Результати великих географічних відкриттів.
Торгова могутність Голландії бути незаперечно. Величезний торговий флот дозволяв країні здійснювати широку посередницьку торгівлю і стать "світовим перевізником".
Починаючи з XVI століття Англія, у свою чергу, вступила на шлях колоніальних захоплень. Участь Англії у Великих географічних відкриттях виявленої в організації ряду експедицій з метою досягти Індії північно-східним і північно-західним шляхами. У результаті Англія закріпилася на території Північної Америки. У 70-х роках XVI століття вона опанувала Ньюфаундлендом, а спочатку XVII століття утворила на території Американського континенту колонії.
У країні були створені великі колоніальні компанії, що ведуть запеклу боротьбу з іноземним купецтвом. Особливу могутність придбала всемогутня і знаменита Ост - Індійська компанія, заснована в 1600 році і ставша плацдармі для наступних завоювань. Португалія, не витримавши конкуренції з Іспанією була змушена спрямувати погляди на завоювання інших територій. Португальці стали хазяїнами Південних морів і Індійського океану, використовуючи піратські методи: захоплюючи, грабуючи і винищували екіпажі кораблів мусульманських купців, що тримали у своїх руках морську торгівлю з Індією. Таким чином, Португалія цілком захопила у свої руки морські комунікації на Індійському океані і навколо Африки. Панування на південних морях забезпечувалося мережею укріплених військово-морських баз, що уможливило поступове захоплення частини Індії. Доходи від португальської колоніальної імперії в Індії і Бразилії йшли, насамперед, у скарбницю. Дворянство і чиновники збагачувалися як представників королівської влади в колонії.
Слід зазначити, що Франція була країною, який "дісталася" менша частина колоній. Ідея розвитку французьких колоній бачилася аналогічною долею французьких селян. Франція виявилася однієї з країн, який завоювання колоній не пішло на користь: всі отриманий з колоній засобу ішли на зміст королівського двору.
Таким чином, Великі географічні відкриття послужили змінами в економіці і соціальній структурі суспільства багатьох країн світу.
Так, революція цін з'явилася новим фактором первісного нагромадження капіталу. Вона підсилила економічну роль буржуазії і їхніх елементів із дворянства і кріпосництва, що у тім чи іншому ступені виявилися, зв'язані з новими способами виробництва.
Великі географічні відкриття тяжким тягарем лягли на плечі селянства, змушеного платити за спорядження експедицій, а також розорялися в результаті стрибка цін.
У такий спосіб у розумних країнах світу Великі географічні відкриття викликали неоднозначну реакцію економічного розвитку.
Висновок:
Отже, для великих географічних відкриттів малися серйозні історичні й економічні передумови: для подальшого розвитку європейські країни мали потребу в дорогоцінних металах: золоті і сріблі, малася необхідна для подорожей техніка: досить був розвитий флот. Крім того, Схід сприймався як сокровещниця.
Великі географічні відкриття полягали у відкритті Америки, досліджень тихого й Атлантичного океанів, у перебуванні морського шляху в Індію навколо Африки, а також у відкриттях російських, іспанських, французьких і ін. мандрівників.
У результаті великих географічних відкриттів в економіці Нідерландів і Англії бурхливий капіталістичний розвиток, що послужило розвитку шаруючи буржуазії, а також розвитку торгівлі і т.п.
Франція, Іспанія і Португалія слабкіше користалася результатами відкриттів, тому що відсутність економічних стимулів привело тільки до росту розкоші серед правлячих класів.
Інші цікаві матеріали
Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франків
Серед найважливіших
проблем сьогодні особливе місце посідає проблема економічного використання,
збереження і відтворення природних ресурсів.
А серед природних
комплексів особливе місце має земля. Прийнята Верховною Р ...
Культурно-освітній комплекс
Однією із складових соціальної інфраструктури є інтелектуальний потенціал
В районі функціонує 47 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких
навчається 4080 учнів. З них 4 навчально-виховних комплекси (3 в смт.
Чемерівці, 1 ...
Польща
Площа країни – 313 тис. км2,
чисельність населення – 38,6 млн. осіб (за цими показниками в Центральній
Європі Польща поступається тільки Україні). Столиця – Варшава. Державний устрій
– унітарна республіка. В адміністрат ...