Забруднення атмосферного повітря
Найчисельнішу групу становлять речовини ІІ класу небезпеки (помірно небезпечні). При обробці матеріалів брались до уваги 13 речовин цієї групи.
Одним з найпоширеніших інгредієнтів забруднення повітря є пил різного складу та походження.
Рівень забруднення атмосферного повітря пилом неорганічних речовин, що містять діоксид кремнію у кількостях понад 70%, не перевищує допустимого і досягає на житлових масивах щонайбільше 0,86 ГДК. Провідну роль у формуванні підвищеного рівня пилового забруднення атмосфери відіграє КМК, на території якого воно може перевищувати 2 ГДК.
Ступінь забруднення атмосферного повітря пилом неорганічним з вмістом діоксиду кремнію у кількостях 20-70% перевищує допустимий у Терновському, Жовтневому, Долгінцевському, Інгулецькому районах та досягає максимальних значень у Долгінцевському районі – 11,8 ГДК. Основну роль у формуванні підвищеного рівня забруднення атмосфери відіграють хвостосховища підприємств гірничозбагачувального комплексу, цементний завод, Жовтневий гранкар’єр, Кривбасбудіндустрія.
Забруднення атмосферного повітря пилом неорганічним, який містить діоксид кремнію у кількостях, менше 20%, перевищує допустимий рівень у Терновському, Жовтневому, Саксаганському, Центрально-Міському, Дзержинському, Долгінцевському районах і досягає 5,15 ГДК у Долгінцевському районі. Підвищений рівень забруднення атмосфери формується переважно завдяки хвостосховищам підприємств гірничозбагачувального комплексу, цементному заводу, РУ ім. Кірова та Суха Балка, КМК.
Враховуючи пил різного генезису (пов’язаний у кожному окремому випадку з різними джерелами надходження: пил зерновий, пил кісткового борошна, пил м’ясокісткового борошна, пил деревний, пил вугільний), одержуємо загальну картину рівня забруднення атмосферного повітря пилом. Переважна частина території Кривого Рогу, включаючи сельбищні зони, знаходиться у межах запиленості, яка перевищує 1 ГДК. Виділяється чотири джерела підвищеного вмісту пилу: у районі ПдГЗК та НКГЗК, у районі КМК, Коксохіму та КЦГК, у районі шахти "Гігант" та заводу "Ремгірмаш" і в районі ПдГЗК. Рівень забруднення атмосферного повітря пилом біля них досягає 5-10 ГДК, а подекуди перевищує 15.
Рівень забруднення атмосферного повітря діоксидом сірки перевищує допустимий у селищах Терни, Глеєватка, Ілліча, у Жовтневому, Саксаганському, Дзержинському районах та досягає максимальних значень у 2 ГДК у районі Коксохіму та КМК. Провідну роль у формуванні підвищеного рівня забруднення атмосфери цією речовиною відіграють КМК, Коксохім, ТЕЦ, ПдГЗК.
Забруднення атмосферного повітря оксидом азоту перевищує допустимий рівень у Жовтневому районі і досягає максимальних величин – понад 2 ГДК. Основні джерела забруднення – РУ "Суха Балка" та ЦГЗК.
Рівень забруднення атмосферного повітря оксидами заліза перевищує допустимий у Центрально-Міському, Дзержинському, Інгулецькому, Долгінцевському районах, селищах Ілліча та Миролюбівка і досягає максимальних величин у 10 ГДК в районі КМК. Це підприємство відіграє значну роль у формуванні забруднення атмосфери оксидами заліза.
Рівень забруднення атмосферного повітря сажею перевищує допустимий у Терновському та Дзержинському районах, а також у м. Інгулець. Максимальних значень концентрація сажі досягає у районі Інгульця і становить майже 3 ГДК. Підвищений рівень забруднення атмосфери сажею формується завдяки КМК, ІнГЗК, ТЕЦ, ПдГЗК, ПдГЗК, ВО "Кривбасруда", автогосподарству Міськкомунгоспу.
Розподіл сумарного показника забруднення атмосфери речовинами ІІІ класу небезпеки (рис.2.3) вказує на те, що майже вся територія міста, у тому числі сельбищна зона, знаходиться у межах забруднення за сумарним показником 1 ГДК, а окремі райони – у межах зони значного забруднення (коефіцієнт концентрації від 5 до 20 ГДК).
Забруднення речовинами IV класу небезпеки переважно визначається трьома інгредієнтами: нафталіном, окисом вуглецю та аміаком, а також певною часткою вуглеводнів (бензину).
Значний рівень забруднення атмосферного повітря нафталіном обумовлений насамперед діяльністю Коксохіму. Рівень забруднення перевищує допустимий по всій території міста. Максимальні концентрації досягають 53 ГДК у районі Коксохі-
му та в Центрально-Міському районі.
Забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю перевищує допустимий рівень у Терновському, Жовтневому, Дзержинському, Інгулецькому, Долгінцевському районах та досягає максимальних величин (понад 2 ГДК) у Жовтневому районі. Основний внесок у формування забруднення атмосфери оксидом вуглецю роблять підприємства Вибухпром, КМК, ТЕЦ, ПдГЗК, НКГЗК та автогосподарства.
Інші цікаві матеріали
Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї ВСТУП Земля як
Земля
як основний базис усіх процесів життєдіяльності суспільства в політичній,
економічній, соціальній, виробничій, комунальній, екологічній та інших сферах
має вартість, оцінка якої є умовою нормального функціонування ...
Українські Карпати- чверть Карпатської дуги
Українські Карпати
складають приблизно чверть Карпатської дуги . Перед появою Карпатської гірської
дуги на поверхні планети був тривалий період, протягом якого море в цьому місці
змінилось сушею .
Вони складаю ...
Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава
українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7
тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають
територіальною базою розм ...