Соціальна сфера
Контроль над державними школами перестав бути централізованим і частина контролюючих функцій передана у ведення муніципалітетів. Тому субсидії даються як муніципальним, так і приватним школам, причому і ті й інші одержують рівну кількість грошей на одного учня. Така система використовується для забезпечення вільної конкуренції в сфері освіти і дозволяє суспільству вибирати кращу освіту за менші гроші.
У результаті змін, що відбулися в Республіці в сфері освіти, двадцять відсотків чилійських студентів пішли з державного в приватний сектор.
У чилійські школи дітей приймають незалежно від місця проживання, тому батьки можуть вибирати школу. Однак на практиці, усі приватні школи знаходяться у великих містах і намагаються самі вибирати собі учнів краще, відмовляючи проблемним дітям. Така ситуація привела до того, що діти середнього класу учаться в приватних школах, а діти бідних верств населення - у муніципальних.
Уряд вирішив виправити ситуацію, збільшуючи асигнування на державні школи і вводячи обов'язкові стипендії для бідних.
Різниця між державними і приватними школами трохи згладилася (принаймні, у частині матеріального забезпечення).
У країні діє наступна система фінансової підтримки університетів: пряме фінансування з боку держави (Aporte Fiscal Directo - AFD), непряме фінансування (Aporte Fiscal Indirecto - AFI), матеріальна допомога студентству через Стипендіальний фонд (Fondo de Becas) і Фонди університетського кредиту (Fondos Solidarios de Credito Universitario).
Є також Фонд інституціонального розвитку (Fondo de Desarollo Institucional) і Фонд науково-технологічного розвитку (Fondo de Desarrollo Cientifico y Tecnologico - FONDECYT). Існує також система надання президентських стипендій.
У Чилі впроваджена 12-літня шкільна освіта. Восьмирічне початкове навчання є загальним обов'язковим і безкоштовним. Навчання в школах ведеться по єдиній програмі, що розроблялася спільно міністерством освіти і керівництвом військових навчальних закладів. Перші вісім років дають звичайну освіту. Ще чотири роки потрібно провчитися, щоб одержати вторинну (secundario) освіту. Після закінчення початкової школи учні можуть продовжити навчання в ліцеї (державній середній школі) або в коледжі (приватному або духовному навчальному закладі), курс навчання в які розрахований на 6 років.
Система вищої освіти в Чилі - це система "змішаного" (державно-частки) функціонування і фінансування.
Серед державних університетів варто виділити: Університет Чилі (заснований у 1738 р., нараховує 8 тис. студентів); Університет "Сантьяго-де-Чилі" (заснований у 1947 р. як Технічний університет, нараховує 16 тис. студентів).
Найбільшими приватними вузами країни є: Папський католицький університет у Сантъяго (заснований у 1888 р., нараховує 16 тис. студентів), Католицький університет у Вальпараїсо (заснований у 1928 р., 7 тис. учнів), Університет у Консепсьоні (заснований у 1919, 11 тис. студентів), Південний університет у м. Вальдивія (1954 р., 7 тис. студентів).
У відповідності із Загальним законом про освіту в Чилі як вищі навчальні заклади визнаються університети, професійні інститути і центри технічної підготовки.
Інші цікаві матеріали
Країни Закавказзя (Азербайджан, Вірменія, Грузія)
Країнами Закавказзя є
Азербайджан, Вірменія, Грузія. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським
морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють
сприятливі умови для розвитку економічних зв'язк ...
Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу –
Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна
протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах
...
Географічні фактори різноманітності прісноводних боліт
Болота – надмірно зволожені ділянки
суходолу Із шаром торфу не менше 0,3 м. Низинні болота виникають у місцях
близького залягання або виходу на поверхню підземних вод. Таких боліт багато в
Поліссі, на заплавах рік, по б ...