Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Умови формування яружно-балочного рельєфу

г) Гідрогеологічні умови.

Річкові долини, балки, яри постійно взаємодіють з горизонтами підземних вод, для яких вони є природною дренажною системою. Схили, днища ярів, балок є місцями розвантаження підземних вод, в процесі чого виникають мочажини, джерела, постійні водотоки-струмки.

Основними водоносними горизонтами у Кривбасі є водоносні горизонти четвертинних, неогенових, палеогенових відкладів, кайнозойсько-мезозойської кори вивітрювання кристалічних порід докембрію і тріщинуватих кристалічних порід глеюватської, гданцівської, саксаганської, скелеватської і новокриворізької свит. Частіше всього в балках розвантажуються водоносні горизонти четвертинних та неогенових відкладів, коротка характеристика яких наведена нижче.

Водоносний горизонт четвертинних відкладів приурочений до алювіальних пісків заплав рік, днищ балок і надзаплавних терас, а також до пісків супісків і лесовидних суглинків, покриваючих вододільні плато.

Водоносний горизонт в алювіальних відкладах має обмежене розповсюдження і представлений пісками різного гранулометричного складу.

Середня потужність пісків складає 6-12 м. Води безнапірні. Глибина залягання горизонту змінюється від 1,5 до 11,4 м. Питомі дебети свердловин і колодязів складають 0,21-4,0 м3/добу. Мінералізація води коливається від 0,5 до 3,1 г/дм3. Хімічний склад води головним чином гідрокарбонатний, хлоридно-сульфатний, магнієво-натрієво-кольцієвий. Живлення водоносного горизонту відбувається за рахунок інфільтрації атмосферних опадів і можливо за рахунок підтоку вони з нижче лежачих водоносних горизонтів. розвантаження іде в річки.

Водоносний горизонт четвертинних лесовидних суглинків має незначну потужність і характеризується низькою водоносністю. Коефіцієнт фільтрації порід складає 0,04-1,0м/добу. Хімічний склад вод строкатий, головним чином сульфатно-хлоридний, натрієво-магнієвий. Мінералізація змінюється від 0,4 до 5,5 г/дм3. Живлення водоносного горизонту відбувається за рахунок інфільтрації атмосферних опадів, фільтрації вод із поверхневих водоймищ, фільтрації вод із поверхневих водоймищ, дренування долинами рік, балок. Водоносний горизонт неогенових відкладів – розповсюджений у пісках, мергелях, вапняках, доломітах понтичного, сармашського і тортонського ярусів. Потужність відкладів водоносного горизонту збільшується з півночі на південь від 1,8 до 63 м. Водоносний горизонт напірно-безнапірний. Добові водовідбори із колодязів в середньому дорівнюють 0,2 іноді 1,0 м2. Коефіцієнти фільтрації пісків складають 5-7 м на добу, вапняків до 40 м/добу. За хімічним складом переважають води хлоридно-сульфатні, сульфатно-хлоридні та змішані з строкатим катіонним складом. Мінералізація змінюється від 0,5 до 8 г/дм3. живлення водоносного горизонту здійснюється за рахунок інфільтрації атмосферних опадів, підживлення за рахунок танення снігу, вод зони тріщинуватості. Дренування здійснюється річками, балками, кар'єрами, зонами обрушень.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 

Інші цікаві матеріали

Демографічна ситуація в Україні та її регіональні особливості
Демографічна ситуація - це прояв особливостей відтворення населення по основних його процесах в конкретному часі і місці (регіоні, країні). У сучасній Україні демографічна ситуація відрізняється великою гостротою і напр ...

Русловий алювій Черемошу Вступ Черемош, права та найбільша притока (довжина 80 км, площа
Черемош, права та найбільша притока (довжина 80 км, площа басейну 2650 км2) Пруту, утворюється злиттям Чорного і Білого Черемошу в гірському селі Устеріки в Покутсько-Буковинських Карпатах. Витоки Чорного Черемошу (89 к ...

Економіко-географічна характеристика Миколаїва
Миколаїв - місто, яке живе своєю особливою, не схожою ні на чию іншу, життя. В порівнянні з іншими містами він молодий - йому всього лише 200 з невеликим. Але за ці роки він зміг перетворитися з дикої і необжитої місцев ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено