Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Економіко-географічне положення

Кіровоградська область межує з такими областями України: на півночі - з Черкаською, на північному сході - з Полтавською, на сході та південному сході - з Дніпропетровською, на півдні - з Миколаївською, південному заході - з Одеською, заході - з Вінницькою. Практично вся територія області розташована на березі Дніпра.

По території протікають 644 річки, найбільші з яких: Інгулець, Інгул, Синюха.

Клімат - помірно континентальний, тривалість безморозного періоду 160-170 днів, сума активних температур 2696-2994° С, опадів випадає 430-520 мм на рік при максимальній кількості в теплий період року. Середньорічні температури: літня +20,0 ° С, зимова - 5,1 ° С. Середня кількість опадів 420-470 мм.

Через Кіровоградську область проходять важливі залізниці які зв’язують її з Черкаською, Одеською, Вінницькою та іншими областями.

Кіровоградська область добре зв’язана з Києвом, та іншими містами України за допомого автошляхів, залізниць, а також частково за допомогою авіаліній.

Інші цікаві матеріали

Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети складені ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: ...

Історія земної кори проблеми, закономірності, роздуми
Історична геологія, що розшифровує умови й закономірності розвитку земної кори та планети в цілому, є наукою, що активно розвивається. Можливість точно датувати найрізноманітніші події минулого, вивчати вплив космосу на ...

Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця – Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна держава. Туреччи ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено