Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Регіональні аспекти проведення екологічної політики.

Основним завданням еколого-економічного розвитку регіонів має стати створення необхідних нормативно-правових основ функціонування місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, розвиток їх економічної та фінансової автономії. Для забезпечення цих завдань, а також з метою забезпечення реалізації положень Конституції України необхідно прискорити прийняття законодавчих актів щодо розмежування повноважень між центральними і місцевими органами виконавчої влади, визначення регіональних аспектів у проведенні екологічної політики (Данилишин, 642).

Регіональний аспект має дві особливості: природну; організаційну. Перша полягає в тому, що регіон є унікальним внаслідок своєї природної і соціально-економічної специфіки. Врахування цих “унікальних” властивостей є гарантією ефективного вирішення природоохоронних завдань та сприяє розробці адекватних даним умовам методів регулювання природної та господарської діяльності, під впливом якої перебуває природа.

Другий напрям полягає в тому, щоб для проведення ефективної регіональної екологічної політики створити відповідні організаційно-управлінські структури: адміністративну, правову, фінансово-кредитну, науково-дослідну та ін.

Виходячи з цього на перший план мають бути поставлені завдання збереження технологічного ядра виробничо-технологічної структури економіки регіонів, основних природоохоронних потужностей, відновлення раціональних господарських зв’язків, у першу чергу – з країнами СНД. Це проблеми економічної і політичної безпеки країни. До цієї проблеми добавляється також завдання протидії тенденціям сировинної спеціалізації країни, яка набирає силу.

Другим важливим завданням є модернізація та екологізація виробничого апарату регіонів, відновлення їх структурно-технологічної збалансованості, причому на базі вітчизняного виробництва.

Третє завдання – зменшення ресурсомісткості, матеріало- та енергомісткості виробництва.

Ключовими завданнями періоду виживання і формування основ відродження регіональної економіки з урахуванням рівня екологічної безпеки повинні стати:

§ підвищення рівня завантаженості ще наявних потужностей і рівня їх екологічної безпеки;

§ відновлення необхідних масштабів інвестиційної діяльності;

§ формування цінових механізмів перерозподілу ресурсів нагромадження між добувними і переробними підприємствами;

§ забезпечення стійких темпів економічного зростання на базі нового відтворювального механізму;

§ формування збалансованої системи природокористування й адекватна структурна перебудова виробничого потенціалу економіки, екологізація технологій у промисловості, енергетиці, сільському господарстві, транспорті;

§ завершення формування економічного механізму природокористування, що має забезпечити в першу чергу збільшення обсягів надходжень до державного і місцевих бюджетів та зборів за спеціальне використання природних ресурсів та зростання обсягів їх використання на відтворення і підтримання відповідних природних ресурсів у належному стані;

§ вдосконалення існуючої системи стягнення та цільового використання платежів за забруднення довкілля, реформування існуючої системи екологічних фондів.

Інші цікаві матеріали

Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є зкомплексована СН із ...

Паливно-енергетичний комплекс України
Прискорений соціально-економічний розвиток країни нерозривно пов'язаний з рівнем розвитку всіх галузей паливно-енергетичного комплексу, вдосконалення енергетичного балансу з обов'язковим врахуванням досягнень науково-тех ...

Особливості розвитку продуктивних сил Болгарії
Україна є постсоціалістичною державою для якої характерні ряд специфічних особливостей розвитку відмінних від інших країн світу. Тому узагальнення досвіду розвитку господарства інших постсоціалістичних країн є важливим ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено