Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Шляхи виходу регіону з тяжкої екологічної ситуації

ВИСНОВКИ

У моїй роботі розглянуто умови формування сучасних антропогенних ландшафтних геосистем Криворізького регіону під впливом діяльності гірничо-металургійних підприємств Кривбасу, наведено класифікацію та характеристику сучасних антропогенних ландшафтів та аналіз їхнього впливу на стан здоров’я населення регіону, а також запропоновано деякі шляхи виходу з екологічної ситуації, що склалася у Кривбасі.

Отримані у ході роботи результати дозволяють зробити висновок про те, що загальний стан сучасних ландшафтних геосистем можна оцінити як такий, що поступово наближується до катастрофічного.

Площа, на якій розташований Кривий Ріг, є унікальною щодо формування екологічної обстановки. Це практично єдине місце в Україні, де екологічний стан сучасних ландшафтних геосистем зумовлений такими різними і такими значними за своїм впливом факторами. Своєрідна геологічна будова порід, видобуток залізної та, в минулому, уранової руд, переробна промисловість супутні технологічні виробництва, плюс дуже висока щільність населення зі своїми факторами впливу на природне середовище у поєднанні з низьким захисним потенціалом призвели до такого стану, коли зміни геологічного середовища виходять за рамки допустимих та наближаються до катастрофічних.

Особливо це позначилось останніми роками, коли різко знизилася платоспроможність основних виробництв, що забруднюють природне середовище, - підприємств гірничовидобувної і металургійної промисловості. Якщо у зв’язку з різким спадом виробництва цих підприємств набагато покращився екологічний стан повітряного середовища, то забруднення ґрунтів і порід навпаки різко посилилось. Таке становище, в першу чергу, пов’язане із зниженням і до того слабкого захисного механізму проти попадання забруднюючих хімічних елементів у ґрунти і підземні води. Усі ці негативні процеси зміни ландшафтних геосистем Криворіжжя, без відповідного ставлення до них, будуть з кожним роком посилюватися, наближаючи катастрофічні явища. Для того, щоб запобігти цьому, необхідна негайна реалізація усіх природоохоронних заходів, запропонованих у розділі 4.

На мою думку, знання антропогенної структури ландшафтних геосистем свого регіону є дуже важливим компонентом екологічної культури та грамотності його мешканців, адже сучасні антропогенні ландшафти розкривають загальну структурно-функціональну організацію усієї території Криворіжжя. Я вважаю, що моя робота надає достатньо повне уявлення з досліджуваної теми та може бути використана при її детальному вивчені на усіх рівнях.

Тільки скоординовані дії владних структур, промислових підприємств та мешканців Кривбасу можуть вивести Криворізький регіон зі стану екологічної кризи, і мені хотілося б, щоб моя робота змогла би стати гідним внеском у вирішення екологічних проблем Кривбасу.

[1] У дужках показане позначення на карті

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Країни Північної Європи
Північна Європа становить приклад позитивної інтеграції економіки країн з різним рівнем ринковості і соціальної орієнтації. Як не дивно, повідомлень про господарство цих країн у нашій літературі вкрай мало. У підручника ...

Особливості територіально–галузевої структури Автономної Республіки Крим
Крим – це особливий культурно-історичний регіон України. Кримська земля береже пам`ятки всіх історичних епох, тому її прийнято називати музеєм під відкритим небом, золотим дном для археології. Історичне минуле Криму сві ...

Сінгапур
При виборі країни для написання аналітичної довідки я зразу визначилась, що хочу писати про Сінгапур. Для мене актуальність полягає в тому, що це одночасно острів, місто і одна з найменших за територією і населенням держ ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено