Проблеми та перспективи розвитку Черкаської області
Важливим є забезпечення динамічного розвитку промисловості через раціональне використання виробничих потужностей промислових підприємств та оновлення їх основних фондів.
В екологічній сфері необхідне оновлення природоохоронного обладнання підприємств, відродження деяких малих річок та озер, використання туристичних, рекреаційних, історико-археологічних можливостей.
Важливим є впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективне використання ресурсного та науково-виробничого потенціалу, що в кінцевому рахунку має призвести до позитивних зрушень в соціально-економічній ситуації Черкаської області.
Висновок
Дослідивши Черкаську область, майже з усіх сторін її існування, можна зробити загальний підсумок про те, що область потребує значних інвестицій для поліпшення демографічної ситуації, системи соціального захисту населення.
Важливу роль у розвитку продуктивних сил Черкаської області відіграє науково-технічний потенціал, який є вагомим фактором вирішення різноманітних проблем.
Що ж стосується промисловості досліджуваної області то можна сказати, що в області переважають галузі обробної промисловості (97%) над галузями видобувної промисловості (3%).
Машинобудування області спеціалізується на виробництві устаткування для харчової, текстильної, хімічної галузей промисловості, баштових кранів, тракторних причепів, роторно-конвеєрних ліній, металоріжучих верстатів тощо.
Землі Черкащини характеризуються досить високою родючістю. Так, урожайність зернових культур - пшениці, жита, ячменю, кукурудзи, вівсу, проса - перевищує загальнодержавні показники, зокрема, жита та соняшнику - найвища в Україні (21,1 та 12,7 ц з га.).
Транспортна мережа області потребує вдосконалення (електрифікації, оновлення рухомого складу) та приведення її до європейських стандартів (реконструкції усіх вокзалів, посадочних платформ, колійного господарства станцій і перегонів, модернізацію пристроїв автоблокування, електричної централізації та зв'язку). Найбільші обсяги перевезень виконує автомобільний транспорт.
Невтішна ситуація склалася в галузі культури. За останні десять років припинили своє існування 159 закладів клубного типу, 145 бібліотек, більше як 100 кіноустановок. Нині в області працює 782 клуби і будинки культури, більшість з яких потребують капітального ремонту, особливо в сільській місцевості. Зменшується також книжковий фонд бібліотек, оскільки при мінімальному фінансуванні поповнення бібліотечних фондів у необхідних обсягах неможливе.
Різке зниження бюджетного фінансування посилило тенденції до зменшення мережі закладів, погіршення загального стану системи охорони здоров’я та якості медичного обслуговування.
Територія Черкаської області характеризується дуже вигідним економіко-географічним, зокрема транспортним положенням, а також близькістю до сировинних баз, основних промислових районів і районів споживання готової продукції. Тісні економічні зв’язки з сусідніми областями інтенсивно впливають на процеси територіального поділу та інтеграції праці, розвитку продуктивних сил і формуванню внутрішньорайонних та міжрайонних територіально-виробничих утворень, розселення населення.
Інші цікаві матеріали
Мінеральні ресурси Хмельницької області
Завдяки
географічному розташуванню, геологічній будові і гідрогеологічним умовам
Україна має значні запаси мінеральних вод. Далеко за межами України відомі такі
води, як "Миргородська", "Поляна квасова&qu ...
Лучна рослинність України
Актуальність. Лучна
рослинність в структурі рослинного покриву України посідає другу позицію і
займає 8,5-9,0 млн. га. Якщо врахувати, що зі структури земельного фонду
вилучаються малопродуктивні землі та антропогенно п ...
Кліматичні фактори
Актуальність
теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь
місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат
залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від ...