Економіка
Найбільший розвиток отримала промисловість, гірничодобувна промисловість, сільське господарство.
У посланні конгресові 21 травня 2000 р. президент Р.Лагос висунув завдання забезпечити до 2010 р. висунення країни в розряд розвинутих держав. Він оголосив програму реформ, що повинні перетворити країну в розвинуту і процвітаючу державу. Серед них названа модернізація науки і ІТ, а також проведення в життя новою культурою політики. Для цих цілей передбачається вдвічі збільшити бюджетні асигнування (до 1,3% ВВП), забезпечити широке впровадження Інтернет і інших ІТ.
На 2000 р. розвиток чилійської економіки був сприятливим: ВВП – +5,5%, інфляція – 3,7%, безробіття – 8,7%. Експорт прогнозувався в 17155 млн.дол., імпорт – 16350 млн., курс песо – 529 за 1 дол.
4.2.1. ПЕК
Чилійська електроенергетика практично цілком приватизована (у руках держави залишається не більш 10% установлених потужностей).
В даний час національна енергетична компанія " Empresa Nacional Electricidad" усіляко розширює виробництво електроенергії шляхом будівництва нових ГЕС у прибережних гірських районах. На північному узбережжі Магелланов протоки, на Вогненній землі ведеться видобуток нафти і газу. Хоча, країна самостійно забезпечує себе енергоносіями тільки наполовину. У таблиці 9 показана динаміка виробництва електроенергії в Чилі.
Таблиця 9.
Виробництво електроенергії в 1996 і 1998 р.
|
4.2.2. Металургія
Чилі – колос на мідних ногах. Мідь добуває держкомпанія і 10% сум від продажів одержують військові на закупівлю озброєнь.
Гірничовидобуток складає основу чилійської економіки. На його частку припадає 10% ВВП країни і 44% загального обсягу національного експорту.
Чилі посідає перше місце у світі по виробництву міді; 5 – по виробництву молібдену і бора і 14 – по видобутку золота.
Виробництво міді – найважливіша галузь чилійської промисловості, а вивіз міді – головна стаття експорту. Мідновидобувна промисловість країни на початку свого розвитку залежала в основному від розробки великої кількості дрібних жил високоякісної мідної руди, широко розповсюджених у північній і центральній частині Чилі в берегових хребтах і в Андах. Великомасштабний видобуток міді почався в другій половині 19 ст., однак її ріст сповільнився наприкінці 19 ст. у зв'язку з виснаженням багатих жил у берегових хребтах, браком робочої сили (зайнятої на видобутку селітри), недостатнім розвитком транспортної мережі, відставанням рівня технічної оснащеності, а також у зв'язку з конкуренцією, що підсилилася, з боку Сполучених Штатів. Під час перших і другий світових воєн, коли потреба в міді різко зростала, промисловість Чилі різко збільшувала виробництво міді. Протягом 1990-х років Чилі займала провідне місце по видобутку міді, випереджаючи Сполучені Штати, Канаду, Замбію і Заїр.
До початку 1960-х років двом американським компаніям – «Анаконда коппер майнінг корпорейшн» і «Кеннекот коппер корпорейшн» – належали рудники, де добувалося 90% чилійської міді. Однак у середині 1960-х років чилійський уряд придбав значний (у ряді випадків – контрольний) пакет акцій основних рудників. У 1971 уряд Альєнде націоналізував всі мідні рудники Чилі без виплати компенсацій. Військова хунта виплатила компенсацію колишнім власникам націоналізованих рудників і почала ряд кроків по залученню нових іноземних інвестицій у мідновидобувну промисловість Чилі.
Інші цікаві матеріали
Паливно-енергетичний комплекс України
Прискорений соціально-економічний розвиток країни нерозривно пов'язаний з
рівнем розвитку всіх галузей паливно-енергетичного комплексу, вдосконалення
енергетичного балансу з обов'язковим врахуванням досягнень науково-тех ...
Князівство Ліхтенштейн - карликова держава
Князівство
Ліхтенштейн (нім. Fürstentum
Liechtenstein) - країна на заході центральної Європи, межує з Австрією
на сході і Швейцарією на заході. Державний устрій - конституційна монархія.
Площа
160 км²;
ст ...
Історія земної кори проблеми, закономірності, роздуми
Історична геологія, що розшифровує умови й
закономірності розвитку земної кори та планети в цілому, є наукою, що активно
розвивається. Можливість точно датувати найрізноманітніші події минулого,
вивчати вплив космосу на ...