Загальні зведення про країну
Виконавча влада здійснюється президентом, що очолює уряд.
1.4. Адміністративно-територіальний пристрій
Чилі поділена на 12 областей і один столичний округ.
Грошова одиниця - чилійське песо.
1.5. Границі
На півночі Чилі граничить з Перу і Болівією, на сході - з Аргентиною (границя проходить по важкодоступних районах Анд), крайня материкова точка на півдні - мис Горн, із заходу Чилі омивається водами Тихого океану.
Довжина границі - 6171 км; з Аргентиною 5150 км, Болівією 861 км, Перу 160 км.
Довжина берегової лінії - 6435 км.
Морські права: суміжна зона - 24 морських миль; континентальний шельф глибиною 200 м; виняткова економічна зона - 200 морських миль; територіальні води - 12 морських миль.
Територіальні розбіжності із сусідніми державами: коротка ділянка південної границі з Аргентиною не визначена; Болівії хотілося одержати суверенний коридор до Тихого Океану, тому що район Атакама був загублений для Чилі в 1884; суперечка з Болівією з приводу водних прав на Ріо Лаука; територіальні домагання в Антарктиці (Чилійські антарктичні території) частково накладаються на території Аргентини.
1.6. Участь у міжнародних організаціях
У 90 р. Чилі підписала угоди про вільну торгівлю з Мексикою, Венесуелою, Колумбією, Еквадором, угоду про економічну інтеграцію з Болівією. З 1996 р. Ч. є асоційованим членом Меркосур, що на практиці означає зниження мит у її взаємній торгівлі з Бразилією, Аргентиною, Уругваєм і Парагваєм. У 1997 р. підписано широкомасштабну угоду про вільну торгівлю з Канадою. З 1998 р. набрало сили нова угода з Перу; підписана угода про часткову (по декількох сотнях товарних позицій) вільну торгівлю з Кубою. У 1999 р. з підписанням угоди про вільну торгівлю з державами Центральної Америки Чилі фактично вийшла на режим вільної торгівлі практично на всьому американському просторі – за винятком США, яким Сантьяго недавно офіційно запропонував приступити до переговорів у двосторонньому форматі.
Поряд з цим Чилі є однією з найбільш активних учасниць процесу створення Міжамериканської зони вільної торгівлі (МАЗВТ), що перейшов у практичну площину після 2 Усеамериканські самміти в Сантьяго (1998 р.). Будучи членом АТЕС, Чилі входить у число країн, що виступають за прискорене створення ЗСТ в АТР. Після підписання з ЄС у 1996 р. рамкової угоди Ч. готується до запуску переговорного процесу з ЄС про політичне й економічне асоціювання, включаючи всеосяжну торговельну лібералізацію.
Членство в міжнародних організаціях: ФАО, ГАТТ, МАГАТЕ, ІКАО, МАР, МАРНОТРАТ, МВФ, ІНМАРСАТ, ІНТЕРПОЛ, МОК, ООН, ВПС, ВМО.
Інші цікаві матеріали
Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми.
Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида
займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько
1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...
Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і
організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при
створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території
Житомирськ ...
Порівняння Чорного та Червоного морів
Кожне море є унікальним природним явищем. Саме тому актуальність
роботи полягає у дослідженні та виявлені основних закономірностей генезису, еволюції,
географії, схематизації основних відмінностей Чорного та Червоного мо ...