Об'єкти туристичної зацікавленості Тернопільської області
Кременецькі гори. Північна частина Подільської височини, складена із плосковершинного пасма та гір-останців. Частина їх є заповідними (філіал природного заповідника "Медобори"): Замкова, Черча, Дівочі Скелі, Божа, Гостра, Страхова, Маслятин. Гори овіяні легендами і пам’ятають бурхливі історичні події минулого. У ХІІІ ст. Кременецькими горами проходив торгівельний шлях, для охорони якого тут було збудовано укріплені городища і поселення, як на Даниловій горі, Уніясі. Останнє досліджується тепер тернопільськими археологами. Гори приваблюють своїми краєвидами, оригінальними силуетами, скельними відслоненнями, багатою історією і пам’ятками архітектури.
Кременець. Місто у Кременецьких горах, привабливе культурно-істо-ричними ландшафтами. Комплекс його Державного історико-архітектурного заповідника складають: руїни замку ІХ-ХVІ ст.; ансамбль колегіуму ХVІІІ ст. (Кременецький ліцей); Францисканський монастир ХVІ-ХІХ ст.; Богоявленський монастир ХVІІІ ст.; житлові будинки, з яких вирізняються т.зв. "Близнята" ХVІІІ ст. У Кременці, Волинських Афінах, жило й працювало багато видатних діячів науки і культури – поети Лелевель і Словацький, ботаніки Міклер і Бессер, правознавець Міцкевич. У ХІХ ст. місто відвідали Ліст, Шевченко, Оноре де Бальзак. Кременець оповитий багатьма легендами: про Дівочі Скелі, р.Ірву, Замкову гору (г. Бона).
Почаїв. Історія його бере початок з ХІІІ ст., коли на пагорбі, в печерних церквах жили монахи. Славне місце народними переказами: про появу на горі Матері Божої, яка залишила слід стопи на камені, що зберігся дотепер. Сьогоднішній православний комплекс складається з Успенського собору (ХVІІІ ст.), побудованого в стилі рококо за планами Яна Готфріда Гофмана, з чудотворним образом Матері Божої; Троїцького собору (п. ХХ ст.); Архієрейського будинку та дзвіниці (ХІХст.); Всіхсвятська церква (ХVІІІст.) на монаршому цвинтарі. Титул Лаври монастир офіційно отримав 1833 року від російського царя Миколи І і став одним із найвідоміших місць паломництва православного світу.
Рис. 2.2. Успенський собор
Бережани. Давнє галицьке містечко, районний центр з багатою культурною і освітньою традицією. Комплекс архітектурно-історичних пам’яток міста взято під охорону. У 2002 році тут створено Державний історико-архітектурний заповідник, куди входять: замок Сенявських та костел-усипальниця (XVI ст.); ратуша 1811р.; Троїцький собор (XVIІІ ст.); дерев’яна церква (XVIІ ст.) "на Адамівці"; парафіяльний та монастирський костели (XVIІст.)
Товтри (Медобори). Горбисте пасмо, яке близько 15 мільйонів років тому було морським рифом. Його основа складена відкладами давніх молюсків, коралів, водоростей і інших організмів, які трапляються туристу у вигляді відбитків. Горбисте, часто незаліснене пасмо Товтр з вапняковими скелями є характерним у його вигляді. Багатий рослинний світ, особливо медоносів, вплинув на появу народної назви – Медобори, а туристи ще сто років тому назвали їх Подільською Швейцарією. Краса цих місць надихала багатьох відомих діячів культури і мистецтва. Світ фауни представлений козулями, лисицями, зайцями, куницями, борсуками, дикими кабанами, оленями, лосями. Товтри відіграють значну роль у формуванні клімату Тернопільщини. Високо ціняться мінеральні джерела біля Гусятина і Сатанова. З метою охорони багатства флори і фауни тут створено природний заповідник "Медобори" з філією "Кременецькі гори". Ці місця багаті історією. З язичницьких часів в Товтрах було святилище. Поблизу нього у річці Збруч понад 150 років тому знайдено відомого у світі кам’яного ідола-святовита, який дозволяє простежити світогляд давніх слов’ян. Рельєф Медоборів дозволяв використовувати їх для побудови цілого ряду оборонних споруд проти татар і турків. Околиці Товтр на всьому відтинку справляють велике естетичне враження на туриста та є зручні для пішохідних подорожей та "зеленого туризму".
Інші цікаві матеріали
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...
Грошова оцінка земель населених пунктів (на прикладі с. П’ядики,
Земля – основа
національного багатства, яка має по чисельності власників масовий, всенародний
характер. Також вона є унікальним товаром стосовно вартості якого завжди існує
суперечність: між власником землі та органами ...
Регіональна економіка промисловості України
Промисловість
– найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї
припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному
господарстві. Промисловість як провідна ланка господарства ...