Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Загальні зведення про країну

Виконавча влада здійснюється президентом, що очолює уряд.

1.4. Адміністративно-територіальний пристрій

Чилі поділена на 12 областей і один столичний округ.

Грошова одиниця - чилійське песо.

1.5. Границі

На півночі Чилі граничить з Перу і Болівією, на сході - з Аргентиною (границя проходить по важкодоступних районах Анд), крайня материкова точка на півдні - мис Горн, із заходу Чилі омивається водами Тихого океану.

Довжина границі - 6171 км; з Аргентиною 5150 км, Болівією 861 км, Перу 160 км.

Довжина берегової лінії - 6435 км.

Морські права: суміжна зона - 24 морських миль; континентальний шельф глибиною 200 м; виняткова економічна зона - 200 морських миль; територіальні води - 12 морських миль.

Територіальні розбіжності із сусідніми державами: коротка ділянка південної границі з Аргентиною не визначена; Болівії хотілося одержати суверенний коридор до Тихого Океану, тому що район Атакама був загублений для Чилі в 1884; суперечка з Болівією з приводу водних прав на Ріо Лаука; територіальні домагання в Антарктиці (Чилійські антарктичні території) частково накладаються на території Аргентини.

1.6. Участь у міжнародних організаціях

У 90 р. Чилі підписала угоди про вільну торгівлю з Мексикою, Венесуелою, Колумбією, Еквадором, угоду про економічну інтеграцію з Болівією. З 1996 р. Ч. є асоційованим членом Меркосур, що на практиці означає зниження мит у її взаємній торгівлі з Бразилією, Аргентиною, Уругваєм і Парагваєм. У 1997 р. підписано широкомасштабну угоду про вільну торгівлю з Канадою. З 1998 р. набрало сили нова угода з Перу; підписана угода про часткову (по декількох сотнях товарних позицій) вільну торгівлю з Кубою. У 1999 р. з підписанням угоди про вільну торгівлю з державами Центральної Америки Чилі фактично вийшла на режим вільної торгівлі практично на всьому американському просторі – за винятком США, яким Сантьяго недавно офіційно запропонував приступити до переговорів у двосторонньому форматі.

Поряд з цим Чилі є однією з найбільш активних учасниць процесу створення Міжамериканської зони вільної торгівлі (МАЗВТ), що перейшов у практичну площину після 2 Усеамериканські самміти в Сантьяго (1998 р.). Будучи членом АТЕС, Чилі входить у число країн, що виступають за прискорене створення ЗСТ в АТР. Після підписання з ЄС у 1996 р. рамкової угоди Ч. готується до запуску переговорного процесу з ЄС про політичне й економічне асоціювання, включаючи всеосяжну торговельну лібералізацію.

Членство в міжнародних організаціях: ФАО, ГАТТ, МАГАТЕ, ІКАО, МАР, МАРНОТРАТ, МВФ, ІНМАРСАТ, ІНТЕРПОЛ, МОК, ООН, ВПС, ВМО.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках. Потрібно відзначити: якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...

Вплив природно-ресурсного потенціалу на соціально-економічний розвиток Миколаївського регіону
Миколаївська область входить до складу Причорноморського економічного району, до якого окрім Миколаївської області входять: Одеська та Херсонська області та Автономна республіка Крим. Площа району -113,4 тис.км2. Специф ...

Лучна рослинність України
Актуальність. Лучна рослинність в структурі рослинного покриву України посідає другу позицію і займає 8,5-9,0 млн. га. Якщо врахувати, що зі структури земельного фонду вилучаються малопродуктивні землі та антропогенно п ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено