Великі географічні відкриття, що після кінця 15 – початку 16 століть.
І знову, уже втретє, улітку 1587 р. Девис ввійшов у затоку Гилберта. Він залишив там два великих судна для звіробійного промислу, а сам на малому судні продовжував пошуки Північно-Західного проходу. Він пройшов уздовж гренландського берега далеко на північ, до 72 12 с.ш.,
а відійшовши від берега - до 73 с.ш. Коли льоди зупинили його, він повернув на південний захід і в середині липня досяг Баффиновой Землі. 2 дні він плив на південний захід поки правильно не вирішив, що не знайде там виходу в Східний океан. Повернувши назад, він обстежував юго східне узбережжя Баффинової Землі, відкрив там великий півострів (Хол), минав “Скажений вир” (вхід у Гудзонов проливши). Він простежив майже все Атлантичне узбережжя Лабрадору до 52 с.ш. і 15 вересня прибув в Англію, страждаючи від недоліку провіанту і прісної води.
У 1591-1592 р. Девис брав участь в експедиції Томаса Кавендиша, що вдруге намагався пройти в Тихий океан. Пізніше Девис зробив ряд плавань в Ост-Індію і наприкінці 1605 р. був убитий у районі Малакки в сутичці з малайцями.
У 1548 р. за порадою С. Кабота і при його участі в Лондоні організоване “Суспільство купців-підприємців для відкриття країн, земель, островів, держав і володінь невідомих і навіть досі морським шляхом не відвідуваних” Начальником експедиції і командиром кращого судна був призначений знатний дворянин Хью Уиллоуби; головним штурманом флотилії і капітаном найбільшого корабля - Ричард Ченслор.
10 травня 1553 р. флотилія залишила устя Темзи, але через сильні вітри і хвилювання в море тільки в серпні досягла норвезького озера Сенья (у 69 с.ш.). Там у ніч на 3 серпня 1553 р. піднялася бура і судно Ченслора назавжди розлучилося з іншими, котрі узимку 1554 р. усі загинули.
Корабель Ченслора ( штурман Стивен Барроу), обігнувши Нордкап, тиждень простояв у Варде,очікуючи Уиллоуби, а потім проникнув у Біле море і 24 серпня 1553 р. ввійшов в устя Північної Двіни. Ченслор, не чекаючи дозволу, відправився санним шляхом у Москву. У травні 1554 р. Іван IY відпустив Ченслора з пошаною, але під міцною охороною. У 1555 р. Ченслор знову відправився на Русь, цього разу як посол. Англійці одержали від Івана IY обіцяні привілеї. Ченслор відплив в Англію з царським послом. У шотландських берегів цей корабель зазнав аварії і Ченслор потонув.
У 1556 р. Стивен Барроу був посланий до Обі, у надії через Об проникнути в Катай. Його звіт дає вірну характеристику умов плавання в Льодовитому океані.
З Барроу починається західноєвропейська наукова література про Арктику. Дуже важливі для нас прямі вказівки Барроу на видатні досягнення російських поморів, що вільно плавали по обох сторони Нової Землі.
9 червня 1556 р. Барроу благополучно ввійшов в устя Коли.
22 червня судно “Серчтрифт” вийшов у море з російськими турами. У порівнянні з чудовим морехідним мистецтвом поморів: опытнейший англійський моряк Барроу в умовах Арктики здавався боязким учнем. Повільно рухаючи на схід, уздовж берега, Барроу два дні невдало намагався обігнути Канин Ніс.
15 липня Барроу пройшов через “небезпечний бар” Печори, простоявши там 5 днів, один рушив у відкрите море. Ранком 21 липня “Серчтрифт” потрапив у льоди. Вийшовши з них, Барроу чотири дні випливав на схід і підійшов до острова в південно-західного берега Нової Землі й у 72 42 с.ш. знайшов гарну стоянку.
Інші цікаві матеріали
Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф
освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного
етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна
вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...
Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить
досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства
регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських
районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...
Верхоянський район республіки Саха
Верхоянський
район розташований на північному сході Республіки Саха (Якутія) в басейні річки
Яна та її приток і відноситься до числа заполярних районів. Територія району
складає 137тис. км 2.У улусі
(районі) 30 населен ...