Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальні зведення про країну

Виконавча влада здійснюється президентом, що очолює уряд.

1.4. Адміністративно-територіальний пристрій

Чилі поділена на 12 областей і один столичний округ.

Грошова одиниця - чилійське песо.

1.5. Границі

На півночі Чилі граничить з Перу і Болівією, на сході - з Аргентиною (границя проходить по важкодоступних районах Анд), крайня материкова точка на півдні - мис Горн, із заходу Чилі омивається водами Тихого океану.

Довжина границі - 6171 км; з Аргентиною 5150 км, Болівією 861 км, Перу 160 км.

Довжина берегової лінії - 6435 км.

Морські права: суміжна зона - 24 морських миль; континентальний шельф глибиною 200 м; виняткова економічна зона - 200 морських миль; територіальні води - 12 морських миль.

Територіальні розбіжності із сусідніми державами: коротка ділянка південної границі з Аргентиною не визначена; Болівії хотілося одержати суверенний коридор до Тихого Океану, тому що район Атакама був загублений для Чилі в 1884; суперечка з Болівією з приводу водних прав на Ріо Лаука; територіальні домагання в Антарктиці (Чилійські антарктичні території) частково накладаються на території Аргентини.

1.6. Участь у міжнародних організаціях

У 90 р. Чилі підписала угоди про вільну торгівлю з Мексикою, Венесуелою, Колумбією, Еквадором, угоду про економічну інтеграцію з Болівією. З 1996 р. Ч. є асоційованим членом Меркосур, що на практиці означає зниження мит у її взаємній торгівлі з Бразилією, Аргентиною, Уругваєм і Парагваєм. У 1997 р. підписано широкомасштабну угоду про вільну торгівлю з Канадою. З 1998 р. набрало сили нова угода з Перу; підписана угода про часткову (по декількох сотнях товарних позицій) вільну торгівлю з Кубою. У 1999 р. з підписанням угоди про вільну торгівлю з державами Центральної Америки Чилі фактично вийшла на режим вільної торгівлі практично на всьому американському просторі – за винятком США, яким Сантьяго недавно офіційно запропонував приступити до переговорів у двосторонньому форматі.

Поряд з цим Чилі є однією з найбільш активних учасниць процесу створення Міжамериканської зони вільної торгівлі (МАЗВТ), що перейшов у практичну площину після 2 Усеамериканські самміти в Сантьяго (1998 р.). Будучи членом АТЕС, Чилі входить у число країн, що виступають за прискорене створення ЗСТ в АТР. Після підписання з ЄС у 1996 р. рамкової угоди Ч. готується до запуску переговорного процесу з ЄС про політичне й економічне асоціювання, включаючи всеосяжну торговельну лібералізацію.

Членство в міжнародних організаціях: ФАО, ГАТТ, МАГАТЕ, ІКАО, МАР, МАРНОТРАТ, МВФ, ІНМАРСАТ, ІНТЕРПОЛ, МОК, ООН, ВПС, ВМО.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми. Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько 1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території Житомирськ ...

Порівняння Чорного та Червоного морів
Кожне море є унікальним природним явищем. Саме тому актуальність роботи полягає у дослідженні та виявлені основних закономірностей генезису, еволюції, географії, схематизації основних відмінностей Чорного та Червоного мо ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено