Об'єкти туристичної зацікавленості Тернопільської області
Дністровський каньйон. Цей ландшафтний парк є "раєм" для туристів. Дністер – друга за величиною ріка України (1362 км), тече каньйоноподібною долиною, утворюючи меандри – звиви, що є наслідком геологічної будови, тектонічних рухів та процесів водної і вітрової ерозій. Найціннішою, наймальовничішою його ділянкою є відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча. Приваблює своїм теплим кліматом – весна починається тут на два тижні раніше, ніж в інших місцевостях Тернопільщини. Оригінального вигляду Дністровському каньйону надають високі залісненні або скелясті береги висотою 80-120 м – пам’ятки геології з відбитками давньої флори і фауни.
Про найдавніших предків подолян над Дністром є археологічні звістки, датовані часом 50-40 000 р.т. Побували на цих теренах племена трипільської культури (5 тис.р. тому), скіфи (2.5 тис.р. тому). Вченими знайдено римські золоті монети, скляний і бронзовий посуд, предмети розкоші, прикраси і навіть бронзові статуетки богів Єгипту. Серед пам’яток давнини збереглися залишки поселень ІХ-ХІІІ ст., часів першої Української держави – Київської Русі. У Подністров’ї є ряд історико-архітектурних пам’яток: руїни фортець у Галичі і Крилосі (столиця Галицько-Волинського князівства), палац у Коропці, руїни фортець у Раковці, Червоногороді (тут ще й найбільший на Поділлі водоспад), Окопах, Жванці, Скалі-Подільській. Потужні оборонні комплекси Хотина і Кам’янця-Подільського. В населених пунктах басейну Дністра стійко збереглися народні повір’я, обряди та ритуали, особливо пов’язані з водою: обряд викликання дощу, приношення жертви божеству води – в часи посухи пускають ляльку зроблену з лопухів чи за водою, купання у воді трьох півнів, прочищення дев’яти джерел. Дністровський каньйон і Подністров’я – зручне місце для водних сплавів, пішохідних подорожей та екскурсій, "зеленого туризму" і риболовлі.
Гора Божа. Гора, що є частиною Кременецьких гір, але дещо віддалена від його головного пасма, гордо виділяється своїм трапецієподібним силуетом на фоні рівнини. Через багатство рідкісної та реліктової фауни включена до природного заповідника "Медобори". Овіяна легендами понад 1500 літньої давності і є культовим місцем паломників-християн через появу тут Богоматері. Яр Жаб’як. Палеонтологічна пам’ятка, схили якої є своєрідними сторінками геологічної історії краю, особливо часу, коли тут було море. Досліджувалася відомими геологами і палеонтологами.
Вишнівець. "Гніздо" відомої в історії України, Польщі і Росії української родини Корибутів-Вишневецьких (вихідцями якої були засновник Запорізької Січі, польський король та інші відомі постаті), а потім Мнішків. У ХVШ ст. тут мали зустрічі польський король та російський царевич. Барокковий палацово-парковий комплекс ХVІІ – ХVШ ст. на березі ріки Горинь є філією Збаразького Державного історико-архітектурного заповідника.
Збараж. Невелике містечко, районний центр біля Тернополя. Родинна місцевість українських магнатів Несвіцьких-Збаразьких, яка розташована в мальовничих Товтрах (Медоборах). Розташована на історичному, так званому Чорному Шляху, яким татари і турки нападали на Поділля і гнали полонених до Туреччини. Щоб протидіяти цьому були збудовані замок, культові споруди оборонного типу (Бернардинський монастир та Спасо-Преображен-ська церква в с. Залужжя ХVІІст.), які зараз становлять ядро Державного історико-архітектурного заповідника. Другий замок, що зберігся дотепер, спочатку був проектований венеціанським архітектором Вінченцо Скамоцці, але виявився заслабким в плані оборони, тому довершив будівництво замку в стилі palcco in fortecca у бастіонному типі голандський воєнний архітектор Генріх ван Пієн. Стіни Збаразького замку добре пам’ятають часи козацької війни під проводом Богдана Хмельницького у ХVІІ ст. Сучасний Збараж овіяний оповідями про велику і розгалужену сітку підземних ходів, які до кінця ще не досліджені. Місто і його околиця – це чудова можливість для екскурсійного відвідування, пішохідних подорожей, а також просто відпочити у приватних господарствах на мальовничих ландшафтах Товтр (Медоборів), біля овіяних легендами гір Чернечої, Замкової, Бабиної,
Інші цікаві матеріали
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відом ...
Природні енергоресурси та їх використання
Природа багата
на енергоресурси. Їх раціональне використання дає можливість отримувати
відносно дешеву електроенергію, яка є менш небезпечною, ніж, наприклад, атомне
паливо і т.п. Однак, нераціональне і необачне викори ...
Створення топографічного плану стереографічним методом на Жмеринському
Фотограмметрія вивчає властивості
фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для
вимірювання і перетворення фотознімків. Фотограмметрія особливо поширена в
топографії. Переважна більшість ка ...