Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Характеристика сільського господарства

Скорочення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції протягом тривалого періоду дозволяє зробити висновок про необхідність зміни регіональної аграрної політики в країні. Так, 17 листопада 1998 р. була прийнята постанова Кабінету Міністрів України "Про модель стабілізації та розвитку галузей АПК Черкаської області на 2000-2010 pp." за №1819. Дана модель репрезентує одну з перших спроб в Україні на засадах всебічного врахування дії місцевих факторів розвитку забезпечити стале зростання виробництва сільськогосподарської продукції і досягти рентабельності виробництва продукції агропромислового комплексу. Реалізація цієї моделі передбачає створення за участю базових господарств, переробних підприємств інтегрованих формувань з виробництва, переробки та реалізації продукції, створення об'єктів ринкової інфраструктури та умов їх ефективного функціонування в області. Серед них: забезпечення реалізації сільськогосподарської продукції через біржовий ринок, створення на базі місцевих плодоовочевих баз оптово-продовольчих ринків та відповідного їх інфраструктурного забезпечення.

На основі результатів економічної діяльності підприємств АПК області можна виділити певні позитивні зміни, які полягають в здійсненні подальшого реформування відносин власності (на початок 2011 року в області зареєстровано 554 селянські (фермерські) господарства), створенні інтегрованих сільськогосподарських підприємств (три - по виробництву м'яса та два - по виробництву, переробці, заготівлі та реалізації продукції). Зокрема, на базі Пальмирського цукрозаводу створена асоціація "Цукор", яка забезпечує багато сільськогосподарських підприємств області насінням цукрових буряків, засобами захисту рослин, дизельним мастилом, аміачною селітрою тощо. Особлива увага надавалася розвиткові рослинництва, для чого розроблені цільові та науково-технічні програми, змінена структура посівних площ у напрямі збільшення їх під високоліквідними культурами. Так, площі зернових зросли на 5% проти 2009 року, цукрових буряків - на 15%, сої - у два рази.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадастрових ...

Об’єкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...

Трудовий потенціал (зайнятість населення та ринок праці, оплата праці, пенсійне забезпечення)
Важливим питанням соціальної політики є соціальна захищеність громадян, зайнятість населення, поліпшення ситуації на ринку праці [8]. Відповідними службами району щорічно проводиться моніторинг підготовки кадрів та підвищення ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено