Міжнародний досвід і міжнародне співробітництво у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Порівнюючи темпи впровадження нової екологічної політики в Україні і Центральноєвропейських країнах, що перебувають в умовах переходу до ринкової економіки за наступними показниками: розвиненість ринкових відносин і реформування економіки з врахуванням екологічних імперативів; приведення нарахувань екологічних платежів у відповідність з можливостями і потребами даної економічної і екологічної ситуації; гармонізація екологічних норм і стандартів з міжнародними; проведення реорганізації роботи екологічних інституцій і іншими слід констатувати факт, що на даний час Україна запізнюється з проведенням екологічних реформ на 8 – 9 років. Тому порівняння показників ЦСЄ і України в такому випадку є виправданим.
Керівною стратегією, якою керуються усі країни з перехідним типом економіки при обмеженості ресурсів на охорону навколишнього середовища є “пріоритетність реалізації екологічних проектів з максимальним економічним ефектом”.
Окрім того, гнучке використання умов перехідного періоду, створює для ЦСЄ можливості апробації малодосліджуваних у західних країнах економічних інструментів і інституцій. Вони впроваджуються за фінансової допомоги західних країн у вигляді модельних і пілотних проектів і тому є взаємовигідними для обох сторін.
Найбільш поширеними економічними інструментами вживаними в екологічній діяльності країнами ЦСЄ є наступні:
§ Платежі (податки) за забруднення довкілля, що розраховуються відповідно до кількості і рівня безпеки для навколишнього середовища забруднюючих речовин (всі країни).
§ Плата користувачів за користування колективними видами сервісів (наприклад, плата за збір і утилізацію відходів чи стічних вод).
§ Екологічний податок (плата) на продукт, що зумовлює забруднення в процесі виробництва, його споживання чи утилізації.
Чеською і Словацькою Республіками заплановано ввести податок на продукцію, яка впливає на руйнування озонового шару; Угорщина ввела податок на автомобільне пальне (0,01$ за літр), шини (0,15$ за кг нових шин і 0,76$ за кг старих імпортних шин), холодильники (у 1996 році було зібрано 2,5 млн. $, 50% з яких спрямовано на програму по відновленню морозильників), акумулятори (0,19$ за кг) і пакувальні матеріали (податок коливається від 0,01$ за кг скла до 0,05$ за кг пластику, і 0,04$ при комбінуванні різних матеріалів) – кошти надходять до Центрального Екологічного Фонду і використовуються для фінансування програм спрямованих на усунення екологічних проблем пов’язаних з виробництвом, використанням чи захороненням даних продуктів.
Крім того, Чеська і Словацька республіки звільняють на 5 років від податку на прибуток впроваджувачів альтернативної енергії. Чеська Республіка надає можливість пільгової знижки на податок на нерухомість для будинків, де запроваджені заходи для економії тепла і користування екологічно сприятливішими видами палива. Також не оподатковуються пожертви на екологічні цілі.
В Угорщині, за певних умов, виробники можуть претендувати на зменшення податку на прибуток при інвестуванні у виробництво екологічно сприятливої продукції. Виробництва, що обслуговують громадські інтереси, наприклад забезпечують утилізацію твердих відходів або стічних вод, не обкладаються податком на прибуток.
Польща запровадила велику кількість податкових пільг. Серед них:
- звільнення від податків пожертв на екологічні потреби;
- зменшення податку на прибуток до 5% від вартості матеріалів вторинного походження, що використовуються в виробничому процесі;
- зниження податку на прибуток для с/г інвестицій в обладнання для охорони навколишнього середовища;
- звільнення від оподаткування громадських екологічних організацій;
- звільнення від податку на нерухомість земель відведених для водопостачання, очищення стічних вод, водних резервуарів, гідроелектростанцій, зайнятих лісами певного призначення;
- звільнення від екологічних платежів підприємств, які реалізують програму скорочення понаднормових викидів за 3-5 років.
Чеська і Словацька Республіки визначили найнижчий податок на додану вартість (відповідно 5% і 6%) на ряд продуктів означених як “екологічно безпечні”. В Угорщині, податок на продаж автомобілів був значно зменшений (від 12% до 50% залежно від ваги автомобілів) для автомобілів обладнаних каталітичним конвектором. Такі ж автомобілі, а також електричні у Словаччині були звільнені від дорожнього податку.
Інші цікаві матеріали
Ґрунти Українських Карпат
Ґрунт - це особливе природно-історичне тіло, складна
поліфункціональна чотирифазна структурна система у поверхневій частині кори
вивітрювання гірських порід, яка є комплексною функцією гірської породи,
організмів, кліма ...
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...
Планування та організація виконання комплексу топографо- геодезичних робіт на Новодністровському обєкті
Актуальним питанням в даному курсовому проекті є планування
і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні
планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території м.Новодністровськ
Черні ...