Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальна характеристика країн Північної Європи

Сільське господарство Данії відомо високою агротехнічною культурою. Широко застосовується меліорація, що приводить до розширення і поліпшення сільськогосподарських земель. Щоб витримати конкуренцію на зовнішніх ринках з їх швидко мінливою кон'юнктурою, датські фермери розвивають три галузі м'ясо-молочне тваринництво, свинарство і птахівництво.

Провідна галузь сільського господарства Данії - тваринництво м'ясо-молочне і беконного напрямку, що дає 80-90% товарної вартості с/г продукції. Одночасно з розвитком молочної галузі господарства важливе значення набуло свинарство. Кормову базу свинарства складають головним чином відходи молочного виробництва.

Птахівництво в Данії довгий час спеціалізувалося на виробництві яєць. В останні роки значно розширився бройлерний напрямок, причому птаха в основному експортують.

Друга галузь с/з - рослинництво спеціалізується на вирощуванні, в основному, фуражних культур, що займають основну частину посівних площ. Понад половину ріллі зайнято під зерновими культурами, переважно під ячменем, що використовується для відгодівлі свиней. З інших культур найбільш поширені овес, пшениця, жито, цукровий буряк і кормові суміші.

Жито й овес вирощують переважно в західних, північних і центральних районах Ютландії, посіви ячменя досить рівномірно розподілені по всій країні, під пшеницю відводять найбільше родючі землі на Датських островах і в Східній Ютландії. Переважають посіви озимої пшениці, тому що ярова дає менші врожаї.

У прибережних водах Північного моря ведеться рибальство. Ловлять оселедець і камбалу. Найбільше риби доставляється в порти західного і північного узбереж: Есбьєрг, Скаген, Хіртсхальс, Тюборен, Фредериксхавн. У ріках і озерах розводять райдужну форель. Країна є головним світовим постачальником цієї риби. Розвиток рибальства частково пояснюється вигідним положенням Данії стосовно промислових районів і ринків збуту. Риба і рибопродукти експортуються в основному в західноєвропейські країни, такі, як Великобританія, Німеччина, Швеція, Італія.

Через морське оточення для господарства Данії головну роль у системі перевезень грає морський транспорт. На його частку припадає половина внутрішніх вантажоперевезень і близько 80% зовнішніх. У країні розгалужена система внутрішніх морських шляхів, що обслуговують перевезення між окремими островами і Ютландією. Данія зв'язана постійними морськими вантажопасажирськими лініями зі США, Великобританією, країнами Балтійського моря, Францією, Фарьєрськими островами і Гренландією. Комунікація з Західною Європою підтримується здебільшого через порт Есбьєрг, а з країнами Балтики й Америкою через найбільший датський порт Копенгаген. Інші значні порти країни - Ольборг, Фредерисія, Обенро, Нюборг, Раннерс і деякі інші. У зв'язку з конкуренцією США, Великобританією, Японією й іншими країнами значення морського флоту в економіці Данії зменшилося, хоча значну частину перевезень складають іноземні вантажі. Також добре розвинута мережа залізних і автомобільних доріг.

Для Данії торгові зв'язки з іншими країнами грають життєво важливу роль, оскільки її потреби в паливі практично цілком задовольняються за рахунок імпорту нафти, сільське господарство сильно залежить від привізних кормів, добрив, с/г машин, а промисловість від таких видів сировини, як метали, деревина, вовна, бавовна й ін. Також міжнародні торгові відносини є важливими для експорту товарів, які вище були згадані, тобто м'ясні і молочні продукти й інші товари с/г і промислового виробництва [6].

1.5. Бельгія

Бельгія – федеративна держава. Його регіони (Фландрія, Валлонія, Брюссель) мають територіально-економічну автономію. Населення країни складають валлони (32,5%) і фламандці (58%),

Велику частину території Бельгії займає рівнина. Вона простирається від берегів Північного моря до гірського масиву Арденни на південно-сході країни. Клімат тут помірно-морський, середня температура січня – від –1 до +30С, липня – 14-190С. Незважаючи на це, основну частку експорту сільськогосподарських продуктів складають овочі (один із сортів капусти навіть одержав назву брюссельської), зерно і фрукти. Однак провідною галуззю є тваринництво, воно дає 63% усієї сільськогосподарської продукції. В економічних відносинах Бельгія схожа із сусідами – Нідерландами і Люксембургом, утворюючи з ними економічний союз – Бенілюкс (за початковими складами назв цих держав).

1.6. Нідерланди

У Нідерландів дві назви. Просторічне – Голландія (у перекладі з голландського «порожня земля» чи «країна біля неспокійного бурхливого моря») і Нідерланди (що в перекладі означає «низинні землі»).

Перейти на страницу: 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Інші цікаві матеріали

Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи: моделювання, історичний, картографічний, літературний, порівняльно-географічний, системний, статистичний методи. Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...

Мінеральні ресурси Хмельницької області
Завдяки географічному розташуванню, геологічній будові і гідрогеологічним умовам Україна має значні запаси мінеральних вод. Далеко за межами України відомі такі води, як "Миргородська", "Поляна квасова&qu ...

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено