Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Фізико-географічне положення

Черкаська область (Рис.1) розташована на Східноєвропейській рівнині, в басейні середньої течії Дніпра, який ділить її майже навпіл. Область лежить у лісостеповій зоні, досягаючи на півдні степової зони. Територія області простягнулась із південного заходу на північний схід на 245 км, із півночі на південь - на 150 км.

Крайня північна точка лежить на північ від с.Кононівка Драбівського району (50°13' пн.ш., 32°07' сх.д.), південна - на південь від с.Колодисте Уманського району (48°27' пн.ш., 30°06' сх.д.), західна - на південний захід від с.Коритня Монастирищенського району (49°03' пн.ш., 29°36' сх.д.), східна - на південний схід від с.Стецівка Чигиринського району (49°00' пн.ш., 32°52' сх.д.)

Мал. 1

Інші цікаві матеріали

Особливості розміщення та основні проблеми та перспективи розвитку важкого машинобудування України
Машинобудування — одна з провідних галузей промисловості світу, за вартістю продукції та занятих працівників посідає перше місце. Машинобудування як галузь  промисловості виникла в XVIII столітті. Винахід прядильно ...

Австралія – держава і континет
Австралійський Союз (англ. Commonwealth of Australia), Австралія (англ. Australia, від лат. austr ā lis"південний") - держава в Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та к ...

Грошова оцінка земель населених пунктів (на прикладі с. П’ядики,
Земля – основа національного багатства, яка має по чисельності власників масовий, всенародний характер. Також вона є унікальним товаром стосовно вартості якого завжди існує суперечність: між власником землі та органами ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено