Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Політичне положення

Власне Центральний субрегіон виступає у складі трьох областей - Київської, Черкаської та Полтавської. Геополітичне значення його таке:

Це найбільш традиційна тереторія української державності. Коли відблося “воз’єднання” України з Росією, вона була в основному саме тією тереторією, що підпадала під військовий протекторат Росії (тому хибною є “думка”, ніби вся Україна “воз’єдналася” у 1654 р. з Росією).

Це тереторія, де найбільше у минулому стикувалися і взаємоборолися російсько-польські інтереси, особливо після Андрусівського миру (1667 р.), коли Україна була поділена на Правобережну і Лівобережну з границею вздовж Дніпра. Володіння нею означало так чи інакше панування над Україною.

Нарешті, це регіон сучасної української літературної мови, значення якої у політичній консолідації українства, його форіванні як єдиної нації від Карпат до Дону, у формуванні Української Самостійної Соборної Держави важко переоцінити. Саме тому колонізатори усіх мастей намагалися знищити передусім українську мову як найважливіший засіб духовного і державницького єднання українства.

Ядро цього субрегіону м. Київ досить відрізняється від його оточення. Це пов’язане з тим, що у Києві на фоні усього сходу України - найбільш демократичний центр, вузол інтенсивної політичної боротьби різних, особливо крайніх сил, - передусім націоналістичних і комуністичних, головний політичний представник України у зовнішньому світі.

Інші цікаві матеріали

Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...

Організація і управління виробництвом
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території Лисецької ...

Глобальні проблеми сучасності
Філософія забезпечує культурі самопізнання, а людському життю — смислові орієнтири. Справедливо вважається, що істинна філософія є духовним орієнтиром епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джерела і соціальне ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено