Транспорт
Чилі розташовує 32 аеропортами й аеродромами, з яких 11 здійснюють цивільні вантажопасажирські авіаперевезення. Побудовано вони були в 60 р. і з тих пір практично не піддавалися модернізації і реконструкції. За винятком аеропорту в м. Пунта Аренас, що має 3 злітно-посадочні смуги, усі вони мають тільки одну смугу, застосовувану для злету і посадки літаків, що негативно позначається на їхній пропускній здатності. Тільки міжнародний аеропорт «Артуро Мерино Бенітас» у Сантьяго, а також аеропорти «Матавері» на о-ві Пасхи, «Серро Морено» в Антофагасте і «Дієго Арасено» у Ікіке здатні приймати великовантажні літаки типу «Боїнг-767».
Уряд продовжує здійснювати програму модернізації і розширення всіх цивільних аеропортів, в основному за рахунок приваблюваних з боку приватного капіталу коштів. У 2000 р. продовжувалися модернізаційні роботи в міжнародному аеропорті столиці Чилі.
Таблиця 14.
Аеропорти в 1998 і 1999 р.
|
Порти: Антофагаста, Арика, Чаньраль, Кокимбо, Ікіке, Пуерто-Монт, Пунта-Аренас, Сан-Антоніо, Сан-Вісенте, Талькауано, Вальпараїсо.
5.4. Водний
Фізична довжина країни, гірська місцевість довгий час обмежували розвиток транспортної системи. Найкращим був розвиток морського флоту. До початку 20 ст. Чилі володіли найбільшим торговельним флотом у Латинській Америці. Економічний спад на початку 20 ст. спричинив скорочення морських перевезень і зменшення числа судів. В даний час порти Вальпараїсо, Сантьяго і Сан-Антоніо спеціалізуються на експорті міді і сільгосппродукції. Порти Антофагаста й Арика обслуговують болівійську морську торгівлю. Порти Чаньяраль, Уаско, Токоплла спеціалізуються на експорті корисних копалин. Порт Талькауано обслуговує промисловий комплекс Консепсьон.
Мортранспорт є основним видом зовнішньоторговельного транспорту. На його частку припадає 90% усього вантажообігу Чилі, у т.ч. 95% експортних і більш 75% імпортних операцій.
У 2000 р. чилійські судновласники мали у своїй власності 150 р. кораблів і судів, загальною водотоннажністю 1,7 млн.т. Однак, тільки 60 кораблів з цього числа (загальна водотоннажність 0,7 млн.т.) плаває під чилійським прапором. Інші зареєстровані в інших країнах. На думку судновласників, це викликано незадовільною податковою політикою уряду в даній галузі.
Морперевезеннями в Чилі зайнято 15 приватних національних компаній, п'ять найбільших з яких («Емпермар», «Судамерика Вапорес», «Адміністрадора де Навіс Умбольт», «Інтеросеаніка» і «Фор Сі Ес АВ») володіють 60% усього торговельного флоту країни.
У країні нараховується 35 морських портів, найбільшими з яких є Вальпараїсо і Сан-Антоніо. На їхню частку припадає половина усього вантажообігу морських портів, тобто 25 млн.т. у рік. Більшість же чилійських портів досить незначні за розмірами і розташовують 2-6 швартовочними місцями. Устаткування, як правило, застаріло і зношене. У зв'язку з цим, у 2000 р. уряд продовжив практичну реалізацію прийнятих у 1997 р. принципових рішень про передачу в концесію 10 державних портів: Арика, Ікіке, Антофагаста, Кокімбо, Вальпараїсо, Сан-Антоніо, Сан-Вісенте, Пуерто-Монт, Чакабуко і Пунта Аренас.
Внутрішні водні шляхи становлять близько 725 км.
Інші цікаві матеріали
Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф
освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного
етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна
вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...
Порівняння Чорного та Червоного морів
Кожне море є унікальним природним явищем. Саме тому актуальність
роботи полягає у дослідженні та виявлені основних закономірностей генезису, еволюції,
географії, схематизації основних відмінностей Чорного та Червоного мо ...
Глобальні проблеми сучасності
Філософія
забезпечує культурі самопізнання, а людському життю — смислові орієнтири. Справедливо
вважається, що істинна філософія є духовним орієнтиром епохи, живою душею
культури. Звичайно, соціальні джерела і соціальне ...