Розвиток географічних ідей в епоху великих географічних відкриттів
Розвитку географічних ідей в епоху великих географічних відкриттів
сприяли відкриття, зроблені раніше.
Найвиднішими першовідкривачами, на мою думку, був Марко Поло. Також уваги заслуговують відкриття Афанасія Нікітіна.
У 1271 батько і дядько Поло вирішили взяти в подорож свого 17-ти літнього сина Марко. Так почалася знамените 24 літня подорож Марко Поло. Шлях до Китаю був довгий. Старий хан Хубилай прийняв родину Поло дуже радо. Старші Поло займалися торгівлею, а юнак виконував дипломатичні доручення хана. Він бував у багатьох районах від узбережжя до Східного Тибету.
Родина Поло прожила в Китаї 17 років. Навесні 1292 року флот з чотирнадцяти чотирьох щоглових кораблів відплив з порту Зайтун. Під час подорожі навколо східних і південних берегів Азії Марко Поло довідався про Японію, про острови Індонезії, про країну Чамбо на східному березі Індокитаю. З Тихого океану в Індійський кораблі пройшли Малакским протокою, зробили тримісячну зупинку на березі о-ва Суматра.
Після зупинки на о-ві Цейлон і плавання уздовж західних берегів Індії кораблі ввійшли в Перську затоку і кинули якір у місті Ормузе. Під час плавання по індійському океані Марко Поло удалося одержати деякі зведення про африканське узбережжя, Ефіопію, о-вах Мадагаскар, Занзибар і Сокотра.
У 1466 році Афанасій Нікітін з купцями вирішив поїхати торгувати в Ширван. Ширванское ханство лежало на південно-західних берегах Каспійськ моря.
Спорядивши два кораблі, Нікітін зі своїми товаришами поплив у Нижній Новгород, де, дочекавшись посла рушили вниз по Волзі.
В Астрахані майно купців було разграбленно загонами татар. Далі пропливши через Каспійськ море, Афанасій благополучно досяг Дербента. Майже цілий рік провів він у Ширванском ханстві, після чого він відправився в Баку, а потім у Персію (м. Чапкаур). Рухаючи по древньому караванному шляху, Нікітін дійшов до Бендер-Абаса на березі Перської затоки, а відтіля відправився в м. Ормуз, що лежить на острові у входу в затоку. Тут Нікітін пробув цілий месяц.
9 квітня 1469 року поплив в Індію через Аравійське море. Висадився він у місті Чауле (південніше сучасного Бомбея). Звідси почалися його майже трирічні мандрівки по країні.
Афанасій побував у багатьох містах нагір'я Декан. Два місяці він прожив у Джуннаре.
На початку 1472 року з приморського міста Дабула Нікітін відправився в зворотний шлях. У жовтні 1472 року він досяг города Тробзона. Домовивши з моряками, Нікітін переправився на берег Криму. Корабель зайшов у Балаклаву, потім у Гурзуф і закінчив плавання в Кафі (Феодосія), де він зустрів російських купців і відправився з ними на батьківщину. У дорозі, недалеко від Смоленська, Нікітін умер наприкінці 1472 р.
Інші цікаві матеріали
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне,
найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер,
Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети
складені ним майже цілком. Не
є виключенням і наша Земля: біль ...
Загальні відомості про топографічні знімання і знімальні мережі
Одним з основних завдань
геодезичної галузі в Україні є забезпечення народного господарства
топографо-геодезичною і картографічною продукцією. На сьогоднішній день на всю
територію України складені топографічні карти ма ...
Париж, його історія, культура та суспільство
Метою
роботи є історичний розгляд міста Парижа, його сучасний стан та прогнози на
майбутнє.
Згідно
мети, було поставлено наступні завдання:
проаналізувати
історичний розвиток Парижу;
дослідити
сучасний стан м ...