Природне довкілля
3. Борсук звичайний
4. Видра річкова
5. Ют лісовий
6. Рись
Птахи:
Лелека чорний
Землеводні:
1. Тритон карпатський
2. Саламандра плямиста
Плазуни:
1. Полоз лісовий
2. Мідянка
Риси:
Чоп малий (Прут, притоки)
Ліси Коломийщини населяють цінні мисливські види тварин - олень благородний, козуля європейська, кабан, куниця лісова лисиця, заєць, білка.
Більшість лісових мисливських угідь району представлені середніми та незадовільними змовами для існування основних видів мисливської фауни, що викликано переважанням у насадженнях середньовікових високо повноцінних деревостанів та сильно вираженим “фактором турбування".
До найбільших річок гірської частини належать: Прут з притоками. В них поширені в'юн, бичок карась, плітка, головець, окунь, зустрічаються райдужна та струмкова форель.
Ліси, зелені зони
Площа вкритих лісовою рослинністю земель Коломийщини складає 25 тис. га. Загальний запас деревостанів оцінюється в 3,4 тис. м3.
Землі лісового фонду Коломийського району займають 16,1 тис. га. Запаси стовбурної деревини складають 9,7 тис. м3.
З метою посилення контролю за дотриманням Лісового кодексу України та раціонального використання лісових ресурсів з районі вжито ряд організаційних та управлінських заходів: розпорядженнями облдержадміністрації заборонено вивіз круглих лісоматеріалів за межі області та схвалено проект Концепції ефективного використання лісових ресурсів Карпатського регіону.
Заповідні території та об'єкти
Збереження біологічного і ландшафтного різноманіття шляхом створення нових та вдосконалення існуючих заповідних територій є одним з пріоритетних напрямків розвитку заповідної справи в Коломийщині.
Станом на 01.01.2003 року а районі нараховується 18 заповідних територій та об'єктів загальною площею 362,5 га, з них: загальнодержавного значення площею 208,0 га, 1 заказник, З пам'ятки природи, 1 дендрологічний парк, 2 парки пам'яток садово-паркового мистецтва, 12 заповідник урочищ.
За розмірами близько половини припадає на дрібні ( від 1 до 10 га), трохи менше - на об'єкти в 10 до 100 га. Великих заповідних територій (від 1000 га і більше) немає. В Коломийському районі— відсоток заповідності менше одиниці. Всього охороняється 7 боліт загальною площею 32,6 га.
Згідно фізико-географічного районування найбільше заповідних об'єктів зосереджено в гірській частині - біля 50 % природно-заповідного фонду району.
Унікальним також є ботанічний заказник загальнодержавного значення "Княждвірський", де охороняється тис ягідний.
Охорона ґрунтів та лісів
На територіях та об'єктах природно-заповідного фонду забороняється будь-яка господарська діяльність, яка суперечить їх цільовому призначенню, порушує природний розвиток процесів та явищ, або створює загрозу шкідливого впливу на його природні комплекси та об'єкти. Таким чином, сучасна мережа ПЗФ забезпечує збереження різноманітних фунтів. На заповідних об'єктах забороняється розорювання земель, крім спеціально відведених для цього ділянок, застосування пестицидів і мінеральних добрив, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників полів фільтрації тощо.
Значну ґрунтозахисну роль виконують лісові заповідні об'єкти з корінними деревостанами. Основна частка заповідного фонду знаходиться з держлісфонді.
Стан чистоти рік та поверхневих водойм
Характеристика стану річки Прут дана за середньорічними значеннями показників якості вед з основних створах. Для оцінки якості вод використано гранично допустимі концентрації (ГДК) забруднюючих речовин для водойм рибогосподарського водокористування.
В граничному з Чернівецькою областю створі а м. Снятині стан річки Прут на протязі шести останніх років спостерігається теж стабільний. В 2002 році стан ріки дещо покращився.
Першою з величиною рікою а районі є р. Прут. Довжина її 967 км, площа водозбору - 27540 м2. Ріка бере свій початок на східному схилі Говерли і тече по території району протягом 80 км.
В створі ще м. Коломиї якість води за всіма показниками відповідала нормам для рибогосподарських водотоків. У створі нижче випуску зворотних вод Коломийського ВУВКГ якість води у ріці поліпшилась у 2002 році спостерігалося перевищення норм ГКД, тільки по іону амонію -1,4 ГДК.
Якість вод ріки Прут у створі вище Снятинського ККП протягом всіх років була в межах норм.
Кисневий режим з усіх створах добрий, концентрація розчиненого кисню з межах 9-11 ,мг/дм3 при нормі не мене 5 мг/дм3.
Якість вод приток другого порядку р. Прут: рік Добровідка, Турка контролювалися у 4 створах.
Якість вод. Добровідки з створі нижче випуску зворотних вод дослідна станція поліпшилась проти минулого року.
Річка Турів усіх створах чиста, якість води відповідає нормам за всіма показниками.
Стан підземних вод
Інші цікаві матеріали
Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна
одиниця (область) на крайньому
заході України. Є однією з трьох
областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону.
Одна з на ...
Комплексна фізико-географічна характеристика Австралії
Австралія
- найменший материк на Землі. Разом із прилеглими до неї островами вона цілком
повністю лежить в південній півкулі. Назва цього материка, який був відкритий
та заселений найпізніше, у порівнянні з іншими матер ...
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...