Все про Японію
Площа - 372 тис. кв. км.
Населення - 125 млн. чол. Столиця - Токіо.
Японія - конституційна монархія. Сучасний державний устрій визначається конституцією 1947 року. В адміністративному відношенні Японія поділяється на 43 префектури (кен), три столичних округи - Токіо (столиця), Осака і Кіото ( стародавня столиця країни) і губернаторство Хоккайдо. Геологічною основою
кістяків японського архіпелагу є підвідні гірські хребти, що тягнуться дугою уздовж східного узбережжя Азії. Основна дуга складається з чотирьох островів: Хонсю, Кюсю, Сікоку і Хоккайдо. Територія островів знаходиться в сейсмічно активному регіоні, тому тут часто відбуваються землетруси. 3/4 території островів займають гори і місцевості з пересіченим рельєфом. На осторовах - більше ніж 2000 вулканів, серед них 40 діючих, у тому числі і Фудзи, що є символом Японії. Господарська діяльність зосереджена на порівняно невеликих по площі рівнинах, серед яких такі: на о. Хонсю - Канто (тут знаходиться столична агломерація), Ноби (агломерація Нагоя), Этіго; на о. Кюсю - Тікуго (міста, Фукуока і Кітакюсю); на Хоккайдо - Ісікарі. Клімат:
вся територія країни є під впливом мусонів. Літній мусон супроводжується опадами на східних схилах гір, а зимовий несе холодне повітря із Сибіру і є причиною сильних снігопадів на Хоккайдо і на узбережжі Японського моря. Навесні і восени приходять тропічні циклони. Навесні вони приносять теплі дощі, а із серпня по жовтень - тайфуни. Японія - зелена країна. Її гори на півдні покриті субтропічними, а в центральній частині - змішаними, на півночі - хвойними лісами. Але більшість лісів країни - штучного походження, а ландшафт дуже сильно змінився під впливом людини. Населення:
Територія Японських островів - одна з найбільше густо населених у світі. Велика частина населення розміщається на узбережжі. Системи розселення в зонах Токіо - Йокогама, Осака - Кобе - Кіото, Нагоя, північної частини Кюсю (Кітакюсю - Фукуока) являють собою великі багатомільйонні агломерації. У східній частині, від Токіо - Йокогоама до Осаки - Кобе знаходиться другий у світі за кількістю населення мегаполіс - Токайдо (більше ніж 65 млн. чоловік). Японці складають 99,4% населення, а також корейці, айни (аборигени Хоккайдо) і деякі інші. Державною мовою
є японська. Поширене також знання англійської і китайської. Писемність являє собою близько 5000 ієрогліфів (кандзі), є дві складові абетки - катакана і хіракана, у кожної 46 символів. Є латиниця, яка зветься ромадзи. Релігії:
основними є махаяна (північний буддизм) і сінтоізм. Грошова одиниця - йена.
1$ приблизно дорівнює 100 йенам. Експортними є такі галузі: електромашинобудування, автомобілебудування, верстатобудування, радіоелектроніка, промислове устаткування і верстати. У міжнародному поділі праці спеціалізацією Японії є виготовлення наукомісткої і високотехнологічної продукції. Вона по праву вважається одним з лідерів у галузі цифрових технологій, а концерн SAMSUNG сьогодні складає серйозну конкуренцію США. Внутрішній ринок Японії ефективно закритий для иноземних товарів, що не заважає японцям бути світовими лідерами. Крім всього іншого, на долю Японії приходиться 6% імпорту і 10% експорту прямих закордонних інвестицій світу. Традиційна їжа
- риба, рис, морепродукты. Традиційне питво - саке (рисова горілка), зелений чай, рисовий відвар. Найбільш розповсюдженими видами спорту є як не дивно бейсбол, сумо, карате.
Національна символіка Японії
Походження назви "Японія" прямує до далекого історичного минулого. Великий мандрівник Марко Поло територію, на якій розташована сучасна японська держава, називав словом "Ципан-го", причому за основу, імовірно, брав китайське слово "Жи-бень-го", що означає Східна імперія. Японці, що протягом своєї історії дуже багато чого запозичали в китайців, вимовляли відповідні китайські ієрогліфи як "ніфон", а потім почали вимовляти як "Ніппон". Спочатку японці вживали це слово як назву найбільшого острова, а потім стали позначати цим словом групу островів, згодом - і всю державу. Свою країну японці називають "Дай Ніппон", що означає "країна висхідного сонця".
Прапор Японії
Державний прапор Японії пофарбований у білий колір - символ світу, спокою і безпеки. Червоне коло на прапорі зображує висхідне сонце, що символізує владу імператора. Прапор прийнятий у 1870 році.
Герб Японії
Державний герб Японії являє собою зображення квітки хризантеми з 16 пелюстками. Квітка хризантеми є національною квіткою японців, на Гербі він символізує висхідне сонце. По японських повір'ях, число 16, рівне числу пелюстків на квітці хризантеми, має магічне значення .
Гімн Японії
Слова Державного Гімну Японії взяті з античної поеми. Музику написав Хіроморі Хаяши. Гімн прийнятий у 1893 році.
Інші цікаві матеріали
Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї ВСТУП Земля як
Земля
як основний базис усіх процесів життєдіяльності суспільства в політичній,
економічній, соціальній, виробничій, комунальній, екологічній та інших сферах
має вартість, оцінка якої є умовою нормального функціонування ...
Вугільна промисловість України і Польщі сучасний стан та перспективи
У Європі на сьогодні
тільки дві країни, – Україна і Польща, – зберегли вугледобувну промисловість,
яка працює як для енергетичного, так і для металургійного сектора економіки.
При цьому якщо Польща практично завершила ї ...
Розміщення продуктивних сил Кіровоградської області
Розміщення
продуктивних сил - динамічний стан, що характеризує
розподіл продуктивних сил за територією відповідно до природних, економічних,
соціальних умов і факторів, який визначається особливостями територіального
п ...