Шляхи виходу регіону з тяжкої екологічної ситуації
ВИСНОВКИ
У моїй роботі розглянуто умови формування сучасних антропогенних ландшафтних геосистем Криворізького регіону під впливом діяльності гірничо-металургійних підприємств Кривбасу, наведено класифікацію та характеристику сучасних антропогенних ландшафтів та аналіз їхнього впливу на стан здоров’я населення регіону, а також запропоновано деякі шляхи виходу з екологічної ситуації, що склалася у Кривбасі.
Отримані у ході роботи результати дозволяють зробити висновок про те, що загальний стан сучасних ландшафтних геосистем можна оцінити як такий, що поступово наближується до катастрофічного.
Площа, на якій розташований Кривий Ріг, є унікальною щодо формування екологічної обстановки. Це практично єдине місце в Україні, де екологічний стан сучасних ландшафтних геосистем зумовлений такими різними і такими значними за своїм впливом факторами. Своєрідна геологічна будова порід, видобуток залізної та, в минулому, уранової руд, переробна промисловість супутні технологічні виробництва, плюс дуже висока щільність населення зі своїми факторами впливу на природне середовище у поєднанні з низьким захисним потенціалом призвели до такого стану, коли зміни геологічного середовища виходять за рамки допустимих та наближаються до катастрофічних.
Особливо це позначилось останніми роками, коли різко знизилася платоспроможність основних виробництв, що забруднюють природне середовище, - підприємств гірничовидобувної і металургійної промисловості. Якщо у зв’язку з різким спадом виробництва цих підприємств набагато покращився екологічний стан повітряного середовища, то забруднення ґрунтів і порід навпаки різко посилилось. Таке становище, в першу чергу, пов’язане із зниженням і до того слабкого захисного механізму проти попадання забруднюючих хімічних елементів у ґрунти і підземні води. Усі ці негативні процеси зміни ландшафтних геосистем Криворіжжя, без відповідного ставлення до них, будуть з кожним роком посилюватися, наближаючи катастрофічні явища. Для того, щоб запобігти цьому, необхідна негайна реалізація усіх природоохоронних заходів, запропонованих у розділі 4.
На мою думку, знання антропогенної структури ландшафтних геосистем свого регіону є дуже важливим компонентом екологічної культури та грамотності його мешканців, адже сучасні антропогенні ландшафти розкривають загальну структурно-функціональну організацію усієї території Криворіжжя. Я вважаю, що моя робота надає достатньо повне уявлення з досліджуваної теми та може бути використана при її детальному вивчені на усіх рівнях.
Тільки скоординовані дії владних структур, промислових підприємств та мешканців Кривбасу можуть вивести Криворізький регіон зі стану екологічної кризи, і мені хотілося б, щоб моя робота змогла би стати гідним внеском у вирішення екологічних проблем Кривбасу.
[1] У дужках показане позначення на карті
Інші цікаві матеріали
Проект відведення земельної ділянки під ковбасний цех
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадаст ...
Лучна рослинність України
Актуальність. Лучна
рослинність в структурі рослинного покриву України посідає другу позицію і
займає 8,5-9,0 млн. га. Якщо врахувати, що зі структури земельного фонду
вилучаються малопродуктивні землі та антропогенно п ...
Економіко-географічна характеристика господарства Тернопільської області і рівень його транспортного забезпечення
Тернопільська
область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з
Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з
Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України. Тернопіль ...