Економіка
4.3.2. Рослинництво
Основа сільського господарства - рослинництво (пшениця, ячмінь, бобові, кукурудза, картопля). Плодівництво і виноградарство; олійні, цукрова буряк, коноплі, тютюн.
У центральних районах Чилі вирощують пшеницю, картоплю, кукурудзу, яблука, бобові культури, рис, овочі. У південних – виноград. На півдні – зернові. Велике поширення одержали промислові культури типу цукрового буряка і соняшника.
Чилі щорічно нарощує темпи експорту продукції насінництва.
За даними Асоціації експортерів Чилі, у с/г сезон з 01.09.1999 р. по 31.08.2000 р. на світовому ринку працювало 422 чилійських компанії - експортерів фруктів, які реалізували експортні постачання даних продуктів на 1388868 т.
40% (560 тис.т.) всього експорту припало на США і Канаду, імпорт яких при цьому виріс на 7%. Країни Латинської Америки закупили 336 тис.т. країни Європи (27%) принесли найбільше зниження через збільшення постачань у ці країни фруктів з ПАР за демпінговими цінами. Обсяг експорту в грошовому вираженні при цьому не змінився в порівнянні з попереднім сезоном і склав 1,4 млрд. дол.
Обсяг експортних постачань чилійських фруктів у сезон 1999-2000 рр., у т.: столовий виноград – 578013, яблука червоних сортів – 297.665, груші – 111.983, ківі – 99.381, яблука зелених сортів – 81.965, сливи – 51.430, нектарини – 42.078, пальта – 35.525, персики – 30.709, лимони – 16.188, інші сорти – 43.841, усього – 1.388.868.
4.3.3. Тваринництво
У Чилі, у передгір'ях Анд, розвинене пасовищне тваринництво. Продукція тваринництва складає 4,7% загальних експортних постачань сільськогосподарських товарів. Однак її експорт щорічно росте. На експорт йдуть: вовна, м'ясо, молочні продукти, шкіри і хутра.
Раніше чилійське тваринництво було задоволено неефективно. В даний час спостерігається деякий ріст чисельності поголів'я ягняти, свиней, домашнього птаха, великої рогатої худоби.
У 2000 р. у Чилі відбулося збільшення виробництва продукції птахівництва, що склало 7,8%, при 423 тис. т. у натуральному вирахуванні. При цьому, на 7% виросло виробництво курятини (368 тис. т.) і на 15% індичини (48,2 тис. т.). Зростання виробництва були викликані насамперед підвищенням його рентабельності в зв'язку з різким ростом світових цін на дану продукцію з одного боку і їхнім зниженням для яловичини з іншого.
У 2000 р. на 20% виріс експорт продукції чилійського птахівництва, що досяг 24 тис.т. Ще більше (на 30%) збільшився даний показник для грошового вираження експорту, що склав 42 млн. дол.
4.3.4. Лісове господарство
Експорт продукції лісового сектора з 70 р. у твердих цінах виріс у 20 разів. Це стало найбільш яскравим результатом комплексної промислової політики. Її основними елементами були державні програми лісопосадок (субсидії до 75% від вартості, оголошення засаджених земель такими, що не експроприюються), спеціальні кредитні лінії на фінансування лісотехнічних проектів, підготовка фахівців у державний і субсидованих за рахунок держави вузах.
Між тим зараз галузь погано фінансується.
Так, у 1999 році всього 30 тис. гектарів лісу призначеного для наступної вирубки було посаджено в Чилі. У той час як у сусідній Аргентині ця цифра склала 160 тис. гектарів.
Через низку причин (загострення міжнаціональної обстановки на півдні, в основних лісозаготівельних районах), галузь стає усе більш ризикованою з погляду довгострокових вкладень. За заявою представників ряду працюючих у Чилі великих лісопромислових компаній вони здійснюють скорочення масштабів вирубки лісу і лісовідновлення. У першу чергу це зв'язано з триваючими конфліктами між лісозаготівниками і представниками влади з одного боку і проживаючих в основних лісових зонах країни, індіанцями з іншого, викликаних неврегульованістю питання про значні лісові території, на право володіннями якими претендують індіанці. Деякі з компаній запланували зниження обсягів виробництва на 25%. Основними напрямками відтоку інвестицій з чилійської лісової галузі стануть аналогічні виробництва в Аргентині й Уругваї.
Інші цікаві матеріали
Конденсаційні та сублімаційні процеси в атмосфері
Атмосфера являє собою повітряну оболонку навколо земної поверхні, яка
бере участь в обертанні Землі.
Метеорологія - це наука про атмосферу - повітряну оболонку Землі, яка оточує
земну поверхню, наука про фізичні проце ...
Японія економічний огляд
Площа країни становить 372 тис. км2, населення – близько 127,3
млн. осіб. Столиця – Токіо (найбільше місто світу).
Японія розташована на 4-х великих (Хонсю, Кюсю, Хоккайдо, Сікоку) та 4-х
тисячах дрібних островів майж ...
Русловий алювій Черемошу Вступ Черемош, права та найбільша притока (довжина 80 км, площа
Черемош, права та
найбільша притока (довжина 80 км, площа басейну 2650 км2) Пруту,
утворюється злиттям Чорного і Білого Черемошу в гірському селі Устеріки в
Покутсько-Буковинських Карпатах. Витоки Чорного Черемошу (89 к ...