Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Цивільно-правова відповідальність, як метод регулювання рівня забруднення навколишнього середовища.

З огляду на наведену обставину, відзначимо, що при забрудненні навколишнього середовища цивільно-правова відповідальність має застосовуватись лише тоді, коли шкода проектується на конкретні об'єкти, що постраждали (знищено врожай, загублені тварини, забруднено джерело питної води тощо). Розміри збитків тоді визначаються з урахуванням оптових, заготівельних, закупочних цін, або балансової ціни природних благ, що втрачені, чи на основі кошторису витрат, пов'язаних з відновленням об'єкту (наприклад, облаштуванням нового джерела питної води замість того, що було забруднено).

Отже, цивільно-правова відповідальність за забруднення навколишнього середовища має застосовуватись в певних межах. Проте, звертаючи на це увагу, не можна не відзначити й такий суттєвий момент Відшкодування шкоди, завданої довкіллю, базується сьогодні, як правило, на загальних засадах цивільного права, які не знайшли необхідного розвитку в нормах екологічного законодавства. Це створює певної труднощі, призводить до окремих збочень (приміром є згадана Методика від 18 травня 1995 року) в застосуванні цивільно-правової відповідальності в галузі охорони навколишнього середовища. Отже, є нагальна потреба у вдосконаленні цивільно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної довкіллю, шляхом внесення відповідних доповнень в акти екологічного законодавства та розробки в перспективному періоді Закону України про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу (Економіко правові питання екології — Київ 1996 — С 80, 81).

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Країни Бенілюксу та Нідерланди
Бенілюкс — це економічний союз Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Його формування почалося з валютної угоди й митної конвенції цих держав, які згодом уклали договір про створення економічного союзу. Цим договором перед ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільство в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Проблеми відокремлення Південного океану
Південний океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного, Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди. ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено