Небезпека атмосферної електрики і захист від неї
Очистити ротову порожнину від крові, слини, блювотних мас за допомогою бинта або хустинки, навернутої на вказівний палець.
При відсутності дихання чи при дуже рідких вдихах при добре вираженому пульсі негайно треба почати штучне дихання способом рот у рот або рот у ніс.
Відразу при початку штучного дихання помічник повинен витягнути хустинкою кінчик язика потерпілого і ввести в нього шприцом 1 мл цититона або лобеліна.
Штучне дихання продовжувати до появи повноцінних дихальних рухів потерпілого.
Висновки
В результаті дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу були зроблені наступні висновки:
1. Характер яружно-балочної сітки і морфологія ерозійних форм рельєфу в першу чергу обумовлена геологічною будовою району: на півночі території в межах Придніпровської височини, де потужність осадового чохла незначна, в районі розвитку гранітоїдів ерозійна має деревоподібний характер, в районах розвитку метаморфічних порід – близький до сітчатого. Балки відрізняються коритоподібним поперечним профілем зі слабко випуклими задернованими схилами, з чіткою бровкою, наявністю каньйоноподібних ділянок в місцях перетину кристалічних порід. На півдні території в межах Причорноморської низовини потужність осадового чохла більша. Малюнок ерозійної сітки стає плямистим. Балки мають деревоподібний характер з похилими довгими задернованими схилами, нечіткою бровкою та з ерозійними східчастими уступами, що співпадають з шаруватістю вапняків на більш крутих схилах в місцях перетину карбонатних порід.
2. Яружно-балочний рельєф зазнав значних антропогенних змін, особливо інтенсивних в районах видобутку залізних руд, де створені антропогенні морфоструктури – кар’єри, відвали, шламосховища, які повністю знищили природний рельєф. В межах міської агломерації яружно-балочний рельєф теж частково знищений або використаний для створення штучних водоймищ. За межами міста в багатьох балках створені ставки і вони використовуються як пасовище.
3. Антропогенне перетворення яружно-балочного рельєфу часто призводить до негативних наслідків, оскільки знищується природна система дренажу і стоку підземних вод. Результатом є розвиток підтоплення, посилення зсувних, карстових та суфозійних процесів, активізація сучасної яружної ерозії.
4. Були виявлені позитивні можливості географічних гуртків у підвищенні рівня знань про природу рідного краю в процесі поглибленого практичного дослідження окремих її елементів. Це обумовлене використанням в роботі гуртка активних методів навчання, залученням учнів до дослідницької та пошукової роботи. Внаслідок роботи географічного гуртка за розробленою програмою відбулося підвищення рівня знань в учнів як у кількісному, так і в якісному співвідношенні і підвищення загального інтересу до вивчення природи рідного краю.
5. Результати дослідження засвідчують необхідність впровадження вивчення окремих елементів природи рідного краю на заняттях географічних гуртків. Крім того матеріал кваліфікаційної роботи можна використати при вивченні теми "Рельєф" з курсу "Географія 6 клас".
Інші цікаві матеріали
Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів.
Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній
та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...
Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської
Україну
часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов
до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить
бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини.
...
Великі географічні відкриття
Періоду розкладання
феодалізму і виникненню капіталістичних відносин передували Великі географічні
відкриття, що зіграли важливу роль у переході до буржуазного способу
виробництва.
Великі географічні
відкриття були ...