Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Платежі за землю.

Плата за землю здійснюється у формі орендних платежів. Нормативи плати за землю в кожній державі розробляються самостійно, але загальна методика і цілому вже опрацьована.

Плата за землю визначається окремо для сільськогосподарських і міських земель. Перша форма платежів враховує відшкодування земелекористувачем збитків, спричинених вилученням або тимчасовим захопленням (відчуженням) земельних ділянок, а також втрат сільськогосподарського виробництва за затвердженими нормативами освоєння нових земель з урахуванням втрат диференційної ренти, яка виникла через використання гірших земель на заміну відчужених угідь.

Приклад розрахунку плати за землю для спільного підприємства. Для підприємства виділено землю за 3 км від м. Тернопіль площею 20 га, з них 15 га – орної, 5 га – пасовищ. Гектар орних земель згідно нормативів оплати в Тернопільській області коштує 7000 грн., а гектар пасовища 2000 грн. Отже, загальна сума оплати становить (7000´15)+(2000´5)=105000+10000=115000. Ця плата є мінімальною. Для уточнення використовують спеціальні коефіцієнти подорожчання залежно від пливу великих центрів на розвиток виробництва. Так, для міст із різною чисельністю жителів вони становлять:

Коефіцієнти, які враховують місцерозташування земельної ділянки в приміських зонах великих міст (Про порядок грош. оцінки).

Чисельність населення міст-центрів (тис. чол.)

Значення коефіцієнта

100-200

1.1

250-500

1.2

500-1000

1.3

1000 і більше

1.5

Крім цього потрібно враховувати транспортне забезпечення, середовищну і рекреаційну цінність території, особливість мікроклімату тощо. На основі нижньої межі плати за землю ведуться переговори для визначення кінцевої (остаточної) оцінки землі.

Плата за використання міської землі встановлюється відповідно з комплексною будівною оцінкою території виходячи з затвердженого генерального плану розвитку міст, із витрат (видатків) на інженерне упорядкування території, будівництво транспортних шляхів, відрахувань підприємств на житлове і культурно-побутове будівництво. Враховується також курортний статус міст, а в самих містах – райони з історичною забудовою.

Приклад розрахунків оплати за міські землі для спільних підприємств:

Пм=(С0+С1+С2+С3+С4)F+СжN

Де Пм – одночасна плата за міську територію, тис. грн.;

С0 – норматив викидів на інженерно-транспортне впорядкування міст, тис. грн/га;

С1,С2,С3,С4 – показник збільшення вартості міської території відповідно за рахунок розвитку сфери управління, наукового і соціально-культурного потенціалу; в курортних районах і містах; у містах і районах з історичною забудовою;

F – площа ділянки, що зайнята підприємством, га;

Сж – відрахування на житлове і культурно-побутове будівництво, тис. грн/чол;

N – кількість зайнятих на підприємстві працівників, чол.

Показники С0, С3, Сж добираються із спеціальних таблиць.

Плату за право користування землею з частки доходу спільного учасника відраховують щорічно пропорційно до розміру внеску за землю в статутний фонд підприємства і обчислюють за формулою:

М=Dc Пм/Вс+Пм

Де М – відрахування в бюджет місцевих рад, тис. грн.;

Dc – річний дохід спільного учасника, тисю грн.;

Пм – обчислюється за попередньою формулою;

Вс – вклад спільного учасника в статутний фонд спільного підприємства без урахування землі, тис. грн.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Північно-Кавказький економічний район Росії
Склад Північно-Кавказького економічного району: Ростовська область, Краснодарський край, Ставропольський край; Республіки: Адигея, Дагестан, Інгушетія, Кабардино-Балкарська, Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія і Чеченс ...

Охорона здоров’я
Серед галузей соціальної сфери важливою є охорона здоров'я. Мережа закладів охорони здоров'я охоплює велику кількість лікарень, амбулаторно-поліклінічних закладів, санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, інтернатів для ст ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено