Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальна характеристика країн Північної Європи

Біотехнологія і її промислове застосування у Швеції в основному базується на передових медичних дослідженнях. У результаті фармацевтичні компанії (особливо "Фармасія й Апджон") відіграють важливу роль у цій галузі. Інші галузі шведської спеціалізації в біотехнології - розведення рослин ("Хіллісхег" і "Вейбуллс") і тваринництво ("Тетра-Лаваль").

Незважаючи на багатовікові традиції шведської гірничодобувної промисловості, з середини 1970-х років її відносне значення упало. У 1995 році видобуток залізної руди склав 18,7 млн. метричних тонн. Уся вона добувається на півночі Швеції державною компанією "ЛКАБ". Швеція також робить велику кількість міді, свинцю, цинку, срібла, золота й інших кольорових металів, що добуваються в основному на півночі країни в шахтах, що належать "Буліден", відділенню фірми "Треллеборг".

Чорна металургія у Швеції пройшла через екстенсивну структурну перебудову. Зосередившись на проведенні досліджень і високоякісних технологій, Швеція стала світовим лідером у виробництві певних видів сталі і сплавів. У ході реконструкції відбулося злиття трьох найбільших виробників звичайної сталі в одну компанію - "Свенскт настільки АТ" (ССАО), на яку в даний час припадає понад 60% виробництва стали і усе виробництво чавуна. Спочатку основним власником акцій була держава, але сьогодні компанія цілком приватизована.

Серед основних виробників спеціальних сталей - "Авеста Шеффілд" і "Сандвік". Продукція шведської чорної металургії включає нержавіючу стрічку, аркуші і труби, конструкційну сталь, сталь для роликових підшипників і швидкорізальну сталь. У 1995 році виробництво стали у Швеції склало 4,2 млн. метричних тонн, причому приблизно 60% припадало на звичайну сталь [6].

Більш половини території Швеції покрито лісом, в основному, хвойним, тому не дивно, що лісова промисловість була і залишається важливою галуззю. Приблизно половина всіх лісів належить приватним особам; акціонерні компанії розпоряджаються 40%, інше належить державі, шведській церкві і комунам. Через відповідний клімату дерева ростуть досить повільно. Тому структура дерева виходить дуже щільною і тому придатною як відмінний матеріал для будівництва і виготовлення меблів. Швеція є лідером у використанні екологічно чистих методів лісництва.

Шведська лісопильна промисловість високо механізована й автоматизована. Щоб звести до мінімуму витрати на перевезення, лісопильні будують біля лісу. Промисловість досить фрагментарна: на ній спеціалізується величезна кількість дрібних фірм, хоча є і кілька великих лісопилень. Більш 79% продукції експортується. За експортом хвойної продукції перед Швеції йде тільки Канада.

Близько 50% шведського лісу йде на будівництво, приблизно 40% - на пакувальні матеріали й інше - на виготовлення меблів.

Швеція займає третє місце у світі по експорту целюлози і папера, 80% якого йде в країни ЄС. У целюлозно-паперовій промисловості Швеції відбулися численні злиття. Дві провідні компанії - "Стура" і "ССА" - входять у число найбільших промислових груп. Інші провідні фірми галузі - "Муду", раніше приналежній державі "Ассідумен" (приватизована в 1994 році), "Седра Скугсэгарна", "Корснэс" і "НСБ". За останні роки шведські лісопромислові компанії купили багато підприємств у країнах ЄС [6].

У харчовій промисловості Швеції панує відносно невелика кількість компаній. У їх число входять виробничі кооперативи, такі як Національний союз хліборобів (ЛФО), група споживчих кооперативів і дочірні фірми добре відомих іноземних багатонаціональних компаній. Іноземні компанії домінують у виробництві (чи імпорті) і продажу алкогольних напоїв. За останні десятиліття концентрація в харчовій промисловості зросла, однак число зайнятих змінилося мало. Імпорт помітно перевершує експорт, але обсяг останнього постійно росте.

Сільське господарство грає досить обмежену роль в економічному житті країни. У сільськогосподарському виробництві використовується тільки 8% її території, у ньому зайнято менш 5 % економічно активного населення. Разом з тим шведське сільське господарство відрізняється високою продуктивністю. Воно більш ніж на 4/5 забезпечує потребу населення в продовольстві, у тому числі практично цілком у молоці, м'ясі, хлібі, картоплі і майже цілком у цукрі і рослинних жирах. За продуктивністю праці в сільському господарстві Швеція уступає в Європі тільки Великобританії, Данії і Нідерландам. Однак менш сприятливі в порівнянні з названими країнами кліматичні і ґрунтові умови вимагають більш високих витрат виробництва, що істотно послабляє конкурентноздатність шведського сільського господарства.

Перейти на страницу: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і аналіз проекту використання земель Космацької сільської ради Богородчанського району Івано-Франків
Серед найважливіших проблем сьогодні особливе місце посідає проблема економічного використання, збереження і відтворення природних ресурсів. А серед природних комплексів особливе місце має земля. Прийнята Верховною Р ...

Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця – Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна держава. Туреччи ...

Країни Балтії
У Північній Європі своєрідним історичним розвитком, природними умовами і ресурсами, національним колоритом і культурою виділяється трійка Прибалтійських країн (країни Балтії): Естонія, Литва, Латвія. Пропонуємо стисл ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено