Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Село і сучасність

Сьогодні моє село Ленінське красиве і гарне. Місцеві жителі з любов'ю вздовж вулиць і біля дворів насадили понад 10 тис. дерев, спорудили великий парк у центрі поблизу колишнього кінотеатру і універмагу. Є в селі продовольчі і господарські магазини, книгарня, їдальня, пошта. Телеграф. Медичний пункт і лікарня. Місцева двоповерхова загальноосвітня школа з новими кабінетами, фізкультурною залою та їдальнею. Кожен рік приймає маленьких мешканців села. Її поріг переступають майже 300 учнів, і працюють 50 вчителів. Середня школа має свій історико-краєзнавчий музей, в якому зібрано пам’ятки історії, матеріали з історії рідного краю.

І хоча сьогодні мої односельці є найбільш соціально незахищеними і матеріально обкраденими, а з часів перебудови знищений ще і авторитет селянина як годувальника, сільське керівництво намагається підняти на належний рівень духовну свідомість селян, зміцнюючи національну культуру, традиції, звичаї і обряди даного регіону (урочисті реєстрації шлюбів, новонароджених, свята врожаю, пісні і танцю, зими тощо).

Каховське море створило довкола села курортну зону, де влітку відпочивають трудівники міст. Море служить людям світлом – постачає електроенергію заводам, фабрикам, шахтам, робітничим селищам і містам.

Висновки

Під час дослідження даної теми, я ознайомилася з матеріалами українських краєзнавчих та історичних видань. Зібрані відомості, документи, спогади допомогли відтворити історію Придніпров'я та Півдня України, де розташоване село Ленінське Апостолівського району.

У своїй роботі я намагалася дослідити історію свого краю з прадавніх часів до сьогодення. Розповісти про видатних діячів науки, літератури, мистецтва, які жили, працювали чи бували на Придніпров’ї, зокрема в с. Ленінському (колишні Грушівка і Кут). Значна частина імен, які згадуються в роботі, сьогодні майже забута. Я намагалася повернути ці імена та історичні факти, щоб лишити їх в пам'яті нащадків. Хочеться вірити, що у серцях селян Ленінського з'являться почуття любові до свого села, його природи та його мешканців, а шанувальників рідної минувщини стане ще більше. Це і є реальним кроком, щоб невідомого в історії рідного краю стало менше, щоб стати достойними патріотами своєї країни.

Інші цікаві матеріали

Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими полками (Переяславським, Іркліївськи ...

Технічні культури в Україні. Основні проблеми та перспективи розвитку
Актуальність теми. Технічні культури в Україні - один з рпровідних підкомплексів АПК України, від рівня розвитку якого залежить активність розвитку АПК в Україні. Світове сільське господарство в останні роки зберегло те ...

Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відом ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено