Об'єкти туристичної зацікавленості Тернопільської області
Микулинці. Літописне містечко, відоме з ХІ ст. Варто оглянути руїни замку ХVІ-ХVІІІ ст. фундації Ганни Синявської (Йорданової), будовані за часів Людвіки Потоцької комплекс палацу, парку і Троїцького костелу ХVІІІст. Останній є будівлею відомого архітектора Августа Мошинського, який взяв за зразок роккоковий двірський костел в Дрездені – твір відомого саксонського майстра G.Chiaveri.
Околиця містечка відома і як курортна місцевість. Тут, у селі Конопківка поблизу Микулинець, на початку ХІХ ст. відкриті поклади лікувального болота та цілющих джерел з мінеральною водою. На основі цих природних багатств працює відомий за межами України сучасний санаторій "Медобори", який використовує в своїй роботі традиційні і нетрадиційні методи лікування (іпо-, апо- і пивотерапію, лікування фіточаями). Давня в Микулинцях і традиція пивоваріння. Тут працює ВАТ "Бровар", продукція якого популярна в Україні.
Теребовля. Районний центр поблизу Тернополя. Околиця багата на пам’ятки археології, які досліджуються дотепер. Колишня столиця із садибою удільних руських князів, знана від ХІ ст. з найстаршого і найвідомішого давньоруського літопису – "Повісті минулих літ" Нестора Літописця. В силуеті міста чітко виділяється замок на Замковій горі. Природньо захищена і неприступна місцевість була вдало використана для будівництва тут першого (дерев’яного) замку ще у ХІ ст., а у ХІV ст. будується перший кам’яний, який із розвитком озброєння зазнав декілька етапів перебудов. Писемні джерела донесли до нас свідчення про славну оборону замку від татар і турків у 1675р. До сьогодні збереглися оборонні мури, замкова брама і башти. В підніжжі Замкової гори збереглася будівля монастиря Кармелітів початку ХVІІст. Його головною спорудою є пізньоренесансовий костел з елементами готики, оздоблений зсередини поліхромією Йозефа Майєра. В Гданську у костелі св. Катерини знаходиться чудотворний образ Матері Божої, який знаходився раніше у костелі Теребовлянському Кармелітів. Центр міста прикрашає церква св.Миколая (пол. XVI ст.) будована з бійницями і перебудована у 1735р. Колись вкрита гонтом, пам’ятка є цікавим об’єктом сакрального оборонного будівництва. Неподалік знаходиться пам’ятник першому теребовлянському князю – Васильку. Варто відвідати у місті і краєзнавчий музей. В околиці є цікаві залізничні мости-віадуки, будовані в ХІХ ст., коли прокладалася залізниця Тернопіль – Заліщики / Іване-Пусте. На одному із них збережена гербова австро-угорська металева печатка зі знаком якості.
Підгора. Знаходиться за 3 км від Теребовлі. В давньоруські часи біля устя Гнізни знаходився торговий порт княжої Теребовлі, через який здійснювався обмін товарами через водні артерії – ріки Серет і Дністер. Місце справляє приємне естетичне враження. Але найперше Підгора відома руїнами монастиря Василіан ХVІ - ХVІІ ст., що знаходяться на високому мисі при впадінні ріки Гнізни до Серету і який був зразком будівництва сакральних споруд оборонного типу. Відігравав у першу чергу роль культової споруди, але, одночасно, охороняв південні рубежі Теребовлі. З монастиря походить чудотворний образ Матері Божої Теребовлянської, який, за легендою, врятував мешканців Теребовлі від нападу турків і татар у ХVІІ ст. Оригінал образу знаходиться у Львові в греко-католицькому кафедральному Соборі Св. Юра.
Інші цікаві матеріали
Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та
полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним
або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших
квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...
Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної
організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення,
оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень
...
Рекреаційні ресурси, їхня характеристика та оцінка
Рекреаційні ресурси - сукупність природних та
антропогенних об'єктів і явищ, що їх можна використовувати для відпочинку,
лікування й туризму. Природні рекреаційні ресурси - це особливості природи,
природні та природно-т ...