Торгові відносини України з країнами Північної Європи
Щодо України, то її більш цікавлять готові вироби з Фінляндії.
Загальні висновки
Особливості північноєвропейських країн полягають у природних та історичних умовах. Ці країни знаходяться на півночі Європи у несприятливих умовах і звикли до боротьби за виживання. Всі ці країни мають вихід до Балтійського моря, у них суворі зими. Населення крайніх північних країн утворено народностями саамі (лопарі) – Норвегія, Фінляндія. Історично склалося так, що країни Північної Європи давно відмовилися від воєн, що обумовило їхній розвиток. У більшості цих країн дуже розвинуте сільське господарство, що становить значну частку загальної економіки. Використовують вони і море. Останнім часом в цих країнах винайдені запаси нафти та газу, що обумовило їх розквіт у другій половині ХХ ст.
Не дивно, що у цих схожих умовах у зазначених країн виникли національні, історичні, економічні ідентичності, що обумовили необхідність їх об’єднання в один регіон. Проте народи цих країн не дуже поспішають влитися в єдиний європейський ринок, із недовірою ставлячись до процесу глобалізації. Чи покращить він їх життя, налагоджене з таким зусиллям, чи, навпаки, погіршить? От питання, які хвилюють неспішних та роздумливих жителів північноєвропейських країн, особливо ж фермерів.
Так, досягнення цих країн такі, що вони, уступаючи великим державам за загальними масштабами виробництва, розмірами трудових ресурсів, природними умовами, обсягом території, - випереджають їх за багатьма показниками на душу населення. Причину цього слід шукати у формах організації економік цих країн – за зразком так званого “шведського соціалізму”.
Інтеграційні процеси між цими країнами давно поширені.
В північних країнах накопичений значний досвід розвитку зв'язків між суміжними територіями, скасований паспортний контроль при перетинанні кордонів.
Останнім часом все більшого поширення набувають різноманітні сумісні проекти із сусідніми країнами.
Інші цікаві матеріали
Особливості розвитку продуктивних сил Болгарії
Україна є постсоціалістичною державою
для якої характерні ряд специфічних особливостей розвитку відмінних від інших
країн світу. Тому узагальнення досвіду розвитку господарства інших
постсоціалістичних країн є важливим ...
Географія Сахари
Сахара -- це не просто назва, насамперед це найбільша
пустеля світу, фізико-географічна країна, що має загадкову історію походження і
цікаве сьогодення. Її площа -- 8,7млн. км2, що складає 1/3 площі
материки. Вона розмі ...
Експортний потенціал регіонів України
Активна
зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової
трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток
експортного потенціалу, збільшення його обсяг ...