Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.

Фробишер не побудував міцності в “проходу”, пізніше він виправдувався, що під час бури загинуло багато будівельних матеріалів. Трюми були наповнені “золотою рудою” і флотилія рушила назад. Бура розсіяла судна і вони поодинці повернулися в різні англійські порти. При розвантаженні зразки руди потрапили в багато рук, у т.ч. і до зацікавлених приватних фахівців. Але навіть найкращий з них не зміг знайти в тій руді ні крупинки золота. Найбільше англійське заокеанське підприємство XYI в. закінчилося найбільшим крахом. Мета-Інкогнита виявилася не материком, а островом, “протока” Фробишера - затокою, у “золотій” руді не було золота.

Після цієї невдачі Фробишер навіки простився з Північчю. Він пішов прикладу пірата Дрейка - шукав і знаходив дорогоцінні метали в трюмах іспанських кораблів, що йдуть з “Західної Індії” в Іспанію. Потім він командував одним з кораблів, висланих Англією проти Іспанської “Непереможної армади” і був убитий у берегів Франції при нападі на Брест під час війни Генріха IY Бурбона проти реакційної католицької ліги.

У 1607 . купці англійської торгової “Московської компанії” прийняли на службу маловідомого літнього капітана Генрі Гудзону, лондонського жителя. За їхній рахунок він спорядив вітрильник у 80 т з командою в 12 чел. і на цьому судні Гудзон збирався пройти в Японію прямо

через Північний полюс.

1 травня 1607 р. Гудзон вийшов з устя Темзи й у червні, рухаючи при дуже сприятливих льодових умовах уздовж східного берега Гренландії, досяг у 73 с.ш. того виступу, що пізніше був названий Землею Гудзону. І наприкінці червня він побачив острів, прийнятий їм за Нову Землю. Насправді ж це був західний Шпицберген, що називався російськими поморами Грумант. Зустрівши непрохідні льоди, Гудзон повернув назад і в 71 с.ш. відкрив невеликий самотній острів із двома вершинами, названий їм “Зубцями Гудзону”.

Через 4 роки острів удруге відкрив голландський капітан Ян Майен, що дав йому своє ім'я, що закріпилося на картах.

У середині вересня 1607 р. Гудзон повернувся в Лондон. Крім великих географічних досягнень, його плавання мало і важливе практичне значення: Гудзон підтвердив зведення про багаті можливості китобійного і звіробійного промислів у дослідженій їм частини Північного Льодовитого Океану, тепер називаної Гренландським морем. Англійські і голландські промисловці негайно скористалися його вказівками. Але купці “Московської компанії” були незадоволені, тому що пряме завдання - досягти через Північний полюс Японії - не було виконано (але на вітрильному судні воно і не здійсненно).

І все-таки купці в наступному році вдруге послали Гудзону в моря Далекого Сходу північно-східним шляхом, збільшивши команду на 2 чіл. Гудзон цього разу взяв із собою сина, як робив це й у наступних плаваннях.

22 квітня 1608 р. Гудзон вийшов з устя Темзи і 26 червня досяг південно-західного берега Нової Землі, але не зміг ні обігнути її з півночі, ні пробитися через Карські Ворота на схід у Карське море і ні з чим повернувся на батьківщину.

25 березня 1609 р. Гудзон знову вийшов із затоки Зейдер-Зі на північ, обігнувши мис Нордкап, досяг Баренцевого моря 72 с.ш., зустрів та важкі льоди і під тиском недисциплінованої команди змушений був відступити і повернути на південний захід. У цьому напрямку він, витримавши сильний шторм, перетнув Північну Атлантику, підійшов до американського берега в 44 с.ш. і почав пошуки проходу в Тихий Океан. Від затоки Мен уздовж берега до півдня за 36 с.ш. не знайшов проходу і повернув на північ.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Інші цікаві матеріали

Дослідження сильних і суховійних вітрів на Дніпропетровщині
Курсова робота присвячена темі „ Досліджування сильних і суховійних вітрів на Дніпропетровщині ”. Дослідження швидкості вітрів та суховіїв, динаміки змін є досить актуальними для народного та сільського господарства ...

Моя мала батьківщина м. Миколаїв
В даній роботі я досліджував природні умови, географічні особливості, кліматичні характеристики моєї малої батьківщини - міста Миколаєва. Впродовж свого існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий ділови ...

Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області
Україну часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини. ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено