Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Економіко-географічне положення

Кіровоградська область межує з такими областями України: на півночі - з Черкаською, на північному сході - з Полтавською, на сході та південному сході - з Дніпропетровською, на півдні - з Миколаївською, південному заході - з Одеською, заході - з Вінницькою. Практично вся територія області розташована на березі Дніпра.

По території протікають 644 річки, найбільші з яких: Інгулець, Інгул, Синюха.

Клімат - помірно континентальний, тривалість безморозного періоду 160-170 днів, сума активних температур 2696-2994° С, опадів випадає 430-520 мм на рік при максимальній кількості в теплий період року. Середньорічні температури: літня +20,0 ° С, зимова - 5,1 ° С. Середня кількість опадів 420-470 мм.

Через Кіровоградську область проходять важливі залізниці які зв’язують її з Черкаською, Одеською, Вінницькою та іншими областями.

Кіровоградська область добре зв’язана з Києвом, та іншими містами України за допомого автошляхів, залізниць, а також частково за допомогою авіаліній.

Інші цікаві матеріали

Житлово-комунальне господарство
Галузь соціальної сфери, яка займається обслуговуванням житлового фонду. Благоустрій житлового фонду дуже неоднорідний.[8]. Розвиток житлово-комунальної сфери спрямований на удосконалення системи управління, проведення економ ...

Грошова оцінка населених пунктів Назавизівської сільської ради
У наш час, мабуть, вже мало кого може здивувати інформація про недостатність коштів місцевого бюджету на проведення різноманітних робіт. Проблеми, пов’язані з розірванням кола постійної недостатності наявних бюдже ...

Господарський комплекс Щвейцарії
Актуальність теми. Розміщення продуктивних сил Швейцарії і регіональна економіка цього регіону як важлива комплексна галузь економічної науки вивчає специфічні, просторові закономірності організації територіальних госпо ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено