Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.
У затоці Фробишер зустрів смаглявих людей з довгими чорними волосс, широкими обличчями і плоскими носами, схожими на татар. Їхня подібність з татарами стало додатковим доказом того, що він досяг Азії. моряки з берега приносили рослини і камені,, серед яких був чорний з жовтими вкрапленнями, прийнятий Фробишером за золоту руду. Ескімоси заводили німий торг із матросами. Так один раз пропав човен з 5 матросами.
З поріділою командою і без човна Фробишер не ризикнув рушити далі і повернувся в Англію, щоб повідомити там про своєму подвійному “велике” відкритті: протоки в Тихий океан і золоту руду.
Захопивши із собою ескімоса, Фробишер наприкінці серпня підняв вітрила і 2 жовтня ввійшов у Темзу. Після прибуття корабля, утворилася “Катайская компанія”, що одержала великі привілеї. Єлизавета внесла найбільший пай, спорядила за казенний рахунок корабель 200 т. В екіпаж судів з 140 чел. входили солдати і рудокопи. Великий корабель повинний був з вантажем золотої руди негайно повернутися в Англію, а Фробишер із двома барками повинний був продовжувати дослідження протоки і пройти в “Катай” чи в крайньому випадку далеко на захід, дійшовши до “Американської суші”, щоб упевнитися, що він знаходиться в іншому океані.
19 липня 1577 р. англійці не раз висаджувалися на берег. Через льоди Фробишер чи не міг не хотів форсувати “протока”. Він спішно наповнив трюми судів “дорогоцінним вантажем” (більш 200 т. каменю) і 23 вересня вже був в Англії. “Золота лихоманка “ охопила Англію після того, як “учена” комісія установила начебто в руді дійсно багато золота і “протока” Фробишера веде в “Катай”.
30 травня 1578 р. під начальством Фробишера вийшли на захід 15 судів -великих і малих (військових і вантажних), щоб заснувати колонію і побудувати міцність у “протоки”, негайно приступити до видобутку золота і з малими судами продовжити дослідження “протоки” і дійти до “Катаючи”.
У входу в протоку, забита льодами, один великий корабель зштовхнувся з айсбергом і затонув. Екіпаж із працею врятувався. Інші судна, розсіяні бурою і відкинуті на південь, потрапили в дійсний широкий, вільний від льодів, проливши, за яким було видно вільне море, Фробишер повів їх на північний схід і відкрив прохід між півостровом Мета-Інкогнита на заході і групою невеликих островів на сході. Тепер навіть у його очах Мата-Інкогнита не могла бути материком, тому що знаходилася між двома протоками: одним сьогоденням - на півдні (Гудзонов проливши) і іншим мнимої - на півночі (проливши Фробишера).
У моряків виникло представлення про наявність великого архіпелагу на північно-заході океану. Однак, хоча Фробишер дійсно бачив справжню Гренландію, поклав початок відкриттю Баффинової Землі і входив у широкі протоки (Девисова і Гудзонова), він уніс велику плутанину в карти північно-західної Атлантики і до початку XYII в. картографи називали Гренландією не один, а цілих чотири острови, що існують і вигаданих.
Але Фробишер перший вивчив природу айсбергів. Він помітив, що айсберги при таненні дають прісну воду, а не солону, і правильно уклав, що вони “народжуються” на суші і сповзають у море як альпійські глетчери сповзають у полонини.
Інші цікаві матеріали
Землевпорядкування та кадастр
У період реформування
земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема
економічного використання і відтворення природних ресурсів.
Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки
ринкового ...
Економічне положення Малайзії
Малайзія - країна з економікою, що розвивається. Вона
належить до групи найбільш багатих і розвинених країн, що розвиваються - до
Нових Індустріальним Країнам (НІС).
З 1970 року Малайзія почала перехід від економіки,
...
Генезис океану
Об’єкт: океан.
Предмет: генезис океану.
Мета курсової роботи: встановити походження світового
океану.
Завдання: підрозділ Світового океану на окремі частини,
будова земної кори в області океанів, основні риси ре ...