Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.
20 вересня 1519 р. флотилія вийшла з порту Сан-Лукар в устя Гвадалквівіру. 26 вересня флотилія підійшла до Канарськ островів, 26 листопада досягла узбережжя Бразилії біля 8 ю.ш., 13 грудня - бухти Гуанабара, а 26 грудня - Ла-Плати.
До місця зимівлі підходили індіанці дуже високого зросту. Вони були названі патагонцами (по испански “патагон” - большеногий) Відтоді їхня країна іменується Патагонією.
21 вересня 1520 р. за 52 ю.ш. була знайдена затока чи проти, що веде на захід, після того, як Магеллан відкрив Атлантичне узбережжя Південної Америки. Магеллан йшов кілька днів на південь через вузькі протоки, поки не побачив 2 канали в о. Доусон: один на південний схід, іншої на південний захід. Магеллан послав одного моряка на південний схід, іншого - на південний захід. Моряки повернулися через 3 дні зі звісткою, що бачили мис і відкрите море. Адмірал розплакався і з радості назвав цей мис “Бажаним”.
Випливаючи уздовж північного берега Патагонської протоки, він обігнув саму південну крапку Південно-Американського континенту - мис Фроуорд і ще п'ять днів вів три кораблі на північний захід начебто до дна гірської ущелини. Високі гори і голі береги здавалися безлюдні, але вдень був видний димки, а по ночах - вогні багать. І Магеллан назвав цю південну землю “Земля Вогню”, на наших картах вона неточно називається Вогненною Землею. Через 38 днів Магеллан знайшов атлантичний вхід у протоку, що з'єднує 2 океани, він пройшов мис “Бажаний” (тепер “Пилар” у тихоокеанського виходу з Магелланов протоки).
28 листопада 1520 р. Магеллан вийшов із протоки у відкритий океан. Не можна, звичайно, говорити, що під час 15 денного плавання на північ від протоки Магеллан відкрив узбережжя Південної Америки, але він, принаймні, довів, що в діапазоні широт від 53 15 до 38 ю.ш. західний берег материка має майже меридіональний напрямок. На щастя погода увесь час була гарна, тому-те Магеллан і назвав океан “Тихим”.
На ділі Магеллан довів, що між Америкою і тропічною Азією лежить гігантський водяний простір набагато ширше Атлантичного океану. Відкриття проходу з Атлантичного океану в Південне море і плавання Магеллана через це зробило дійсну революцію в географії. Виявилося, що велика частина поверхні земної кулі зайнята не сушею, а океаном, і доведене була наявність єдиного Світового океану.
З обережності, Магеллан 17 березня перейшов до незаселеного острова Хомонхон, щоб запастися водою і дати відпочити людям. Жителі сусіднього острова приносили іспанцям фрукти, кокосові горіхи, пальмове вино. Вони повідомили, що в цьому краї багато островів. У місцевого старійшини іспанці бачили золоті серги і браслети, бавовняні тканини вишиті шовком, холодне зброя прикрашене золотом. Через тиждень флотилія рушив на південний захід. І Магеллан, що побував на о. Амбон (128 в.д.) у складі експедиції А. Абреу, завершив, таким чином, перше в історії кругосвітнє плавання.
Магеллан загинув у 1521 р. На пустельному березі о. Мактан, де знайшов смерть Магеллан, йому поставлений пам'ятник у виді двох кубів, увінчаних кулею.
Джованни Кабота був моряком і купцем, ходив на Близькими Схід за індійськими товарами, побував навіть у Мецці, розпитував арабських купців, відкіля вони одержують пряності. З неясних відповідей Кабота уклав, що пряності “народяться” у якихось країнах, розташованих далеко до північного сходу від “Індії”. А тому що Кабота вважав Землю кулею, то зробив логічний висновок, що далекий для індійців північний схід - батьківщина пряностей, є близьким для італійців північно-заходом.
Інші цікаві матеріали
Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є
той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення
конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках.
Потрібно відзначити:
якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...
Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна
одиниця (область) на крайньому
заході України. Є однією з трьох
областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону.
Одна з на ...
Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період
формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних
досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів
розміще ...