідна у сфері інвентаризації ресурсів господарства та календаря робіт, виконаних протягом виробничого циклу.
10. Запровадити сучасні агротехнічні технології. Згідно з результатами АМР, введення нових технологій та нових видів культур, а також організація нових каналів дистриб'юції дозволить українським фермерам якомога швидше підвищити ефективність своєї діяльності. Нижче перераховані деякі пріоритетні агротехнічні питання, які слід розглянути.
11. Чергування культур (сівозміни). Завдяки чергуванню культур зменшується негативний вплив несприятливих погодних умов та зменшуються коливання рівнів врожайності. Воно є істотною та обов’язковою складовою комплексу агротехнічних та організаційних прийомів ведення сільського господарства, що забезпечує отримання високих і стабільних врожаїв якісних овочів. Значення чергування культур зростає при сучасних способах вирощування овочів у зв’язку з інтенсифікацією процесів спеціалізації та концентрації. Повністю знищити бур’яни, шкідників та хвороби не можна ні за допомогою добрив, ні належного зрошення, ні пестицидів, які використовуються при вирощуванні овочів. Фактично, на добре удобрених та зрошених полях виникають сприятливі умови для розвитку бур’янів та виникнення хвороб. Зменшення врожайності деяких овочевих культур, які вирощуються без проведення чергування культур, спричинене виснаженням ґрунту, розмноженням шкідників поширенням хвороб, а також накопиченням різних токсинів – продуктів життєдіяльності рослин та мікроорганізмів.
12. Використання крапельного зрошування. Цей метод є гарним прикладом інтенсифікації виробництва. Сутність крапельного зрошення полягає в тому, що поливають не ґрунт, а рослину. Ефект досягається завдяки постачанню води зразу до кореневої системи рослини за допомогою еластичних смужок, котрі мають по всій своїй довжині щілиноподібні дірочки.
Про ефективність застосування системи крапельного зрошення свідчать такі факти:
економне використання водних ресурсів (економія води та електроенергії у 50-90 % порівняно із звичайними системами зрошення);
можливість регулювати глибину зволоження, кількість, якість та час поливу;
зменшення витрат на робочу силу;
менше бур’яну внаслідок того, що міжряддя не поливається;
збільшення врожайності (на 20-50 % більше ніж при використанні звичайних систем зрошення) та якості плодів, легка у транспортуванні продукція завдяки рівномірному розповсюдженню води та добрив, плоди мають „технологічну” форму та дозрівають рівномірно, що має вирішальне значення для переробних підприємств;
зменшення коливання рівнів врожайності внаслідок стану ґрунту та зміни погоди.
Шляхом використання системи крапельного зрошення як одного з компонентів сучасних інтенсивних технологій можна значно поліпшити якість обробітку землі. Важливо пам’ятати про те, що ефективність крапельного зрошування дає найкращі результати при застосуванні в овочівництві, садівництві та виноградарстві. Для вирощування польових культур використовувати крапельне зрошування недоцільно та економічно необґрунтовано.
Інші цікаві матеріали
Республіка Індонезія
Республіка Індонезія в даний час, завдяки раціональної економічній
політиці і успішним реформам, перетворилася в аграрно-індустріальну державу. За
багатьма показниками цю країну вже зараз відносять до групи нових
індуст ...
Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить
досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства
регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських
районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...
Паливно-енергетичний комплекс України
Прискорений соціально-економічний розвиток країни нерозривно пов'язаний з
рівнем розвитку всіх галузей паливно-енергетичного комплексу, вдосконалення
енергетичного балансу з обов'язковим врахуванням досягнень науково-тех ...