Географічне розміщення
Серед пам'яток старовини — величний парафіяльний костел у стилі барокко, який було споруджено 1775 року, військова казарми, ратуша та магістрат, костел єзуїтів, гімназія і скарбничий уряд, будинок товариства “Сокіл" і школа уршулянок, залізничний вокзал та Свято-Михайлівська церква.
1855 року збудовано церкву святого Михайла; 1877-го зведено нову ратушу; на цей період припадає спорудження будинку освітньої зади, з якому тепер знаходиться музей історії міста; 1892 року завершено будівництво Народного Дому;: з'являються міські квартали, прикрашені оригінальним вирішенням пам'яток українські та західноєвропейської архітектури.
2000 року в Коломиї відкрито унікальну архітектурну споруду — музей писанки.
Коломия здавна славилась як духовний центр Гуцульщини й Покуття. Чого лише вартує Коломийський музей народного мистецтва, з якому зібрано більш як двадцять п'ять тисяч експонатів! Спорудження його будівлі тісно пов'язане з іменем мишинського пароха Йосафата Бобринського
Щедра коломийська земля на талановитих людей. Багато її вихідців вписали не одну славну сторінку не тільки свого краю, але й України. У місті над Прутом народилися, жили і творили у Микола Верещинський, Андрій Чайковський, Кирило Трильовський, Лез Бачинський, Олена Кисилевська. 3 Коломийщини йшли письменники Мирослав Ірчан, Степан Мельничук і Петро Козланюк На коломийських теренах сформувались як письменники Шевченківські лауреати Ірина Вільде Дмитро Павличко, Роман Іваничук, Тарас Мельничук, Василь Герасим'юк, тут працювала народна поетеса Марійка Підгірянка. Ми пишаємося нашими краянами: відомим композитором Анатолієм Кос-Анатольським; датським живописцем і графіком Ярославом Петраком; публіцистом, літературознавцем і громадським діячем Остапом Терлецьким; сопілкарем-віртуозом Василем Попадюком і поетом-піснярем Кволою Бакаєм, заслуженим артистом України Василем Симчичем; академіками Володимиром Грабовецьким, Василем Лизанчуком, Ярославом Жупанським, Михайлом Козаком докторами наук Золотом Панькізим та Мирославом Романюком.
Коломийщика дала світові й відомих діячів інших народів, представники яких мешкали в краї. Зокрема тут народились польські письменники Францішек Карпінський (с. Голосків) та Станіслав Вінценз (с. Слобода). Нині тут встановлено пам'ятні знаки.
У районі функціонують загальноосвітні школи й дві допоміжні школи-інтернати, Коломийське духовне училище, два професійно-технічних училища - Коршівське й Отинійське. В місті - 10 загальноосвітніх шкіл і гімназія, ще професійне училище та технічний ліцей, 10 навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.
«Медичну допомогу населенню Коломийщини надають центральна районна лікарня, Отинійська і Гвіздецька райлікарні, 15 сільських амбулаторій, 49 фельдшерсько-акушерських пунктів, дермато-венерологічний фтизіопульмонологічний та онкологічний диспансери, інфекційна й дитяча лікарні, стоматполіклініка станція швидкої допомоги. Мешканці району, його гості можуть набратися сил і здоров'я помилуватися гірськими краєвидами й подихати цілющим повітрям в оздоровчих комплексах "Слобода" “Прикарпатські зорі” інших, які діють у мальовничій Слободі.
На Коломийшині діють музеї Мирослава Ірчана в П'ядиках і Олекси Довбуша у Печеніжині, музей народного мистецтва Гульщини та Покуття ім. Й. Кобринського музей писанки та музей історії міста - а Коломиї, Коломийський обласний драматичний театр, кінотеатр «Джерело». Культурно відпочити можна також у парку культури і відпочинку ім Трильовського, пам’ятці садово-паркового мистецтва, та а парку ім. Тараса Шевченка.
Для задоволення духовних потреб жителів району а селах і селищах діють 11 0 храмів і будинків молитви.
Ось така Коломийщина: багата на історико-архітектурні пам'ятки й історичні місця, мистецькі осередки і навчальні заклади, чудову природу та прекрасних людей.
Інші цікаві матеріали
Подільский економічний район
Подільский економічний
район має зручне економіко-географічне положення, вигідне
транспортно-географічне положення. За розмірами території район посідає
4 місце серед економічних районів України ...
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відомо, в ...
Дослідження сильних і суховійних вітрів на Дніпропетровщині
Курсова
робота присвячена темі „ Досліджування сильних і суховійних вітрів на
Дніпропетровщині ”.
Дослідження
швидкості вітрів та суховіїв, динаміки змін є досить актуальними для народного
та сільського господарства ...