Загальні зведення про країну
1.1. ЕКП
Витягнута з півночі на південь на 4270 км, Республіка Чилі розмістилася між Тихим океаном і гірською системою Кордильєр Південної Америки на смузі, середня ширина якої складає 176 км. Від іншої частини материка держава відділена високими хребтами Анд. Остання обставина обумовила особливий історичний шлях Чилі. Ширина смуги між Андами і Тихим океаном, на якій і існує ця держава, не перевищує 350 км, а в деяких місцях - 100 км.
Чилі належать також кілька тисяч дрібних острівців, що входять у Чилійський архіпелаг. Це залишки затопленої морем Берегової Кордильєри. Найбільший з них – Чилое, відомий як батьківщина картоплі. Володіє Чилі і декількома віддаленими островами в східній частині Тихого океану. Серед них – архіпелаг Хуан-Фернандес, що складається з трьох невеликих вулканічних островів, покритих вічнозеленими тропічними лісами. На одному з них, як припускають, провів на самоті Олександр Селькирк (1676-1721), що послужив прообразом Робінзона Крузо. Острів згодом був названий ім'ям Робінзона Крузо.
У центральній частині Тихого океану, у 3670 км від берега Чилі, знаходиться невеликий – всього 165,5 кв. км – острів Пасха. Про його загадки і таємниці (зокрема, гігантські кам'яні статуї і дощечки, покриті таємничими письменами) написано багато. Острів випадково відкрив у день свята Великодня в 1722 р. Голландський мореплавець Якоб Роггевен. Мешканці острова полінезійці називали його Рапануї, згадуючи й іншу, древню назву – Ті Піто ті Хенуа (Пуп Всесвіту). У 1888 р. Острів приєднаний до Чилі.
Нарешті, Чилі належить велика ділянка Антарктиди - уся територія південного континенту між 53° і 90° західної довготи, площа якої перевищує площу американської частини Чилі і дорівнює 1,25 млн.
Площа Чилі – 756,6 тис. кв. км.
1.2. Коротка історія
Відповідно до договору між Португалією й Іспанією, скріпленому вердиктом папи Римського, землі Нового Світа були поділені між двома країнами, і границя пролягла по меридіану на 370 км на захід Азорськ островів. І відкриті, і невідкриті території, розташовані на захід від цієї лінії, повинні були належати Іспанії, розташовані на схід - Португалії. Попершу іспанці відкрили північні провінції Чилі. Це були загони конкістадорів, що рухалися з Перу. Інки називали країну, що лежала до півдня від їхньої імперії, “чиле мапу”, що значить “холодна країна”. Знов відкриті території іспанці назвали Нове Толедо. Лише через сторіччя за країною закріпилася індійська назва. 1 листопаду 1520 р. експедиція, керована Фернандом Магелланом, досягла Вогненної Землі і протоки, названої протокою Усіх Святих, пізніше перейменованої в протоку Магеллана. Рухаючи уздовж східних берегів континенту, Магеллан улітку наступного року досяг океану, що був названий Тихим. У такий спосіб були відкриті самі південні землі сучасної держави Чилі. Минуло кілька десятиліть, перш ніж почалося освоєння іншої території Чилі: на шляху іспанців, що рухалися з півночі, лежала казково багата країна інків.
У Чилі в 1536 р. прибув завойовник Альмагро. Тут іспанці заснували місто Аконкагуа і приступили до пошуків золота. До розчарування конкістадорів, золота вони не знайшли. Під час вишукувань комендантом Хуаном де Сааведра була відкрита бухта, названа Вальпараїсо, і закладений однойменний форт, що перетворився згодом у великий тихоокеанський порт. Нову експедицію уздовж чилійських берегів почав у 1540 р. Педро де Вальдивія. 12 лютого 1541 р. він заснував місто Сантьяго. Із середини 60-х років XVI ст. іспанці усе впевненіше закріплювалися на землі Чилі. Але колонізація йшла повільними темпами в силу географічних факторів, ізоляції Чилі від іншої частини материка і через завзятий опір індіанців араукана, що тривав три століття з моменту початку конкісти. У 1756 р. був заснований університет у Сантьяго, де могли навчатися не тільки чилійці, але і жителі сусідніх Аргентини й Уругваю.
Інші цікаві матеріали
Суспільно-географічний комплекс великого міста
У даній роботі нами буде розглянуто велике місто, як об’єкт дослідження,
суспільно-географічний комплекс великого міста, суспільно-географічний комплекс
міста Москва, її демографічна ситуація, промисловість Москви та сфе ...
Господарство Росії
Росія має значний економічний потенціал, що становить майже 60 %
колишнього економічного потенціалу СРСР. Проте за рівнем економічного розвитку
країна посідає 25-27 місце в світі. Для господарства Російської Федерації
...
Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради
У період реформування земельних відносин
однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і
відтворення природних ресурсів. Зміни економічного механізму господарювання,
перехід до економіки ринкового ...