Об'єкти туристичної зацікавленості Тернопільської області
Скала-Подільська. Містечко на березі ріки Збруч відоме з ХІV ст., як власність знаної князівської родини Коріатовичів, які закладають тут перший замок. Пізніше місто стає королівською власністю, з ХVІст. – власністю Лянцкоронських, які будують новий кам’яний замок, а у ХVІІст. деякий час перебувало у володінні трансільванського князя Д’єрдя ІІ Ракоці і пізніше турків. Знаходячись у важкодоступному місці на високому скелястому березі, входило у систему стратегічних оборонних пунктів Подністров’я. У руїнах збереглися дві вежі, приміщення колишнього палацу та фрагменти мурів. В Скалі-Подільській знаходиться парк ХVІІІ ст., в якому розташована туристична база "Збруч" та оборонний костел того ж часу з бійницями, оборонними мурами і невеличкими вежами.
Окопи. Село розташоване на самому південному краю Тернопільщини у місці, де ріка Збруч впадає до Дністра. Тісно пов’язана з боротьбою проти турків і татар, особливо після підписання Бучацького миру (див. Бучач). Саме в кінці ХVІІ ст. всього за пів року будується фортеця і засновується поселення "Окопи Святої Трійці". Від колишньої фортеці залишилися фрагменти валів і ровів, дві в’їзні брами та дозорна вежа над Збручем. Окопи – місце народження Ізраїля Бешта – засновника руху хасидів. Місцевість надзвичайно мальовнича, оскільки фортеця закладена поміж паралельними рукавами Дністра і Збруча, звідки відкриваються величні краєвиди на скелясті каньйони обидвох рік. Невеликі відстані (10-20 км) відділяють Окопи від найцікавіших фортець України в Хотині, Кам’янці-Подільському, Жванці, що робить подорож у ці місця особливо насиченою, пізнавальною і колоритною. Перераховані пункти зручно відвідати під час водної подорожі у Дністровському каньйоні (див. Дністровський каньйон).
Кудринці. На скелястому хребті між глибоким яром і Збручем знаходяться руїни замку Гербуртів (ХVІІ ст.). Через зручне положення фортеця стала стратегічним пунктом оборони проти турецьких військ, які з сусідньої Молдавії здійснювали напади на Західне Поділля т.зв. Волоським шляхом і особливу небезпеку становили після того, як в кінці ХVІІ ст. захопили Кам’янець-Подільський і закріпилися в ньому. У ХVІІІ ст. фортеця втратила оборонне значення і була перебудована на пишну резиденцію із цінною колекцією живопису. В міжвоєнний час замок був частково реставрований і при ньому засновано бюро туристичної інформації та районний музей. Дотепер збереглася значна частина мурів і башт. Між селами Кудринці та Іване-Пусте на протязі 350м вздовж дороги можна оглянути т.зв. Траянові Вали (шириною – 20м, висота – 2-2,5м) майже 3-тисячолітньої давності.
Збручанське. На правому березі річки Збруч знаходиться найстарша на Тернопільщині і одна з найдавніших на Поділлі культових споруд – церква Св. Миколая (ХІVст.). Це оригінальна пам’ятка архітектури, яка ввібрала традиції давньоруського, західного готичного і народного дерев’яного будівництва. Знаходячись поблизу давніх шляхів татарських набігів, місце, де стоїть церква було захищене системою валів, а сама споруда має сліди бійниць. Всього в кількох кілометрах знаходяться руїни Кудринецького замку (див. Кудринці), а на протилежному березі Збруча – замок у Чорнокозинцях (ХІVст.) Хмельницької області. Біля села у 1966 році досліджено малу печеру "Збручанську".
Інші цікаві матеріали
Географія Сахари
Сахара -- це не просто назва, насамперед це найбільша
пустеля світу, фізико-географічна країна, що має загадкову історію походження і
цікаве сьогодення. Її площа -- 8,7млн. км2, що складає 1/3 площі
материки. Вона розмі ...
Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і
організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при
створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території
Житомирськ ...
Розміщення продуктивних сил Київської області
Кожна людина, становлячи частину людського суспільства, живе
на деякій території, де відбуваються певні економічні явища. Для неї, як для
інтелектуальної одиниці всесвіту, дуже важливо знати ці явища, адже саме вони,
в ...