Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Населення

У 18 ст. у Чилі мігрували представники бакських сімейств, разом з кастильською аристократією вони склали основу майбутньої політичної еліти країни. Відсоток афро-американського населення невеликий: на відміну від інших держав Нового Світа, у Чилі ніколи не одержувала широкого поширення система плантаційного землеробства. Після здобуття незалежності підсилився потік мігрантів з Великобританії, Франції й Італії. Здебільшого вони були торговцями і заклали основу національної економіки. В другій половині 19 ст. винятковою підтримкою держави користувалися колоністи з Німеччини і Швейцарії. Наприкінці 19 ст. у країну прибули європейські євреї і християни-сирійці і палестинці, що бігли від переслідувань в Османській імперії. Сьогодні вони очолюють невеликі промислові підприємства і фінансові компанії. Населення великих міст країни постійно поповнюється за рахунок внутрішньої міграції. Основний потік мігрантів йде з північних і центральних сільських районів у Сантьяго, Вальпараїс і Консепсьон. Після 1973 р. близько 1 млн. чилійців облишило країну, побоюючись репресій.

Близько 90% чилійців зараховують себе до католиків. В останні десятиліття в Чилі стали з'являтися протестантські громади, серед яких найбільш активні євангелісти і мормони.

Національна мова – іспанська.

3.4. Розміщення населення

Велика частина населення розміщена в містах.

У Сантьяго – 6 млн. чіл., у Вальпараїсо – 500 тис., у Консепсьон – 400 тис.

Навколо Сантьяго – найбільша щільність населення.

Таблиця 6 зображує процес урбанізації Чилі протягом двох десятиріч (як бачимо, незначний).

Таблиця 6.

Урбанізація в 1980 і 1998 р.

 

1980

1998

Міське населення

81%

85%

3.5. Трудові ресурси, безробіття

Працездатне населення у Чилі складає близько 5 000 000 чоловік; з них у сфері послуг у 1990 р. було зайнято 38.3% (включаючи державних службовців 12%); у промисловості і торгівлі - 33.8%; у сільському господарстві, лісівництві і рибальстві - 19.2%; у гірничодобувній промисловості - 2.3%; будівництві - 6.4%; у 2000 р. - у чилійській промисловості зайняте близько 15% економічно активного населення; у сільському господарстві - близько 13,9%.

Рівень безробіття знаходиться на рівні – 6,3%. Продовжує виявлятися несприятлива тенденція росту безробіття серед молоді 15-19 років – до 20%, що особливо характерно для столичного регіону – до 46%. Динаміка структури зайнятості населення і безробіття за останні роки представлена на таблиці 7.

Таблиця 7.

Структура зайнятості населення і безробіття (середнє за рік)

1998 р. 1999 р. 2000 р.

Чисельність робочої сили 5721,9 5822,7 5845,4

Число працюючих, тис. чол. 5369,3 5258,1 5305,6

Число безробітних, тис. чол. 325,5 564,6 543,9

Рівень безробіття, % 6,2 9,7 9,3

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Рослинний світ Карпат
Карпати ─ величні і неповторні в красі своїй гори, покриті віко­вічними лісами, бурхливі ріки, кришталево прозорі високо­гірні озера — «морські очі», барвистий килим полонин ц отарами овець, мелодії гуцульської тр ...

Країни Закавказзя (Азербайджан, Вірменія, Грузія)
Країнами Закавказзя є Азербайджан, Вірменія, Грузія. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють сприятливі умови для розвитку економічних зв'язк ...

Урбанізація як всесвітній процес. Географія найбільших мегалополісів світу
Вивчаючи тему “Населення світу”, ми говорили про розміщення населення і форми розселення, мене зацікавив всесвітній процес урбанізації. Постала мета простежити процес урбанізації в розвитку росту міст до виникнення а ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено