Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природні умови і ресурси

Виробництво нафти і газу в країні знаходиться на вкрай низькому рівні. Чилійські родовища нафти на крайньому півдні виявилися вичерпаними в результаті різкого росту попиту на нафтопродукти в період бурхливого росту економіки країни в 90-і рр. У результаті добувається лише 470 тис. т. нафти (дані 1999 р.), що на 6% покриває національні потреби. Виробництво натурального газу, що у Чилі в основному є побіжним і добувається на нафтових родовищах, складає 3,1 млн. куб.м.

Видобуток кам'яного вугілля в 1999 р. склав 155 тис. т.

Видобуток натрієвої селітри почався в Чилі в 1825. У результаті Тихоокеанської війни (1879–1884) територія, на якій знаходилися родовища, відійшла до Чилі. Родовища селітри тягнуться у вигляді довгої переривчастої смуги уздовж пустелі Атакама в межах провінцій Тарапака, Антофагаста й Атакама.

Кам'яне вугілля добувається в південній частині Чилі. Після того, як у 1980-х роках відбулося падіння видобутку нафти і природного газу, значення запасів вугілля, хоча і невеликих, істотно виросло. В околицях Лебу знаходяться єдині в Південній Америці покладу лігніту.

2.5. Гідроенергетичні ресурси

Чилі розташовує значним гідроенергетичним потенціалом. Його основу складають гірські ріки, що течуть зі схилів Анд.

.6. Агро-кліматичні ресурси

Площа оброблюваних земель у Чилі складає 1821 тис. га, з яких під зерновими, бобовими, технічними, овочевими і кормовими культурами і квітами зайнято 933 тис.га (51,2%), плодовими і виноградниками – 284 тис. га (15,6%), штучними пасовищами – 429 тис. га (23,6%). Площа природних пасовищ складає 3754 тис. га, з них поліпшених – 519 тис. га (15%). На долю зрошуваних земель припадає 1311 тис. га, з яких 472 тис. га мають інженерні зрошувальні мережі.

Сільськогосподарське виробництво зосереджене між третім і десятим регіонами країни. Від загальної території країни 75,7 млн. га – сільгоспугіддя складають незначну частину – близько 7,3 млн. га або ж 9,6%.

10% території країни (7,5 млн. га.) придатні для ведення робіт. Площа оброблюваних земель при цьому складає 1,8 млн. га.

2.7. Рослинні і тваринні ресурси

Природа Чилі уражає своїми контрастами.

На вузькій, але дуже довгій смузі, займаною країною, сусідять приекваторіальні вологі тропічні ліси, безжиттєві простори Атаками, степи і хвойні ліси острова Вогненна Земля.

Основна площа лісів зосереджена в південній половині країни по тихоокеанських схилах Анд. У районі 41-42 градусів південної широти знаходиться значний масив араукарієвих лісів, де переважають чисті древостої піно, або чилійської араукарії, яку нерідко називають «чилійською сосною».

Південніше розташовуються змішані широколистяні листопадні ліси помірного поясу з різними видами південного бука, представниками лаврових – линге, ульмо.

На крайньому півдні зустрічаються хвойні ліси з алерсе і сипрес. У корі останнього містяться речовини, що мають протицинготні властивості.

Загальна площа лісів – приблизно 16 млн. га.

Лісистість – 21%.

Запас деревини в лісах, придатних для експлуатації (близько 4,6 млн. га) – 1,2 млрд. кубометрів, у тому числі штучних насаджень 67 млн. кубометрів.

З загальної площі штучних лісів 440 тис. га на долю соснових плантацій припадає 410 тис. га, евкаліптових – 30 тис. га. [3, с. 277].

На півночі Чилі розташована субтропічна пустеля з рідкими оазисами (Атакама), тваринний та рослинний світ її дуже обмежений. Лише в ущелинах зустрічається убога рослинність — кактуси, колючі чагарники; там живуть нечисленні тварини — ящірки, черепахи і броненосці.

На півдні Чилі – густі хвойні і букові ліси.

На чилійських островах рослинність тропічна.

Для фауни Чилі характерні пума, вовк, шиншилла, лама, олені-пудові, скунс, видра, нутрія, гризуни.

Багато птахів (у тому числі страус).

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Заповідник “Гуцульщина” Національний природний парк «Гуцульщина» створений
Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента України від 14 травня 2002 року. Він розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області й охоплює площу в 32271 гектарів. Із цієї площ ...

Географічні фактори різноманітності прісноводних боліт
Болота – надмірно зволожені ділянки суходолу Із шаром торфу не менше 0,3 м. Низинні болота виникають у місцях близького залягання або виходу на поверхню підземних вод. Таких боліт багато в Поліссі, на заплавах рік, по б ...

Порівняння Чорного та Червоного морів
Кожне море є унікальним природним явищем. Саме тому актуальність роботи полягає у дослідженні та виявлені основних закономірностей генезису, еволюції, географії, схематизації основних відмінностей Чорного та Червоного мо ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено