Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.

Фробишер не побудував міцності в “проходу”, пізніше він виправдувався, що під час бури загинуло багато будівельних матеріалів. Трюми були наповнені “золотою рудою” і флотилія рушила назад. Бура розсіяла судна і вони поодинці повернулися в різні англійські порти. При розвантаженні зразки руди потрапили в багато рук, у т.ч. і до зацікавлених приватних фахівців. Але навіть найкращий з них не зміг знайти в тій руді ні крупинки золота. Найбільше англійське заокеанське підприємство XYI в. закінчилося найбільшим крахом. Мета-Інкогнита виявилася не материком, а островом, “протока” Фробишера - затокою, у “золотій” руді не було золота.

Після цієї невдачі Фробишер навіки простився з Північчю. Він пішов прикладу пірата Дрейка - шукав і знаходив дорогоцінні метали в трюмах іспанських кораблів, що йдуть з “Західної Індії” в Іспанію. Потім він командував одним з кораблів, висланих Англією проти Іспанської “Непереможної армади” і був убитий у берегів Франції при нападі на Брест під час війни Генріха IY Бурбона проти реакційної католицької ліги.

У 1607 . купці англійської торгової “Московської компанії” прийняли на службу маловідомого літнього капітана Генрі Гудзону, лондонського жителя. За їхній рахунок він спорядив вітрильник у 80 т з командою в 12 чел. і на цьому судні Гудзон збирався пройти в Японію прямо

через Північний полюс.

1 травня 1607 р. Гудзон вийшов з устя Темзи й у червні, рухаючи при дуже сприятливих льодових умовах уздовж східного берега Гренландії, досяг у 73 с.ш. того виступу, що пізніше був названий Землею Гудзону. І наприкінці червня він побачив острів, прийнятий їм за Нову Землю. Насправді ж це був західний Шпицберген, що називався російськими поморами Грумант. Зустрівши непрохідні льоди, Гудзон повернув назад і в 71 с.ш. відкрив невеликий самотній острів із двома вершинами, названий їм “Зубцями Гудзону”.

Через 4 роки острів удруге відкрив голландський капітан Ян Майен, що дав йому своє ім'я, що закріпилося на картах.

У середині вересня 1607 р. Гудзон повернувся в Лондон. Крім великих географічних досягнень, його плавання мало і важливе практичне значення: Гудзон підтвердив зведення про багаті можливості китобійного і звіробійного промислів у дослідженій їм частини Північного Льодовитого Океану, тепер називаної Гренландським морем. Англійські і голландські промисловці негайно скористалися його вказівками. Але купці “Московської компанії” були незадоволені, тому що пряме завдання - досягти через Північний полюс Японії - не було виконано (але на вітрильному судні воно і не здійсненно).

І все-таки купці в наступному році вдруге послали Гудзону в моря Далекого Сходу північно-східним шляхом, збільшивши команду на 2 чіл. Гудзон цього разу взяв із собою сина, як робив це й у наступних плаваннях.

22 квітня 1608 р. Гудзон вийшов з устя Темзи і 26 червня досяг південно-західного берега Нової Землі, але не зміг ні обігнути її з півночі, ні пробитися через Карські Ворота на схід у Карське море і ні з чим повернувся на батьківщину.

25 березня 1609 р. Гудзон знову вийшов із затоки Зейдер-Зі на північ, обігнувши мис Нордкап, досяг Баренцевого моря 72 с.ш., зустрів та важкі льоди і під тиском недисциплінованої команди змушений був відступити і повернути на південний захід. У цьому напрямку він, витримавши сильний шторм, перетнув Північну Атлантику, підійшов до американського берега в 44 с.ш. і почав пошуки проходу в Тихий Океан. Від затоки Мен уздовж берега до півдня за 36 с.ш. не знайшов проходу і повернув на північ.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Інші цікаві матеріали

Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети складені ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: біль ...

Історія досліджень печер в Україні
Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою пі ...

Охорона здоров’я
Серед галузей соціальної сфери важливою є охорона здоров'я. Мережа закладів охорони здоров'я охоплює велику кількість лікарень, амбулаторно-поліклінічних закладів, санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, інтернатів для ст ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено