Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.

У 1494 р. Кабота переїжджає жити в Англію, де його почали кликати на англійський манер Джоном Каботом. Бристольскі купці, одержавши звістку про відкриття Колумба, спорядили експедицію і поставили на чолі її Д. Кабота. Англійський король Генріх УП письмово дозволив Каботу і його трьом синам “плавати по всіх місцях, областям і берегам Східного, Західного і Північного морів .”, щоб шукати, відкривати, досліджувати всякі острови, землі, держави.

Обережні бристольскі купці спорядили тільки один невеликий корабель “Метью” з 18 чіл. 20 травня 1497 р. Д. Кабот відплив із Брістоля на захід, ледве північніше 52 с.ш. Ранком Кабот досяг північного краю о. Нью-Фаундленд. В одній з гаваней він висадився й оголосив країну володінням англійського короля. Потім Кабот рушив на південний схід, дійшовши приблизно до 46 30 с.ш. і 55 з.д. У море він побачив великі косяки оселедців і тріски. Кабот правильно оцінив свою “рибну” знахідку, оголосивши в Брістолеві, що тепер англійці можуть не ходити за рибою в Ісландію, а в Англії вирішили, що Кабот відкрив “царство великого хана”, тобто Китай.

На початку травня 1498 р. із Брістоля вийшла друга експедиція під начальством Кабота - флотилія з 5 судів. Припускають, що Д. Кабот вмер у шляхи і начальство перейшло до його сина Себастьяну Каботу.

Про другу експедицію до нас дійшло ще менше зведень, чим про першу. Безсумнівно лише те, що англійські судна в 1498 р. досягли Північно-Американського материка і пройшли уздовж його східного узбережжя далеко на південно--захід. С. Кабот повернув назад і повернувся в Англію в тім же 1498 р.

Про великі географічні досягнення другої експедиції Кабота ми знаємо не з англійських, а з іспанських джерел. На карті Хуана Ла Коси нанесена далеко до півночі і північного сходу від Эспаньолы і Куби довга берегова лінія з ріками і поруч географічних назв, із затокою, на якому написане: “море, відкрите англійцями” і з декількома англійськими прапорами.

Першим, після батька і сина Каботов, відновив пошуки проходу з метою дійти до Китаю,

обігнувши з півночі Америку, морський офіцер Мартін Фробишер. Споряджені були три судна (пинаса і два барки).

У червні 1576 р., обігнувши Шотландію, і 11 липня під 61 с.ш. високу покриту снігом Землю Фрисланд (Гренландію), пинаса з усією командою загинула, а один барк дезертирував.

Незважаючи на це, Фробишер з командою в 23 чел. продовжив плавання. Він обігнув південний край Гренландії і взяв курс на захід з ухилом до півночі. 20 серпня в 63 с.ш. і 64 з.д. він висадився на острівець, а потім проникнув у вузьку затоку і назвав його протокою Фробишера. Він пройшов мнимою протокою на північний захід 60 миль, маючи з правої руки - Азіатський материк, що відокремлювався від американської суші- по ліву руку.

“Американська суша” Фробишера - це південно-східний півострів Баффинової Землі, дотепер називаний Мета-Інкогнита (“Невідома мета”): - таку умовну секретну назву дала королева Єлизавета, що рахувала “зі слів Фробишера”, ця ділянка сухіше за підступ до Азії. А лежачий до півночі “азіатський материк” Фробишера - це виступ тієї ж Баффинової Землі, що називається тепер півостровом Хол.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Інші цікаві матеріали

Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона несе в собі великий пізнавальний заряд. Адже, вивчаючи і а ...

Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа – це комплекс правових, е ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради Коломийського району
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено