Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Село і сучасність

Сьогодні моє село Ленінське красиве і гарне. Місцеві жителі з любов'ю вздовж вулиць і біля дворів насадили понад 10 тис. дерев, спорудили великий парк у центрі поблизу колишнього кінотеатру і універмагу. Є в селі продовольчі і господарські магазини, книгарня, їдальня, пошта. Телеграф. Медичний пункт і лікарня. Місцева двоповерхова загальноосвітня школа з новими кабінетами, фізкультурною залою та їдальнею. Кожен рік приймає маленьких мешканців села. Її поріг переступають майже 300 учнів, і працюють 50 вчителів. Середня школа має свій історико-краєзнавчий музей, в якому зібрано пам’ятки історії, матеріали з історії рідного краю.

І хоча сьогодні мої односельці є найбільш соціально незахищеними і матеріально обкраденими, а з часів перебудови знищений ще і авторитет селянина як годувальника, сільське керівництво намагається підняти на належний рівень духовну свідомість селян, зміцнюючи національну культуру, традиції, звичаї і обряди даного регіону (урочисті реєстрації шлюбів, новонароджених, свята врожаю, пісні і танцю, зими тощо).

Каховське море створило довкола села курортну зону, де влітку відпочивають трудівники міст. Море служить людям світлом – постачає електроенергію заводам, фабрикам, шахтам, робітничим селищам і містам.

Висновки

Під час дослідження даної теми, я ознайомилася з матеріалами українських краєзнавчих та історичних видань. Зібрані відомості, документи, спогади допомогли відтворити історію Придніпров'я та Півдня України, де розташоване село Ленінське Апостолівського району.

У своїй роботі я намагалася дослідити історію свого краю з прадавніх часів до сьогодення. Розповісти про видатних діячів науки, літератури, мистецтва, які жили, працювали чи бували на Придніпров’ї, зокрема в с. Ленінському (колишні Грушівка і Кут). Значна частина імен, які згадуються в роботі, сьогодні майже забута. Я намагалася повернути ці імена та історичні факти, щоб лишити їх в пам'яті нащадків. Хочеться вірити, що у серцях селян Ленінського з'являться почуття любові до свого села, його природи та його мешканців, а шанувальників рідної минувщини стане ще більше. Це і є реальним кроком, щоб невідомого в історії рідного краю стало менше, щоб стати достойними патріотами своєї країни.

Інші цікаві матеріали

Місце та значення металургійного комплексу в економіці країни
Обрана тема є актуальною і важливою складовою економічної діяльності будь якої держави світу, звісно Україна не є виключенням. Продукція металургійного комплексу є основою індустріалізації національної економічної систем ...

Економіко-географічна характеристика Миколаїва
Миколаїв - місто, яке живе своєю особливою, не схожою ні на чию іншу, життя. В порівнянні з іншими містами він молодий - йому всього лише 200 з невеликим. Але за ці роки він зміг перетворитися з дикої і необжитої місцев ...

Регіональні аспекти зовнішньої торгівлі Мексики
Зовнішня торгівля є однією з складових економічної науки, що з розвитком соціально-економічних відносин набула важливого значення для кожної країни. Тому якщо досить ефективно буде розвиватися зовнішня торгівля то і мож ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено