Зовнішньоекономіяні зв’язки Черкаської області та її участь у внутрішньодержавному поділі праці
Крім того, зовнішньоекономічні зв'язки з багатьма державами світу здійснюються у вигляді вкладання інвестицій в економіку області. Все більше активізуються нові форми економічної співпраці у вигляді створення спільних підприємств, налагодження прямих зв'язків із закордонними підприємствами, які передбачають співробітництво без посередників.
У 2010 році в економіку області надійшло 101,8 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, в тому числі 93,8 млн. - у спільні підприємства.
Трудові ресурси (без зайнятих в особистому підсобному господарстві осіб пенсійного віку) за станом на 01.01. 2011 становлять 787,9 тис. осіб або 2,7% до всеукраїнського показника. В усіх сферах економічної діяльності зайнято 594,7 тис. осіб або 75,5% трудових ресурсів області. Рівень безробіття - 4,5%, тобто дещо вищий, ніж загалом в Україні (4,2%). На кінець 2003 року в області нараховувалося 34 тис. безробітних. На 1000 осіб працездатного віку припадає 818 осіб непрацездатного, серед яких 339 - діти, 479 - особи, старші за працездатний вік.
У містах мешкає 54,9% населення. Найбільші міста - Черкаси, Золотоноша, Сміла, Умань та інші. Середня густота населення становить 69 осіб на 1 км2, що значно менше, ніж у середньому в Україні (82 особи на 1 км2).
На кількість постійного населення області відчутний вплив має міграція, зокрема міждержавна та міжрегіональна. За даними 2010 року, за кордон емігрувало 3,3 тис. осіб, а прибуло 1,5, тобто приріст становив мінус 1,8 тис. осіб. Дещо інша тенденція проявляється в розрізі міжрегіональної міграції, де кількість прибулих - 10,2, а вибулих 9,9 тис. осіб, тобто існує додатний приріст (0,3 тис).
Виробнича діяльність людини окрім корисного ефекту має негативні екологічні наслідки, порушує природу і рівновагу довкілля. Так, розширення природокористування, що зумовлене суспільним розвитком, супроводжується інтенсивним використанням природних ресурсів, накопиченням у природному середовищі відходів виробництва й споживання. Тому на сучасному етапі перед людством стоїть питання забезпечення такої взаємодії компонентів системи виробництва, при якій високі темпи економічного зростання та задоволення потреб населення співпадають із збереженням та відновленням якості довкілля. Ці проблеми вирішуються на глобальному, національному та на регіональному рівнях.
Інші цікаві матеріали
Дослідження сильних і суховійних вітрів на Дніпропетровщині
Курсова
робота присвячена темі „ Досліджування сильних і суховійних вітрів на
Дніпропетровщині ”.
Дослідження
швидкості вітрів та суховіїв, динаміки змін є досить актуальними для народного
та сільського господарства ...
Історія гірництва в Україні
Гірництво,
яке започаткувало історію техніки й справило суттєвий вплив на становлення
людського суспільства, було невід’ємною складовою життєдіяльності племен, що з
давніх часів населяли територію України.
Як
свідча ...
Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї ВСТУП Земля як
Земля
як основний базис усіх процесів життєдіяльності суспільства в політичній,
економічній, соціальній, виробничій, комунальній, екологічній та інших сферах
має вартість, оцінка якої є умовою нормального функціонування ...