Поняття еколого-економічного ризику, його оцінювання.
5. Валютний ризик — притаманний підприємствам, які зв'язані процесом виробництва або реалізації продукції з іноземними контрагентами. Цей ризик виявляється у недоотриманні прибутку в результаті зміни валютного курсу іноземної валюти, що використовується в зовнішньоекономічних операціях.
6. Кредитний ризик — виникає у зв'язку з непередбаченою зміною процентної ставки на фінансовому ринку (як депозитної, так і кредитної). Причиною виникнення цього ризику є зміна кон'юнктури грошового ринку під впливом державного регулювання облікової ставки, обсягу пропозиції вільних коштів комерційними банками, зниженням попиту господарчих суб'єктів на ці ресурси і т.п. Цей ризик виявляється у фінансових втратах від зниження надходжень коштів в процесі використання фінансових активів, в емісійної діяльності підприємства і т.п.
7. Інфляційний ризик — виникає в умовах високих темпів інфляції, характеризує можливість знецінення реальної вартості капіталу підприємства (у формі грошових активів), а також окремих його фінансових фондів (амортизаційного фонду і т.п.).
8. Інвестиційний ризик — характеризує можливість виникнення непередбачених фінансових втрат в процесі інвестиційної діяльності підприємства. Виділяють ризик реального інвестування (порушення календарних планів робіт, низьку якість виконуваних робіт, порушення проектної документації, перевищення розмірів запланованого капітального бюджету і т.п.) та ризик фінансового інвестування (зниження курсової вартості акцій і інших фондових інструментів, які складають портфель фінансових активів підприємства; зниження ліквідності цих активів, банкрутство або неплатоспроможність окремих емітентів і т.п.). Це найбільш небезпечний вид ризику у зв'язку з можливою втратою частки капіталу підприємства.
9. Податковий ризик — виявляється у ймовірності введення нових податкових платежів; можливості підвищення рівня ставок діючих податкових платежів; зміни умов та строків сплати окремих податкових платежів та надання податкового кредиту; ймовірності скасування діючих податкових пільг. Цей ризик завжди є непередбаченим для підприємства.
10. Ризик неплатоспроможності — генерується діяльністю самого підприємства, причиною є низький рівень ліквідності обігових коштів, різні строки надходження та витрачання коштів, перевищення планових обсягів інвестиційних операцій при незмінному обсязі інвестиційних ресурсів. Цей вид ризику може стати причиною банкрутства підприємства, тому він відноситься до найбільш небезпечних .
11 Ризик втрати фінансової стійкості — викликається недосконалістю структури капіталу підприємства (надмірною часткою використання позичених коштів), тобто надвисоким коефіцієнтом фінансового ліверіджу. Цей ризик формує умови неплатоспроможності підприємства і тому відноситься до найбільш небезпечних у діяльності підприємства.
12. Інші види ризиків — це ризик втрат сировини, комплектуючих, готової продукції внаслідок викрадання, ризик фінансових втрат із-за несвоєчасного проведення розрахунково-касових операцій у зв'язку з невдалим вибором комерційного банку; ризик підробок фінансових документів співробітниками, емісійний ризик та інші.
Таким чином, оцінка ризику — це системний підхід до оцінки і опису (в кількісному та якісному аспекті) до проблеми безпеки, яка створюється забруднюючими (в тому числі і радіоактивними) речовинами у досліджуваній місцевості. Оцінка ризику складається з таких етапів:
• визначення небезпеки — опис тих подій, які можуть виникнути внаслідок дії певних речовин;
• оцінка експозиції — визначення межі, до якої можна контактувати з речовинами у цій місцевості;
• характеристика ризику — узагальнення інформації щодо небезпеки ведення господарської діяльності в зоні забруднення.
Інші цікаві матеріали
Економіко-географічна характеристика господарства Тернопільської області і рівень його транспортного забезпечення
Тернопільська
область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з
Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з
Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України. Тернопіль ...
Австралія – держава і континет
Австралійський
Союз (англ. Commonwealth of Australia), Австралія (англ. Australia, від
лат. austr ā lis"південний") - держава в
Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та
к ...
Природно-антропогенні ресурси України, їх класифікація і оцінювання для потреб рекреації
Дедалі інтенсивніше зростає роль організації відпочинку для регенерації
життєвих сил людини, витрачених у процесі праці. Завдяки вдалому сполученню
умов для рекреації в окремих країнах склались потужні комплекси відпочин ...