Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.
У 1494 р. Кабота переїжджає жити в Англію, де його почали кликати на англійський манер Джоном Каботом. Бристольскі купці, одержавши звістку про відкриття Колумба, спорядили експедицію і поставили на чолі її Д. Кабота. Англійський король Генріх УП письмово дозволив Каботу і його трьом синам “плавати по всіх місцях, областям і берегам Східного, Західного і Північного морів .”, щоб шукати, відкривати, досліджувати всякі острови, землі, держави.
Обережні бристольскі купці спорядили тільки один невеликий корабель “Метью” з 18 чіл. 20 травня 1497 р. Д. Кабот відплив із Брістоля на захід, ледве північніше 52 с.ш. Ранком Кабот досяг північного краю о. Нью-Фаундленд. В одній з гаваней він висадився й оголосив країну володінням англійського короля. Потім Кабот рушив на південний схід, дійшовши приблизно до 46 30 с.ш. і 55 з.д. У море він побачив великі косяки оселедців і тріски. Кабот правильно оцінив свою “рибну” знахідку, оголосивши в Брістолеві, що тепер англійці можуть не ходити за рибою в Ісландію, а в Англії вирішили, що Кабот відкрив “царство великого хана”, тобто Китай.
На початку травня 1498 р. із Брістоля вийшла друга експедиція під начальством Кабота - флотилія з 5 судів. Припускають, що Д. Кабот вмер у шляхи і начальство перейшло до його сина Себастьяну Каботу.
Про другу експедицію до нас дійшло ще менше зведень, чим про першу. Безсумнівно лише те, що англійські судна в 1498 р. досягли Північно-Американського материка і пройшли уздовж його східного узбережжя далеко на південно--захід. С. Кабот повернув назад і повернувся в Англію в тім же 1498 р.
Про великі географічні досягнення другої експедиції Кабота ми знаємо не з англійських, а з іспанських джерел. На карті Хуана Ла Коси нанесена далеко до півночі і північного сходу від Эспаньолы і Куби довга берегова лінія з ріками і поруч географічних назв, із затокою, на якому написане: “море, відкрите англійцями” і з декількома англійськими прапорами.
Першим, після батька і сина Каботов, відновив пошуки проходу з метою дійти до Китаю,
обігнувши з півночі Америку, морський офіцер Мартін Фробишер. Споряджені були три судна (пинаса і два барки).
У червні 1576 р., обігнувши Шотландію, і 11 липня під 61 с.ш. високу покриту снігом Землю Фрисланд (Гренландію), пинаса з усією командою загинула, а один барк дезертирував.
Незважаючи на це, Фробишер з командою в 23 чел. продовжив плавання. Він обігнув південний край Гренландії і взяв курс на захід з ухилом до півночі. 20 серпня в 63 с.ш. і 64 з.д. він висадився на острівець, а потім проникнув у вузьку затоку і назвав його протокою Фробишера. Він пройшов мнимою протокою на північний захід 60 миль, маючи з правої руки - Азіатський материк, що відокремлювався від американської суші- по ліву руку.
“Американська суша” Фробишера - це південно-східний півострів Баффинової Землі, дотепер називаний Мета-Інкогнита (“Невідома мета”): - таку умовну секретну назву дала королева Єлизавета, що рахувала “зі слів Фробишера”, ця ділянка сухіше за підступ до Азії. А лежачий до півночі “азіатський материк” Фробишера - це виступ тієї ж Баффинової Землі, що називається тепер півостровом Хол.
Інші цікаві матеріали
Лучна рослинність України
Актуальність. Лучна
рослинність в структурі рослинного покриву України посідає другу позицію і
займає 8,5-9,0 млн. га. Якщо врахувати, що зі структури земельного фонду
вилучаються малопродуктивні землі та антропогенно п ...
Мішані ліси. Своя область (урок). Мета Поглиблення знання учнів про природу, особливості
Мета Поглиблення знання учнів про природу,
особливості мішаних лісів. Збагатити новими знаннями про природу і господарство
свого краю.Розвивати навички роботи з картою, пошуковим матеріалом. Виховання
професійних н ...
Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу –
Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна
протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах
...