Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природне довкілля

В районі налічується з родовища прісних підземних вод, які занесені до Державного балансу запасів корисних копалин України.

За ресурсами прісних підземних вод Коломийщина відноситься до малозабезпечених. Переважна кількість родовищ підземних вод приурочена до четвертинних алювіальних відкладів долин р.Прут.

Водопостачання населення в сільській місцевості переважно здійснюється за рахунок підземних вод.

На території району здавлено близько 30 джерел мінеральних вод.

Станом на 21.01.2003 року на базі джерел мінеральних вод працювало 3 підприємства по розливу та реалізації лікувально-столової та природної столової води.

Використання мінеральних вод з районі недостатнє, особливо, з лікувальною метою. Виявлені ресурси дозволяють значно розширити їх використання для бальнеології та розливу.

В Коломийському районі поширені сульфідні води.

Стан атмосферного повітря

На стан атмосферного повітря району впливають викиди стаціонарних джерел 80 підприємств. З 1137 стаціонарних джерел закинуто 396,5 тис тонн забруднюючих речовин. В загальній кількості викидів 77 % припадає на газоподібні та рідкі, серед яких переважають оксиди вуглецю, азоту та сірки і 23 % - на тверді.

Основним забруником атмосферного повітря залишаються: ветсанзавод і близько 30 тисяч одиниць автотранспорту. Відновлення роботи всіх виробництв без здійснення запланованих раніше повітроохоронних заходів може спричинити до значного збільшення валових викидів та наднормативного забруднення атмосферного повітря в районі розташування цих підприємств.

Загрози природному довкіллю (повені, зсуву, провали)

Коломийський район вирізняється в області високою динамікою розвитку при поверхневої частини геологічного середовища, обумовленого дією як внутрішніх (ендогенних) сил Землі, так і зовнішнім впливом природних (екзогенних) та антропогенних чинників.

Неотектонічні рухи земної кори з межах області на сучасному етапі геологічного розвитку характеризуються висхідним напрямом з середньомісячною швидкістю 1-1,5 мм/рік, що згідно з геологічними мірками є доволі високим показником.

Згідно з схемою сейсмічного районування Коломийщина входить в межі 4-5 бальної зони. Основним фактором прояву сейсмічності в області є наявність особливо активного осередку глибокофокусних землетрусів з межах масиву Вранча (Румунія), коливання від яких відчуваються на території Коломийщини.

На території району поширені наступні небезпечні геодинамічні процеси: зсуви, природний та техногенний карст, селі, водна ерозія, площинний змив та ін.

Посилення проявів екзогенних геологічних процесів на протязі останніх років підвищило рівень екологічного ризику території, привело до руйнування житлових і промислових об'єктів, доріг, мостів та ліній електропередач.

Зсувні процеси особливо розвинуті з передгірських і гірських територіях району, де – мають широке розповсюдження піщано-глинисті відклади молас та карпатського фліша.

Враховуючи кризові умови, що складались в районі у зв’язку з активізацією зсувних процесів, необхідно здійснити природні заходи по попередженню зсувів.

Великої шкоди довкілля завдають процеси водної ерозії, що ведуть до розмиву берегів річок. Вказані процеси найбільш інтенсивно проявляються з передгірській частині району на р. Прут та їх притоках.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Об’єкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...

Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця – Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна держава. Туреччи ...

Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна одиниця (область) на крайньому заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з на ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено