Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Торгові відносини України з країнами Північної Європи

Щодо України, то її більш цікавлять готові вироби з Фінляндії.

Загальні висновки

Особливості північноєвропейських країн полягають у природних та історичних умовах. Ці країни знаходяться на півночі Європи у несприятливих умовах і звикли до боротьби за виживання. Всі ці країни мають вихід до Балтійського моря, у них суворі зими. Населення крайніх північних країн утворено народностями саамі (лопарі) – Норвегія, Фінляндія. Історично склалося так, що країни Північної Європи давно відмовилися від воєн, що обумовило їхній розвиток. У більшості цих країн дуже розвинуте сільське господарство, що становить значну частку загальної економіки. Використовують вони і море. Останнім часом в цих країнах винайдені запаси нафти та газу, що обумовило їх розквіт у другій половині ХХ ст.

Не дивно, що у цих схожих умовах у зазначених країн виникли національні, історичні, економічні ідентичності, що обумовили необхідність їх об’єднання в один регіон. Проте народи цих країн не дуже поспішають влитися в єдиний європейський ринок, із недовірою ставлячись до процесу глобалізації. Чи покращить він їх життя, налагоджене з таким зусиллям, чи, навпаки, погіршить? От питання, які хвилюють неспішних та роздумливих жителів північноєвропейських країн, особливо ж фермерів.

Так, досягнення цих країн такі, що вони, уступаючи великим державам за загальними масштабами виробництва, розмірами трудових ресурсів, природними умовами, обсягом території, - випереджають їх за багатьма показниками на душу населення. Причину цього слід шукати у формах організації економік цих країн – за зразком так званого “шведського соціалізму”.

Інтеграційні процеси між цими країнами давно поширені.

В північних країнах накопичений значний досвід розвитку зв'язків між суміжними територіями, скасований паспортний контроль при перетинанні кордонів.

Останнім часом все більшого поширення набувають різноманітні сумісні проекти із сусідніми країнами.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи: моделювання, історичний, картографічний, літературний, порівняльно-географічний, системний, статистичний методи. Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...

Транспорт і зв'язок
Головною ціллю в транспортної галузі є більш повне, безпечне, якісне задоволення потреб населення та економіки району у послугах транспорту, поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг і мостів, планомірни ...

На землі на рідній
Існує наука про географічні назви – топоніміка. Саме вона дозволяє пояснити не тільки смисл назви мого села, а й встановити віхи його історії. Нині, коли небувало зріс інтерес громадськості до історичних знань, як нікол ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено