Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.

17 квітня 1610 р. Гудзон вийшов з Лондонського порту. Від Ісландії Гудзон перейшов до східного берега Гренландії. Там він почав спускатися на південь, дарма відшукуючи прохід у Тихий океан, обігнувши південний край Гренландії, а відтіля повернув на захід. Не знайшовши протоки в північного берега землі Мета-Інкогнита, відкритої Фробишером, він обігнув цей півострів Баффинової Землі з півдні і 5 липня потрапив у дійсну протоку (Гудзонов). 11 липня він витримав сильний шторм, перейшов до протилежного берега і удруге відкрив там затоку Унгава, потім закінчив відкриття всього північного узбережжя Лабрадору.

2 серпня з 63 20 с.ш. показалася земля, що Гудзон прийняв за виступ материка. Наступного дня перед моряками відкрився широкий сріблисто-блакитний простір - вільне від льоду спокійне море.

3 серпня 1610 р. Гудзон уніс наступний запис у судновий журнал: “Ми пішли (на захід) по вузькому проході між островами Дигс і Лабрадор. Мис у входу в протоку з південної сторони я назвав Вулстенхолм”. Це останній запис, зроблений рукою Гудзону.

Наприкінці вересня, пройшовши на південь по мнимій протоці більш 1200 км, моряки потрапили в порівняно невелику затоку (Джемс). Серед команди спалахнуло невдоволення, і Гудзон нібито висадив на берег моряка, якого вважав головним баламутом. У листопаду в південного берега затоки, у 53 с.ш. судно було оточено льодами і викинуто на берег. Зимівля проходила в стерпних умовах.

У середині червня наступного 1611 р. судно спустили на воду і через тиждень невдоволення команди перейшло у відкрите збурювання. 22 червня бунтівники кинули в човен Генрі Гудзону з хлопчиком-сином, помічника штурмана і ще шість чоловік вірних капітану і залишили їх на сваволю долі - без зброї, без продовольства.

Мрія знайти північно-західний прохід усе ще володіла англійськими розумами. Лондонські вулиці вирішили на користь батьківщини спорядити кораблі з єдиною метою - відкрити морський прохід в Індію. Вони придбали два судна водотоннажністю в 35 і 50 т з екіпажем усього в 42 чоловік. На чолі експедиції був поставлений Джон Девис.

В другій половині липня 1585 р. Девис досяг південно-східної окраїни Гренландії. Але картографічна плутанина, внесена Фробишером, була так велика, що Девис не визнав Гренландії. Він повернув на південний захід і через кілька днів випустив з уваги цю “Країну Розпачу” (Десолейшн).

На початку серпня Девис повернув у море, тоді вільне від льоду, і рушив на північний захід. Пройшовши 600 км, він перетнув Девисов проливши і досяг на заході суші в 66 40 с.ш. Пройшовши на північний захід країни близько 200 км, Девис бачив на березі ескімосів. Він прийшов до висновку, що знайшов північно-західний прохід і 30 вересня 1585 р. повернувся в Англію з цією приємною звісткою.

7 травня 1586 р. Девис на чотирьох судах відправився в затоку Гилберта і цього разу переконався, що його “Країна Розпачу” є частиною Гренландії. На широті 54 15 с.ш. він вирішив, що знайшов вхід у “протоку, що веде прямо на захід” (заливши Гамильтон), але не досліджував його через противний західний вітер. У вересні після загибелі двох моряків Девис повернув на батьківщину, куди прибув 14 жовтня.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Інші цікаві матеріали

Країни Північної Європи
Північна Європа становить приклад позитивної інтеграції економіки країн з різним рівнем ринковості і соціальної орієнтації. Як не дивно, повідомлень про господарство цих країн у нашій літературі вкрай мало. У підручника ...

Природно-антропогенні ресурси України, їх класифікація і оцінювання для потреб рекреації
Дедалі інтенсивніше зростає роль організації відпочинку для регенерації життєвих сил людини, витрачених у процесі праці. Завдяки вдалому сполученню умов для рекреації в окремих країнах склались потужні комплекси відпочин ...

Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні еколого-економічного проекту на території Вікторів
Управління земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено