Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природні умови і ресурси

Виробництво нафти і газу в країні знаходиться на вкрай низькому рівні. Чилійські родовища нафти на крайньому півдні виявилися вичерпаними в результаті різкого росту попиту на нафтопродукти в період бурхливого росту економіки країни в 90-і рр. У результаті добувається лише 470 тис. т. нафти (дані 1999 р.), що на 6% покриває національні потреби. Виробництво натурального газу, що у Чилі в основному є побіжним і добувається на нафтових родовищах, складає 3,1 млн. куб.м.

Видобуток кам'яного вугілля в 1999 р. склав 155 тис. т.

Видобуток натрієвої селітри почався в Чилі в 1825. У результаті Тихоокеанської війни (1879–1884) територія, на якій знаходилися родовища, відійшла до Чилі. Родовища селітри тягнуться у вигляді довгої переривчастої смуги уздовж пустелі Атакама в межах провінцій Тарапака, Антофагаста й Атакама.

Кам'яне вугілля добувається в південній частині Чилі. Після того, як у 1980-х роках відбулося падіння видобутку нафти і природного газу, значення запасів вугілля, хоча і невеликих, істотно виросло. В околицях Лебу знаходяться єдині в Південній Америці покладу лігніту.

2.5. Гідроенергетичні ресурси

Чилі розташовує значним гідроенергетичним потенціалом. Його основу складають гірські ріки, що течуть зі схилів Анд.

.6. Агро-кліматичні ресурси

Площа оброблюваних земель у Чилі складає 1821 тис. га, з яких під зерновими, бобовими, технічними, овочевими і кормовими культурами і квітами зайнято 933 тис.га (51,2%), плодовими і виноградниками – 284 тис. га (15,6%), штучними пасовищами – 429 тис. га (23,6%). Площа природних пасовищ складає 3754 тис. га, з них поліпшених – 519 тис. га (15%). На долю зрошуваних земель припадає 1311 тис. га, з яких 472 тис. га мають інженерні зрошувальні мережі.

Сільськогосподарське виробництво зосереджене між третім і десятим регіонами країни. Від загальної території країни 75,7 млн. га – сільгоспугіддя складають незначну частину – близько 7,3 млн. га або ж 9,6%.

10% території країни (7,5 млн. га.) придатні для ведення робіт. Площа оброблюваних земель при цьому складає 1,8 млн. га.

2.7. Рослинні і тваринні ресурси

Природа Чилі уражає своїми контрастами.

На вузькій, але дуже довгій смузі, займаною країною, сусідять приекваторіальні вологі тропічні ліси, безжиттєві простори Атаками, степи і хвойні ліси острова Вогненна Земля.

Основна площа лісів зосереджена в південній половині країни по тихоокеанських схилах Анд. У районі 41-42 градусів південної широти знаходиться значний масив араукарієвих лісів, де переважають чисті древостої піно, або чилійської араукарії, яку нерідко називають «чилійською сосною».

Південніше розташовуються змішані широколистяні листопадні ліси помірного поясу з різними видами південного бука, представниками лаврових – линге, ульмо.

На крайньому півдні зустрічаються хвойні ліси з алерсе і сипрес. У корі останнього містяться речовини, що мають протицинготні властивості.

Загальна площа лісів – приблизно 16 млн. га.

Лісистість – 21%.

Запас деревини в лісах, придатних для експлуатації (близько 4,6 млн. га) – 1,2 млрд. кубометрів, у тому числі штучних насаджень 67 млн. кубометрів.

З загальної площі штучних лісів 440 тис. га на долю соснових плантацій припадає 410 тис. га, евкаліптових – 30 тис. га. [3, с. 277].

На півночі Чилі розташована субтропічна пустеля з рідкими оазисами (Атакама), тваринний та рослинний світ її дуже обмежений. Лише в ущелинах зустрічається убога рослинність — кактуси, колючі чагарники; там живуть нечисленні тварини — ящірки, черепахи і броненосці.

На півдні Чилі – густі хвойні і букові ліси.

На чилійських островах рослинність тропічна.

Для фауни Чилі характерні пума, вовк, шиншилла, лама, олені-пудові, скунс, видра, нутрія, гризуни.

Багато птахів (у тому числі страус).

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Розміщення продуктивних сил Волинської області
Як свідчить досвід, за останні роки відбулися істотні зміни в структурі господарства регіонів України, які підняли на рівні областей і територіально-господарських районів складний комплекс проблем розвитку і розміщення ...

Нафтова промисловість України
Нафтова газова промисловість є складовою частиною паливно-енергетичного комплексу України. Нафта є не тільки цінним паливом, але й сировиною для різних галузей промисловості. Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) - це ...

АПК Північного Кавказу
До складу Північно-Кавказького економічного району входять: Ростовська область. Краснодарський і Ставропольський краї, республіки Адигея, Дагестан, Кабардино-Балкарська, Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія - Аланія, Ін ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено