Село і сучасність
Сьогодні моє село Ленінське красиве і гарне. Місцеві жителі з любов'ю вздовж вулиць і біля дворів насадили понад 10 тис. дерев, спорудили великий парк у центрі поблизу колишнього кінотеатру і універмагу. Є в селі продовольчі і господарські магазини, книгарня, їдальня, пошта. Телеграф. Медичний пункт і лікарня. Місцева двоповерхова загальноосвітня школа з новими кабінетами, фізкультурною залою та їдальнею. Кожен рік приймає маленьких мешканців села. Її поріг переступають майже 300 учнів, і працюють 50 вчителів. Середня школа має свій історико-краєзнавчий музей, в якому зібрано пам’ятки історії, матеріали з історії рідного краю.
І хоча сьогодні мої односельці є найбільш соціально незахищеними і матеріально обкраденими, а з часів перебудови знищений ще і авторитет селянина як годувальника, сільське керівництво намагається підняти на належний рівень духовну свідомість селян, зміцнюючи національну культуру, традиції, звичаї і обряди даного регіону (урочисті реєстрації шлюбів, новонароджених, свята врожаю, пісні і танцю, зими тощо).
Каховське море створило довкола села курортну зону, де влітку відпочивають трудівники міст. Море служить людям світлом – постачає електроенергію заводам, фабрикам, шахтам, робітничим селищам і містам.
Висновки
Під час дослідження даної теми, я ознайомилася з матеріалами українських краєзнавчих та історичних видань. Зібрані відомості, документи, спогади допомогли відтворити історію Придніпров'я та Півдня України, де розташоване село Ленінське Апостолівського району.
У своїй роботі я намагалася дослідити історію свого краю з прадавніх часів до сьогодення. Розповісти про видатних діячів науки, літератури, мистецтва, які жили, працювали чи бували на Придніпров’ї, зокрема в с. Ленінському (колишні Грушівка і Кут). Значна частина імен, які згадуються в роботі, сьогодні майже забута. Я намагалася повернути ці імена та історичні факти, щоб лишити їх в пам'яті нащадків. Хочеться вірити, що у серцях селян Ленінського з'являться почуття любові до свого села, його природи та його мешканців, а шанувальників рідної минувщини стане ще більше. Це і є реальним кроком, щоб невідомого в історії рідного краю стало менше, щоб стати достойними патріотами своєї країни.
Інші цікаві матеріали
Економіко-географічна характеристика господарства Тернопільської області і рівень його транспортного забезпечення
Тернопільська
область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з
Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з
Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України. Тернопіль ...
Мішані ліси. Своя область (урок). Мета Поглиблення знання учнів про природу, особливості
Мета Поглиблення знання учнів про природу,
особливості мішаних лісів. Збагатити новими знаннями про природу і господарство
свого краю.Розвивати навички роботи з картою, пошуковим матеріалом. Виховання
професійних н ...
Комплекс топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 12000 для ведення кадастру на території м. Лужани
В даному курсовому проекті Розробляється планування і
організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні
планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території м. Лужани
Чернівецької області. ...