Розподіл температури води на поверхні Світового океану
Розподіл температури поверхневих вод тісно зв'язаний з розподілом сонячної радіації і витратою тепла на випар і відповідно до цього носить значною мірою зональний характер. Але ця зональність під впливом місцевих причин (океанічних течій, вітрів, близькості материків) у багатьох районах значно порушується.
Наочне зображення розподілу температури на поверхні Світового океану дають карти ізотерм — ліній, що з'єднують точки з однаковими значеннями температури (середніми річними, сезонними, середніми місячними).
Найвищі температури на поверхні Світового океану спостерігаються в серпні. Вони досягають 32°С біля берегів Америки й Азії в Тихому океані. У лютому в південній півкулі такі високі температури не спостерігаються. На цей місяць приходяться найнижчі температури (—1,8°С), що спостерігаються в Північному Льодовитому океані до півночі від Америки й Азії, в Атлантичному океані біля Ньюфаундленду й у південних полярних водах поблизу берегів Антарктиди.
Поверхневі води Світового океану в північній півкулі тепліші, ніж у південному, унаслідок більшої ізоляції вод помірних і низьких широт від холодних полярних вод у порівнянні з південною півкулею. Під впливом холодних повітряних мас, що надходять з континентів, узимку значно знижується поверхнева температура в північно-західних районах Тихого й Атлантичного океанів. Річні коливання температури води на поверхні досягають тут 18°С.
Середня річна температура поверхневих вод у різних океанах неоднакова: в Атлантичному 16,9°С, у Тихому 19,1°С и Індійському 17,1°С. Самий теплий океан Тихий, значно холодніший Атлантичний, тому що в Тихому океані площа, розташована між тропіками і яка найбільш сильно нагрівається, становить більшу частину площі всього океану, ніж в Атлантичному, де до того ж сильний вплив холодних вод Північного Льодовитого океану.
Середня річна температура поверхневих вод Світового океану 17,4°С, тобто на 3° вище середньої річної температури повітря. Звідси ясно, яке величезне значення має тепло, накопичене водами Світового океану, у тепловому балансі системи атмосфера— океан.
Інші цікаві матеріали
Рослинний світ Карпат
Карпати
─ величні і неповторні в красі своїй гори, покриті віковічними лісами,
бурхливі ріки, кришталево прозорі високогірні озера — «морські очі», барвистий
килим полонин ц отарами овець, мелодії гуцульської тр ...
Організація і управління виробництвом
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і
організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при
створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території
Лисецької ...
Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних
мереж методом тріангуляції складається з таких процесів:
-
проектні роботи;
-
рекогностування пунктів тріангуляції;
-
закладання цент ...