Прибережна і водна рослинність
Прибережні рослини займають мілководдя і мають зануреними лише корені та нижні частини стебел. Такі угруповання створюють значні зарості вздовж поліських річок та озер, сягаючи до глибини 2-2,5 м. Найбільш характерними є формації очерету, куги, хвоща, рогозу, які розвиваються переважно як монодомінантні угруповання. Поруч з ними ростуть лепеха, їжача голівка, стрілолист та інші види. Ці зарості трав утворюють густі та пишні хащі, оберігаючи таким чином береги від руйнуваннь.
Водна рослинність надзвичайно різноманітна. Вона розростається у всіх водоймах. Русла багатьох річок вкривають зарості стрілолиста, які зовнішнім виглядом дуже відрізняються від рослин цього ж виду, які зростають на березі. На плесах і в заводях панують латаття, глечики жовті, жабурник, рдесник, які створюють мереживо плаваючих на поверхні листків.
На мілководдях розростаються водний жовтець, пливушник, ряска. Зарості різака вкривають поверхню води настільки, що водойма повністю ховається під ними на весь період вегетації.
Значну загрозу водній фауні та флорі створює адвентивний вид елодеї, яка особливо розростається у водоймах із стоячою водою (Додаток В). Загниваючи, маса елодеї призводить не лише до задухи риби, а й до відмирання аборигенної водної рослинності. У багатьох поліських озерах, де відсутні придонні джерельні витоки, водні рослини, відмираючи, створюють потужні відклади сапропелю. Внаслідок цього озера поступово міліють, заростають і перетворюються на болота.[11]
Інші цікаві матеріали
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...
Грошова оцінка земель населених пунктів (на прикладі с. П’ядики,
Земля – основа
національного багатства, яка має по чисельності власників масовий, всенародний
характер. Також вона є унікальним товаром стосовно вартості якого завжди існує
суперечність: між власником землі та органами ...
Регіональний господарський комплекс, його галузева та територіальна структура
Розвиток
національної економіки супроводжується поглибленням суспільного поділу праці і
спеціалізації діяльності. Процеси спеціалізації потребують координації
діяльності і формування зв'язків між різними галузями і виро ...